TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Co sądzicie o TDI 90KM ALH ?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TN9

  • *
  • 10
  • Golf IV ALH @ 155KM/320Nm by DynoSoftWrocław
Co sądzicie o TDI 90KM ALH ?
« dnia: 23 Sierpnia, 2007, 00:46:15 »
Witam mam Golfa 4 1.9 TDI ALH przejechane 112tys km cały czas jeżdżone na mobil1 0w40.
Zastanawiam się nad lekkimi modifikacjami ,aby uzyskać moc rzędu 110-120 KM
Zaciekawiły mnie "chipy" z allegro za ok 250 ale czytałem, że podobno to shit
Czytając to forum zainteresowalem się zmianą oprogramowania poprzez OBD2, ale moja wiedza na ten temat jest nie wystarczająca
Ciekawe byłoby pozbycie sie katalizatora i wstawienie w jego miejsce samej puchy z kwasówka wewnątrz
Proszę o jakieś porady i sugestie ;)




Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Co sądzicie o TDI 90KM ALH ?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpnia, 2007, 09:09:16 »
masz tego golfika od nowosci? bo jak nie to te 112 tys km to takie naciagane wiesz :) jak chcesz pozbyc sie kata to go porpostu wybij. Natomiast co do czipa to najlepiej użyj opcji szukaj na poczatek
O

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Co sądzicie o TDI 90KM ALH ?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpnia, 2007, 17:22:45 »
Krótko mówiąc chipy z allegro to w większości kupa,potrafią dać mocy i momentu aż gniecie w plecy i to pewnie przyjemnie ale często do czasu,brak doświadczenia możliwości danego motorka daje o sobie znać .
W pewnym stopniu to tak jakby zrobić komuś proteze dentysytczną na podstawie protezy innego członka rodziny lub/i zdjęcia z dowodu osobistego (może spasuje jak ulał)
  Każdy porządny tuner zanim zacznie robić jakąkolwiek modyfikacje sprawdzi Ci czy wszystko w Twoim aucie pyka jak potrzeba po to by Ci się nic nie wysrało po roku dwóch i pięciu a czego ktoś z allegro Ci nie zrobi (co znaczy że robi to na czuja) i po to by uzyskać wynik taki jaki mniej więcej ustaliliście dla tego chip z allegro to amatorka dla chytrych na kase lub nie znających tematu,będzie pasował mniej/więcej jeśli w Twoim autku wszystko jest ok
Napewno nie będzie optymalny do Twojego egzemplarza i spodziewaj się zbyt dużego momentu na dole w skutek czego wymienisz dwumasa i będziesz już pare złotych w plecy
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Co sądzicie o TDI 90KM ALH ?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpnia, 2007, 17:50:19 »
Heh, powiem tak:
W Niemczech ok. 7 lat temu okradziono bardzo znanego tunera BMW. Akurat rozwijać się zaczynało Ebay.de - ludzie, jakie wspaniałe chipy były do BMW do kupienia za przeliczając 400 zł. Ale kradzione....

Można trafić zupełnie dobre rozwiązania z Allegro. Teoretycznie jako że sam jestem tunerem, to powinienem odradzać - ale jest to kwestia wolnej woli. Widziałem że na Allegro wystawiają się zupełnie doświadczeni tunerzy (przynajmniej tacy, którzy "specjalizują się w TDI" - czyli po polsku  - nic innego dobrze nie potrafią, ale przynajmniej TDI dadzą radę.

Problemem jest zawsze weryfikacja, czy nie kupuje się kota w worku. Warto raczej kupić na allegro kupon uprawniający do tuningu (za okazaniem, na okaziciela) w konkretnej firmie która ma hamownię (zdarzają się takie rzeczy - sami dawaliśmy wielokrotnie takie nagrody w różnych zawodach i na imprezach - część ludzi miała auta które tuningowali a część sprzedała swoje kupony).

...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Co sądzicie o TDI 90KM ALH ?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpnia, 2007, 19:43:25 »
Piro,może masz racje,pewnie są na allegro i tunerzy ktorzy ogarniają ten temat ale czy oni sprzedają chip po 250 zeta?
Wogóle wydaje mi się wysyłkowy chiptuning jakąs pomyłką,co na wypadek jeśli moja turbina kończy żywot i ledwo ciągnie swoje zadane 1,35 bara a mnie się wydaje że się przyzwyczaiłem,chip wymusi 1,5 bara,w porywach 1,55 i jeśli się rozleci to daj Boże nie ucierpi nic więcej,a co jeśli mam korekcje na pompce rzędu  2.0 mg? Uważam że każdy solidny tuner wymaga diagnozy przed operacją i zanim podejmie się tuningu wykonuje szereg czynności,wysyłkowy chiptuning to takie kupywanie okularów dla kogoś na targu w nocy,mniej więcej pasują,więcej strat niż korzyści a wystarczyłoby badanie wzroku...
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Co sądzicie o TDI 90KM ALH ?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpnia, 2007, 10:25:08 »
OK, masz rację.
Wypowiedziałem się w takim tonie, bo nie lubię przyprawiania komuś mordy bez oglądnięcia twarzy z bliska. Poniekąd znam to z autopsji - dziesiątki "tjunerków" mędrkują jak to dobrze należy robić TDI i handlują gdzie popadnie za małe pieniądze chipami na Allegro. Pracę wykonują bez wyrzutów sumienia na kradzionym sprzęcie. Do wszystkiego, co może ich obnażyć mają wytłumaczenie a'la premier Kaczyński - spisek :)

Ale nie da się ukryć, że spotkałem się już z programem kupionym na Allegro który był wykonany od a do z poprawnie i działał bardzo dobrze. Jedyną wadą było to, że przyrost mocy wyniósł 21 KM a miało być 30. I to koniec wad.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Co sądzicie o TDI 90KM ALH ?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpnia, 2007, 11:23:27 »
A to był chyba ostrożny tuner ;)

  Nie miałem złych intencji a napewno nie mam zamiaru kogoś kogo nie znam obsmarować,jednak jeśli występuje sekwencja faktów typu - ktoś potrafi kogoś zapewnić że jego chip nie zaszkodzi i jest wogóle super najlepszy a inni którzy są droźsi to wyłudzacze przy czym sprzedaje to metodą wysyłkową,nie diagnozuje i słowem nie wspomni że przydałoby się a samego programu prawdopodobnie nie pisał go sam jakby nie patrzeć jest nieuczciwym podejściem do tematu i nie należy tego promować a konkretniej,przestrzegać innych nieświadomych krzywdy jaką mogą sobie wyrządzić zwyczajnie z powodu nieznajomości tematu ,a wyjątki zdarzają się wszędzie
Pozdrawiam
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!