TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Honda Accord 2,2 iCDTi

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Honda Accord 2,2 iCDTi
« dnia: 03 Października, 2007, 04:05:08 »
potrzebuje porady :) chcę kupić honde accord 2,2 iCDTi iwarto ???? jaki to slink dobry? psuje  się nie?? wiem ze ma common rail ale ma wtrzyskiwacze piezoelektryczne.. czy inny typ? czy tyo wogóle dobry silnik  jakie przebiegi wytrzyma i eksploatacje chodzi mi też o turbine czy jest dobra  czytałem ze turbo diesle powinno sie osczedzac np przed wyłaczenie msilnika po skonczone jjezdzie jak sie stoi trzeba odczekac na jałowym biegu az turbina złapie smarowanie na wirniku  kilkamascie sekund b oinaczej moze sie szybko zatrzeć czy uszkodzić przy następnym właczeniu silnika po wielu razach ??? czy to prawda ;czy można ten slinik troszke wdepnąć :)) np częso dość i ile skoczy spalanie w stosunku do danych producenta .. :) wtedy ten silniczek jest dość spoko 140 KM i 340 Nm wiec OK i co możan powiedzieć o BOX ie do tuninugu silnika jeżeliby mchciał zwiekszyc moc o 20 pare koni i momnet do 400 Nm traci się gwarancje wtedy? i skraca się jego wytrzymałość???



Honda Accord 2,2 iCDTi
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Października, 2007, 04:09:18 »
i najważnejsze a może nie.... czy te accordy  robią w eurobie czy można zamówić takiego  montowanego  w japonii????? zastanawialem sie na honda i toyotą z D4D ale wole honde cena ta sama , ale jednak honda kreci mnie bardziej myle sie czy nie???

Odp: Honda Accord 2,2 iCDTi
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Października, 2007, 22:38:58 »
Honda Accord produkowana jest w JP. Avensis to produkt U.K.
Swoja droga nie rozumiem jak mozesz rowazac zakup Avensisa majac na uwadze Accorda. Accord to fajny samochod, a Avensis to taka kolejna bezplciowa Vectra.

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Honda Accord 2,2 iCDTi
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Października, 2007, 10:14:02 »
I można go chipować,Box to nic dobrego
Zalecają wymiane iC i hebli ,wtedy można zobaczyć co potrafi ten potworek
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: Honda Accord 2,2 iCDTi
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Października, 2007, 03:02:28 »
jestem lekko zielony:) hebli czyli hamulców ? , a iC co to? intercooler?? potworek to  jest 1400 kg ponad jak na seryjnego sedana to spoko
« Ostatnia zmiana: 06 Października, 2007, 03:04:40 wysłana przez michalpxx »

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Honda Accord 2,2 iCDTi
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Października, 2007, 10:09:39 »
Ale wyciągają z Niego okolice 200 KM i więcej przy 400 Nm ,można tym polatać a heble to tam niestety marne,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: Honda Accord 2,2 iCDTi
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Października, 2007, 10:25:03 »
To fakt hamulce nie za dobre ma Accord i-CTDi. Warto smienic. Sa cale systemy dla Accordow (Brembo, StopTech, ...). Przed wymiana IC wpierw zrob sobie sam soft. 170 dieslowskich koni na poczatek styka  ;D