TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Olej specyfikacja

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olej specyfikacja
« dnia: 07 Lipca, 2007, 06:56:03 »
Na forum jest duzo watkow na temat olejow ale glownie dylematy ktory lepsz pod katem firmy: Mobil, Motul, Castrol etc.
Ja mianowicie, powiedzmy juz zdefinowany pod katem Motula mam problem z doborem samego oleju i z tad moje pytanie.
Czy specyfikacja olej o specyfikacji 506.00 jest lepszy od 507.00 nie wspominajac o 505.01.

Zapyta ktos jaki silnik? vw 2.5 tdi seria 130 km 2006r. Tylko ze juz z kilkoma osobami rozmawialem i juz zglupialem jeden mowi ze sa pompowtryski (tiuner mojego vw), drugi ze nie( pan z motula), a gosc ktory mi sprzedaje olej dodal ze mam filtr czastek stalych??? i przeglady powiny byc co 30 tys. W co akurat nigdy nie wieze i zawsze zmieniam co 15 tys. dla pewnosci coby po 200 tys nie zmienic motoru. Mam w tym juz doswiadczenie moze nie z winy oleju ale widzialem jak bebechy wygladaja, ale zostawmy to.

I tu moje kolejne pytanie czy za pomoca numeru nadwozia mozna stwierdzic jaki olej powinien byc dedykowany(mowimy caly czas o specyfikacji oleju).

Pozdrawiam



Offline karson226

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipca, 2007, 09:49:36 »
Specyfikacje będziesz miał w instrukcji ;D jak również bedzie na korku oleju czy naklejce na obudowie silnika.Więcej na temat specyfikacji poczytaj na necie wystarczy wklepać hasło - miłej lektury, nie chciałbym zaśmiecać forum bowiem temat jest obszerny i trudno zawrzeć go w paru zdaniach.

Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipca, 2007, 11:43:44 »
Po pierwsze samochod z importu i brak instrukcji, po drugie moze i w pasku takie informacje sa na korku ale w t5 ich brak, po trzecie w necie takich informacji brak, chyba ze jest gdzies indentyfikacja vinu, jak na razie znalazlem werse amerykanska, po czwarte serwis potrafi powiedziec tylko tyle co na opakowaniu Castrola edge ;)

Offline karson226

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipca, 2007, 13:44:52 »
Słabo szukasz  ;) silnik owy posiada pompowtryski zatem specyfikacja do silników z PD - odpuść sobie long life i zmieniaj standartowo (niestety long jest fajny w reichu przy jeżdzie na bahnie a w naszych warunkach raczej się nie sprawdza).Nie chcę być niemiły ale brak knigi nie napawa optymizmem szczególnie przy aucie sprowadzanym no i nie chce mi się wierzyć iż nie ma w aucie gdzieś informacji o oleju ale może wieśniak ze mnie i się nie znam  :)

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipca, 2007, 16:00:01 »
2.5 TDI na pompowtryskach ? Nie słyszałem żeby coś podobnego istniało,być może słyszałem niewiele,wyprowadzcie mnie z błędu o ile w nim tkwie
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipca, 2007, 23:47:36 »
promax ...TUAREG.... silnik R5  2.5 na pompowtryskiwaczach

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipca, 2007, 07:43:43 »
thx Moretti
Jakoś średnio interesuje sie tymi 2.5 ,ciekaw jestem jak to sobie radzi w Tuaregu
A wogóle jakie parametry ma ten silnik ( 180 KM /370 Nm ?? )
Spodziewam się że jest silnie powiązany ze starymi 2.5 TDi więc jak z jego niezawodnością?
Time will tell ?? ;)
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipca, 2007, 08:33:55 »
No i poszlo zamowilem motula 504.00 507.00 mozna go stosowac zarowno w 505.01 i 506.00 wiec wydaje mi sie ze dobrze zrobilem , chyba ze sie myle. czekam na posty.

Do karson226
Co do braku ksiazki masz racje mnie tez to zastanowilo, ale samochod byl sprawdzany w serwisie i wyszlo ze byl zabrany wlascicielowi za brak splaty kredytu,( i wlasciciel nie oddal papierowlacznie z ksiazka obslugi nic a nic, na marginesie tez bym byl wk...)  takich ciekawych zeczy mozna sie dowiedziec po uszczeniu 200 zl w serwisie i wszystko sie zgadzalo, ale jesli chodzi o olej na pytanie jaki olej stosowac ta sama odp. castrol edge dumnie wszyscy odpowiadaja w serwisie dlatego ten post

Offline karson226

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lipca, 2007, 14:32:32 »
Niepotrzebnie płaciłeś wystarczyło dobić do mnie  ;)

Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lipca, 2007, 19:29:33 »
oki bede pamietal THX

Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Lipca, 2007, 16:38:19 »
Pogrzebalem i doszedlem
Bedac u elektryka przypadkiem znalazlem kod silnika ktory jest umieszczony na plastiku pod deska rozdzielcza nad pedalami.
Jest to 2.5 tdi kod AXD i jesli to kogos interesuje olej musi spelniac norme 506.00 wiec jesli ktos ma ten motor nie moze stosowac oleju o typowej specyfikacji 505.01

Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lipca, 2007, 11:57:59 »
Witajcie. Doradźcie mi jaki mam zalać olej do silnika 1,9 TDI (BKC) 105KM 2004r (PD) przebieg 165tyś.km. Z tego co dowiedziałem się nie ma już olejów spełniających normę 506.01. W aucie nigdzie nie ma informacji jaki olej był zalany. Z jaką w takim razie normą szukać? Z tego co wiem to dobre są oleje Motul oraz Valvoline. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Lipca, 2007, 10:38:04 »
Motul dedykowany do pompowtryskiwaczy.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

martinrekk

Odp: Olej specyfikacja
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Sierpnia, 2018, 10:35:19 »
Mniejsze osady na silniku u mnie po olejach z olejeklimowicz.pl. Na targach motoryzacyjnych ich spotkałem może rok temu. Zainteresowało mnie stoisko, ludzie znali się na rzeczy. Można pogadać nawet o skomplikowanych aspektach pracy silnika i optymalizacji olejów. Pozdrawiam.