TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Caravelle 2,5 TDI kilka problemów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Caravelle 2,5 TDI kilka problemów
« dnia: 06 Lipca, 2007, 18:02:12 »
Witam serdecznie
Mam kilka pytań, a także problemów na które chciałbym aby koledzy postarali mi odowiedzieć.
T5 Caravelle 2006r.

1. Dymienie
Skusiłem sie w jednej z warszawskich firm tiuningowych na podkrecenie parametrow mojego tdi-ka, i zauwazylem ze przy mocnym depnieciu gazu daje czarny dymek, generalnie przy kazdym biegu. Moje pytanie to czy jest to normalne, i czy nie udac sie na korekte progrmu sterujacego.
Dane z chamowni przed chipem
[kw/km] - 144,9/106,5 przy 3633 obr
[Nm] - 375 przy 2242

test po chipie
[kw/km] - 182,6/134,3 przy 3537 obr
[Nm] - 473 przy 2305 obr
Dodam jescze ze aktualnie jade na przeglad eksploatacyjny i zmieniam oleje i filtry. moze cos pomoze

2. Klocki chamulcowe
Prubuje znalezc na rynku dobre klocki chamulcowe, aktualnie mam na przodzie zalozone TRW ktore uwazam za totalny badziew (namowa mechanika), wedlug mnie sa za twarde. Szukalem cos z EBC ale niestety z serii Power green nie do tego samochodu, wiec moje pytanie czy ktos zna badz wie z jakiej firmy mozna znalezc cos bardziej efektywnego.

3. Skrzynia biegow
Przy redukcji z 6 biegu na 5 nie chce wejsc, zadnego zgzytu tylko opor. Gdy przy prubie redukcji zejde najpierw na 4
(nie puszczajac sprzegla) i z powrotem na 5 wchodzi. Czy jest to problem natury mechanicznej badz elektroniocznej? nie wiem.

Prosilbym o pomoc w tych zagadnieniach ???



Offline karson226

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Caravelle 2,5 TDI kilka problemów
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipca, 2007, 09:58:44 »
W temacie hamulców:EBC rzeczywiście są dobre, spróbuj może Zimmerman jako tarcze i Ferrodo DS Performace jak klocki zestaw nie jest tani ale godny polecenia.

Odp: Caravelle 2,5 TDI kilka problemów
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipca, 2007, 08:24:13 »
No i niestety ferodo ds performance nie ma do Caravelli, hmm wydaje mi sie ze jedynym wyjsciem bedzie szukac klockow o niskim wspolczynniku twardosci, tylko ciekawe czy owe sa czy czasem nie wszyskie sa klepane na taka sama  klase twardosci jak oryginaly

Offline karson226

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Caravelle 2,5 TDI kilka problemów
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipca, 2007, 14:35:30 »
Dokładnie kolego musisz pogłówkować i dobrać odpowiednią twardość tzn klocków do tarcz aby nie wkurzać się pózniej jak będą piszczeć  ;D

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Caravelle 2,5 TDI kilka problemów
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipca, 2007, 14:39:43 »
Jeżeli auto dymi to należy zmniejszyć dawkę. Oczywiście moc spadnie nieco, ale przynajmniej będzie bezpieczniej dla silnika.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Caravelle 2,5 TDI kilka problemów
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipca, 2007, 19:33:23 »
Dzieki Piro za odp. rozmawialem z osoba z "tej" firmy i jade na korekte