TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

jak wyłaczyc kontrolke poduszek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jak wyłaczyc kontrolke poduszek
« dnia: 23 Września, 2007, 22:21:49 »
czekam na informacje pozdro



Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: jak wyłaczyc kontrolke poduszek
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Września, 2007, 22:59:24 »
a jakie masz auto??
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline bruce

  • *
  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jak wyłaczyc kontrolke poduszek
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Września, 2007, 12:40:43 »
Najlepiej wyjac z deski zarowke :) Ewentualnie podpiac ja pod uklad czasowego wylaczenia, np. po 3sec. od wlaczenia zaplonu :)
GG:1087223

Odp: jak wyłaczyc kontrolke poduszek
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopada, 2007, 18:43:00 »
czekam na informacje pozdro


No więc nie wiem dlaczego pytasz o wyłączenie samej kontrolki poduszek powietrznych na desce rozdzielczej. Jeżeli auto jest powypadkowe a właściciel niema pieniędzy na profesjonalną naprawę i niechce zamontować z powrotem czegoś co uratowało jego zdrowiw lub życie to najprawdopodobniej wycenia swoje życie na jakieś 3 do 5 tys. zł. Jak ktoś decyduje się na tak drastyczny krok czyli montaż zaślepek i wymiana pirotechnicznych pasów bezpieczeństwa na bezwładnościowe czyli chce się cofnąć w dziedzinie bezpieczeństwa biernego o jakieś 15 lat to najlepiej podpiąć kontrolkę poduszki powietrznej do jakiejś kontrolki która gaśnie po jakiśch 3-6 sekund. Wtedy lampka zgaśnie tak jakby dokonała sie diagnoza sterownika w układzie air bag. Niestety niewiem po co to robić skoro mamy świadomość że tych "poduszek" i napinaczy pirotechnicznych już niema! Jeżeli układ air bag był niemodyfikowany na "gorsze" a tylko wyrzuciło błąd w sterowniku (zdarza się w starszych układach np. podczas odłączenia akumulatora bądź jazdy po wertepach) to wtedy trzeba zdiagnozować układ i usunąć usterkę).
« Ostatnia zmiana: 10 Listopada, 2007, 18:49:01 wysłana przez common rail »
Rudolf to człowiek zacny... wiedział co robił!

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: jak wyłaczyc kontrolke poduszek
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Listopada, 2007, 19:39:38 »
Common rail - święte słowa!

Mi kiedyś wypaliła poducha - w Fabii. Z Fabii niewiele zostało, ale poducha + pirotechniczne pasy uratowały mi życie.

Mogę mieć słabsze auto - ale w airbagi-i, ABS, pirotechniczne pasy zawsze będę inwestował.

Inna - nawet ważniejsza sprawa - nawet 20 poduszek, inteligentne pasy, systemy kontroli trakcji, hamowania, sterowanie amortyzatorów - nie pomoże, jak człowiek przesadzi albo spotka idiotę na drodze.

Pzdr!
K.