TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Pompa wtryskowa w Mitsubishi Space Star 1,9 DID- prośba o wyjaśnienie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam
Jestem świeżym forumowiczem na TDI.PL wiec nie bić jak coś bede bredził. Mam taki probelm: zakupiłem samochód jak w temacie i po paru tygodniach widze ze autko pali wiecej niż powinno (w cyklu mieszanym wychodzi ok 7,6 l/100km a z tego co wiem od innych to powinno sie zamykać max w 6 litrach) Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie dlaczego tak dużo i dowiedziałem sie ze przyczyną może być zacięty zawód LDA. Wiedziałem z netu jak on ma wyglądać i jak go zlokalizować w tym samochodzie. Miała tam byc pompa LUCAS. WIec zabrałęm sie do roboty i ... w moim samochodzie jest zainstalowana pompa BOSCH, i tam już tego zawotu nie moge zlokalizować.... Jeśli ktoś wie niech napisze jak jest skonstuowana ten rodzaj pompy, czym może być spowodowane zawyżone spalanie i jak je poprawić. Z autkiem jest wszystko w porządku: nie dymi, zbiera sie dość żwawo, nie szarpie- ogólnie OK.:) I co najdziwniejsze nie ma różnicy jak jeżdzę: czy piórko na pedale gazu czy pedał wciśnięty w podłogę samochód pali tyle samo, a więc podejrzenie, że zacięło sie "coś od ustalania dawki paliwa" mogłoby być słuszne. Samochód z roku 2001, 104 koniki.
z góry dziękuje za wszelką pomoc



Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Pompa wtryskowa w Mitsubishi Space Star 1,9 DID- prośba o wyjaśnienie
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Października, 2007, 13:46:44 »
Myślę że problem leży gdzie indziej - np. w zanieczyszczonych lub niesprawnych czujnikach, przytkanej recyrkulacji etc.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Pompa wtryskowa w Mitsubishi Space Star 1,9 DID- prośba o wyjaśnienie
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Października, 2007, 14:34:18 »
A możesz podpowiedzieć od czego zacząć... było na diagnostyce i komputer nie p[okazuje zadnych błędów. A nie weim od czego zacząć... Ktoś wie jak są rozmieszczone taki czujniki w tym silniku?

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Pompa wtryskowa w Mitsubishi Space Star 1,9 DID- prośba o wyjaśnienie
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Października, 2007, 16:47:35 »
Na początek sprawdź te dwa czujniki:

czerwone kółko wyżej - przepływomierz masowy powietrza. Odpowiada za ustalanie dawki paliwa. Jeżeli jest zanieczyszczony to auto jest słabsze. Jednak może to powodować wzrost spalania w wyniku niskiej sprawności silnika i złych nastaw innych parametrów, uzależnionych od wskazań przepływomierza.
Rozwiązanie - wyjąć z auta, wyczyścić sprayem z alkoholu 2-propylowego lub 1-propylowego (propanol, kontakt WL). Wystarczy zmyć brud z widocznych w środku drucików tak, aby były koloru szarego (będą zapewne czarne). Nie dotykać ich niczym - tylko spray. Nie wolno używac benzyny i innych alkoholi.

drugie kółko - czujnik ciśnienia doładowania - sprawdzić czy szczelnie przylega do rury (czy nie ma śladów brudu i oleju wokół niego na rurze. Ewentualnie wyjąć i wyczyścić oring który ma jako uszczelnienie i założyć powtórnie. Można przepłukać go alkoholem j.w.

...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Pompa wtryskowa w Mitsubishi Space Star 1,9 DID- prośba o wyjaśnienie
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Stycznia, 2008, 15:12:26 »
Witam
Dawno sie nie odzywalem. Wyczyściłem obydwie rzeczy tak jak opisane lecz spalanie i tak wysokie. W tej chwili 7.2.wczesniej uroslo do 7.8. Co jeszcze może by nie tak??
Pozdrawiam

Odp: Pompa wtryskowa w Mitsubishi Space Star 1,9 DID- prośba o wyjaśnienie
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maja, 2008, 00:10:46 »
Witam
Długo się nie odzywałem znowu. Przez ostanie pół roku wytrwale szukałem powodu wzmożonego apetytu mojego auta na ON. Wszystko co mogłem chyba zrobić w domowych warunkach mam już za sobą: wyczyszczony przepływomierz, wyczyszczony czujnik doładowania, wyczyszczone przewody od intercollera, wyczyszczony zawór EGR, nowe filtry paliwa, powietrza. Nigdzie nie ma żadnych oprów (hamulce, łożyska, pompa wspomagania). Samochód jeździ jak szalony, ani grama dymku z rury, odczuwalna turbodziura do 2000 obr/min ale to podobno norma w tych silnikach. Poddaje się... Teraz mam pytanie: kogo polecacie, żeby się udać na diagnostyke tego problemu: najlepiej jakiś specjalista od diesli który zna te silniki (występowałe jeszcze w renault i volvo), najlepiej w wojewodztwie mazowieckim, ewentulanie łódzkie, świętokrzyskie. z góry dziękuje

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Pompa wtryskowa w Mitsubishi Space Star 1,9 DID- prośba o wyjaśnienie
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maja, 2008, 08:56:31 »
Hmmm...
Za czasów FSO i słynnych Polonezów w "aso" tejże marki królowało powiedzenie "ten typ tak ma"... Może po prostu Twój egzemplarz akurat tak właśnie ma - że pali litr więcej niż cała reszta tych pojazdów i może owo zawyżone spalanie wynika właśnie z rodzaju zastosowanej pompy wtryskowej... Opisywałem niedawno incydent jaki miałem u mnie w firmie z Polonezami Truck`ami 1.9D z których drugi był dokładnym zaprzeczeniem pierwszego (o którym to mogłem się w samych superlatywach wypowiadać...) Silnik ten sam, auto to samo - pompa wtryskowa już inna i nie było na niego "siły"...
http://tdi.pl/component/option,com_smf/Itemid,5/topic,2664.0/