TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alaska

  • *
  • 11
  • Płeć: Kobieta
Cześć!
Jestem nowym użytkownikiem ale od jakiegoś czasu podczytuję ten portal ponieważ stoję przed wyborem swojego pierwszego samochodu.  ;D I tu pytanie jak w temacie. Może dodam że ma to być rocznik 2000-2002, prawie na 100% sprowadzony, no chyba że w Polsce znajdę coś sensownego. W zasadzie to chodzi mi o różnicę między DTI a DTL (jeśli chodzi o budowę silnika to mniej więcej kojarzę zasadniczą różnicę - DTI ma intercooler a DTL nie - no chyba że się mylę...), zależy mi o sensownych podpowiedziach co do eksploatacji, awaryjności tych silników. Aha... i nie ma to być egzemplarz do ewentualnego późniejszego tuningowania np. celem zwiększenia mocy.  ;) Scigać się czy jeździć autostradami raczej nie będę.
Pozdrawiam!




Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpnia, 2007, 23:01:44 »
Cóż,jeśli myślisz poważnie o tuningu to te silniczki sobie możesz odpuścić z mety
Różnicą faktycznie jest intercooler ,do tego sprężarka w DTL jest mniejsza
Z tego co mi jeszcze wiadomo DTL ( a nie wiem czy dotyczy to również DTI) ma dość późny kąt wtrysku i po tuningu w okolice do 100-105  KM  autko pali mniej
Jak dla mnie to nieudane silniki dlatego -całe szczęście-Opel dał sobie z nimi spokój
Nawalają pompy ,zawory recyrkulacji,przekombinowany jest system sterowania zaworów
Jak na rewolucyjne rozwiązanie ( 16V) silnik jest kompletnym niewypałem
Brak osiągów,spalanie wyższe od konkurencji,gorsza elastyczność
Brzmienie silnika zostawiam bez komentarza
Myśle że wnętrze astry i użyte doń materiały,ogólna stylistyka kokpitu i najlepsze w nim -pokrętła od starego bojlera można porównać do tych silników-są bo są i tyle
Powinny jeździć i pewnie jeżdzą od czasu do czasu wkurzając właściciela,ale żadna to frajda a powód do zmartwień dla wymagających,pzdr
 
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Alaska

  • *
  • 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpnia, 2007, 23:18:54 »
Dzięki za odpowiedź  :)
Ale nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś co do tuningu - napisałam, że nie biorę go pod uwagę.

Może ktoś jeszcze się wypowie?

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborz
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpnia, 2007, 23:55:07 »
znajomy miał taką astrę II 1.7 dti w kombii i używał jej w firmie.... bardzo sobie chwalił....i nie rozumiem zdegustowania promaxa wnętrzem astry..... to jest auto nisko-budżetowe i tyle.... a silnik 1.7 nie jest produkcji oplowskiej tylko isuzu :) może stąd te kiepskie osiągi w porównaniu do konkurencji
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sierpnia, 2007, 08:41:38 »
Wypowiadałem się na temat silników 2.0 DTL i DTi i różnic pomiędzy nimi
1.7 TDL też istniał i była to konstrukcja opla 68KM ,na samym początku montowana w Astrze II ale pytanie dotyczyło różnic w silnikach 2.0,pozatym w roku 2000 nikt już o 1.7 DTL nie pamiętał
Silniki 1.7 Dti są dość słabe,jedni twierdzą że twarde drudzy inaczej,cóż Isuzu może innowacyjne nie jest ale dieselki kiedyś faktycznie robiło twarde,stawiam że niezajeżdzony egzemplarz będzie się dobrze sprawował,stawiam też że o taki będzie ciężko
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborz
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpnia, 2007, 08:51:37 »
tak to się zgadza.... to były muły robocze w firmach.... żadko kiedy osoba prywatna kupowała II z tym motorem.. ale faktem jest że to jest silnik bardzo trwały ;)
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Alaska

  • *
  • 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpnia, 2007, 09:39:36 »
Faktem jest także to, że ilu opiniujących tyle opinii.  ;) Ja z kolei naczytałam się sporo niepochlebnych opinii na temat silnika Isuzu (1,7 DTI). Tak naprawdę muszę wybrać między 2,0 DTI a 2,0 DTL i zastanawiam się który będzie lepszym wyborem? Czy to, że DTI ma intercooler to znaczy że jest bardziej skomplikowany w budowie i przez to bardziej awaryjny? Wiadomo - im coś bardziej skomplikowane tym większe jest ryzyko, że się zepsuje... Chociaż DTI to i tak dużo prostsza technologia niż silniki z systemem common rail...

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sierpnia, 2007, 09:46:03 »
W tej opcji brałbym DTi ,wcale nie jest bardziej skomplikowany,pozatym DTL ( w niemczech) to samochodziki firmowe głównie ze względu na niskie opłaty
Technicznie DTi ma wydajniejszą turbine (i jak w spomniałeś mikro IC)  co w codziennej jeździe (spokojnej) będzie dla niej łaskawsze
Ogólnie chłodniejsze powietrze w dolocie jest lepsze dla silnika i jego wydajności
Jeśli chodzi o 1.7 DTi o opinie pytaj Piro,zna się na rzeczy i wytłumaczy Ci (prawdopodobnie) dlaczego spotykasz się z taką opinią,pozatym faktem jest że 1.7 DTi mają problemy z uzyskaniem serii ( 75 KM)

Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Alaska

  • *
  • 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpnia, 2007, 10:00:15 »
Dzięki  :)
no właśnie miałam nadzieję, że Piro się może wypowie, zauważyłam, że zna się na rzeczy...

Aha... co do pokręteł od starego bojlera  ;) to wcale mi to nie przeszkadza. Dla mnie ma to być przede wszystkim samochód funkcjonalny i w miarę ekonomiczny, do jazdy głównie po Krakowie (ale w dużej ilości) i może raz w tygodniu na dłuższe trasy po Polsce. Choć nie ukrywam, że dla kobiety estetyka jest dość ważna, często ważniejsza niż parametry techniczne auta, no ale to nie w moim przypadku.

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpnia, 2007, 19:56:52 »
a ten dalej najezdza na piekne ople :) nie sa one takie zle, fakt ze te zaworki sterujace sie psuja ale nie tylko w oplach :P pozatym jak juz to roznice miedzy DTL a DTH bo takie sa oznaczenia tych silnikow (diesel Low i diesel High) Pani, bierz Pani tak jak radza ten 100 konny czyli "DTi" bo mi mo ze sie Pani scigac nie bedzie to wieksza moc sie przyda chociazby przy wyprzedzaniu rowerzysty :P pozadrawiam
O

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Sierpnia, 2007, 20:40:18 »
DSSN - a to daje rade rowerzyście??  ;D
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Alaska

  • *
  • 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Sierpnia, 2007, 23:31:46 »
 ;D

I tak też "Pani" zrobi (chyba "pani" to nie na serio nie?  ;), owszem do młodzieży się już nie zaliczam ale taka znów stara to nie jestem, poza tym jesteśmy na forum, inne zasady savoir-vivre'u tu panują). A to, że pierwotnie to jest DTH to wiem no ale na oznaczeniach na klapach widnieje DTI.
Będę szukać 2,0 DTI, ciekawe tylko czy jest szansa znaleźć niezajeżdżony egzemplarz rocznik 2000-2001 za około 20 tyś. Jak myślicie?

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Sierpnia, 2007, 00:14:53 »
Witam.Co do tego 2.0 DTi to miałem z tym silnikiem troche doczynienia.
I ogólnie o osiągach mozna powiedziec ze "radzi sobie" z tym nadwoziem-bo auto jest dosc cieżkie jak na takie gabaryty. Lecz czesto lubiały sie zaswiecac rózne kontrolki na desce które mozna było zrozumiec i usunąc tylko za pomocą OBD II. A na koniec przy 175 tys. km turbo posciło ostatnie poty i zdrowo zaczęło pic olej. Być moze była to zasługo poprzedniego własciciela (a moza Astry).
W kazdym bądz razie ja porozklądał bym sie za autami konkurencji (a bynajmniej silnikami-bo w oplu mogły by występowac lepsze Diesle pomijając te najnowsze które kuszą osiągami - ale o ich funkcjonalnosci to juz nie bede sie wypowiadał bo jestem zielony).
Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline Alaska

  • *
  • 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sierpnia, 2007, 00:32:00 »
Rozglądałam się za innymi ale jakoś tak na Astrze stanęło, sporo znajomych chwali sobie te samochody, a ja też raczej zielona jestem, na pomoc chłopa nie mam co liczyć bo się nie zna  :P, nie żebym ja była ekspertem ale on w ogóle nie wie o co biega bo i prawa jazdy nie ma. No i ciężki orzech mam do zgryzienia  ???, wcześniej napaliłam się na Hondę Civic VI, tyle że cięzko znaleźć cooś sensownego w dieslu, głównie benzyniaki... A poza tym późniejsze utrzymanie Hondy na pewno będzie, delikatnie to ujmując, mniej ekonomiczne, serwis, części...

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: OPEL Astra II 1,7 DTI czy 2,0 DTI czy może 2,0 DTL? proszę o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Sierpnia, 2007, 10:16:42 »
Tak się zastanawiam czy może się zebrać kilku użytkowników Astry II w dieslu do tego zadowolonych?? Bez urazy ,dla mnie abstrakcja albo dewiacja  :-\
Może Alaska ,Twoi znajomi jeżdzą bensinkami  przymusowo noszą kapelisze i... boją się cyferek powyżej 60-ciu na prędkościomierzu ?Albo przez naście lat zajeżdzali poldki i kredensy i wszelakiej maści produkty z lat 60-tych w nowyszych karoseriach,w takim przypadku jestem w stanie zrozumieć
A poważniej,Oplowi jego na szybko zrobione DTL i DTI nie wyszedł co niestety skutkuje takimi opiniami,głupio robić silnik na szybciora bo rynek tego potrzebuje i testować na użytkownikach,narazie tylko Dssn chwali to autko,choć pewnie przyzna że z dynamiką to się oplowi zapomniało i nie wlał ni kropli wigoru w te motorownie
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!