TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Kontrolka żwiec żarowych w Sharanie silnik AFN

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

glock1771

Odp: Kontrolka świec żarowych w Sharanie silnik AFN
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Stycznia, 2021, 20:04:54 »
Migałą mi kontrolka świec żarowych po uruchomieniu silnika. Poczytałem posty. Jeżeli ta kontrolka sygnalizuje wiele usterek to na pewno między innymi sygnalizuje brak świateł STOP. Wciskanie pedału hamulca nie zaświecało świateł stop. Sprawdziłem żarówki i bezpiecznik (nr. 20 wartości 10A czerwony) - sprawne. Wymontowałem włącznik z nad pedała hamulca nożnego. Zmostkowałem styki we wtyczce - światła działają. Rozebrałem włącznik (trzeba trochę sprytu ale jest możliwe). Po wyjęciu zaślepki wyskoczy sprężynka. Oba płaskie styki bez problemu dają się wyjąć. Były wytarte i zabrudzone. Obróciłem styki całą parę o 180 stopni (to ważne po są wycięcia) - nie obracać styków każdego osobno o 180 stopni. Podłączony włącznik do wtyczki i światła STOP działają. 

glock1771

Odp: Kontrolka świec żarowych w Sharanie silnik AFN
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Stycznia, 2021, 20:09:02 »
Migała mi kontrolka świec żarowych po uruchomieniu silnika. Poczytałem posty. Jeżeli ta kontrolka sygnalizuje wiele usterek to na pewno między innymi sygnalizuje brak świateł STOP. Wciskanie pedału hamulca nie zaświecało świateł stop. Sprawdziłem żarówki i bezpiecznik (nr. 20 wartości 10A czerwony) - sprawne. Wymontowałem włącznik z nad pedała hamulca nożnego. Zmostkowałem styki we wtyczce - światła działają. Rozebrałem włącznik (trzeba trochę sprytu ale jest możliwe). Po wyjęciu zaślepki wyskoczy sprężynka. Oba płaskie styki bez problemu dają się wyjąć. Były wytarte i zabrudzone. Obróciłem styki całą parę o 180 stopni (to ważne po są wycięcia) - nie obracać styków każdego osobno o 180 stopni. Podłączony włącznik do wtyczki i światła STOP działają. Koszt naprawy - zero złotych.