TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Czy mozna wstawic do Golfa 3 Silnik od Golfa IV???

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy mozna wstawic do Golfa 3 Silnik od Golfa IV???
« dnia: 21 Lutego, 2005, 15:51:05 »
Witam! Mam golfa 3 1,9 D rok `92. Moje pytanie brzmi czy mozna wstawic do niego silnik do IV Tdi 100-115 PS??? I po jakich przerobkach??? Ile by to wynioslo bo silnik moge miec za 3000zl ze skrzynia, ale jezeli wiecie to powiedzcie co jeszcze musialbym przerobic i czy to bedzie pasic no i o jaka kwote sie rochodzi :P



Czy mozna wstawic do Golfa 3 Silnik od Golfa IV???
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marca, 2005, 07:26:24 »
Napewno musisz zmienic cala wiazke elektryczna , wraz z komputerem i wszystkimi innymi podzespolami elektroniki silnika takimi jak elektrozawory , przeplywomierz itd.

Czy mozna wstawic do Golfa 3 Silnik od Golfa IV???
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Marca, 2005, 23:31:56 »
Myślę że silnik będzie pasował w sensie takim że poduszki będą tam gdzie trzeba. Ale pewność to dać może zdanie kogoś kto już przełożył takie cudo. A silnik to kup cały, z elektryką bo potem do ładu nie dojdziesz :(
Nieważna fura, ważne kto nią jedzie ;) Turbotechnika

Czy mozna wstawic do Golfa 3 Silnik od Golfa IV???
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marca, 2005, 16:25:30 »
Dasz rade pamiętaj o elektryce bo z tym zawsze dużo problemów. Pamiętaj o zawieszeniu Diesel dużo waży i oczywiście wspomaganie kierownicy. Nie zapominaj o wlocie na intercooler!!

Offline lusob

Czy mozna wstawic do Golfa 3 Silnik od Golfa IV???
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marca, 2005, 22:09:38 »
A ja chcę wstawić do mojego golfa mk2 1,6d automat, TDI z mk3 90 lub 110 KM. Czy z tym by było dużo problemu. Wiem, że powinno się zmienić wtedy pedał gazu, wiązki.

Czy mozna wstawic do Golfa 3 Silnik od Golfa IV???
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Marca, 2005, 09:36:13 »
Swapik silnika z Mk3 do Mk2  nie powinno byc zadniego problemy bo bloki sa praktycznie identyczne ale musisz miec prawie ze kompletny osprzet elektroniki :)) pedal gazu jest sterowany elektnonike!!naturalnie kompletny ze skrzynia i manetkami do biegow sterowanie jest linkami!!!