TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

omega 2.5 td

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

omega 2.5 td
« dnia: 15 Października, 2007, 20:01:20 »
[/img]] [/color] uwarzam ze mozna załozyc i takie forum o omedze bo czasami moze sie i to przydac rózne nowinki pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 15 Października, 2007, 20:02:57 wysłana przez masters »



Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Października, 2007, 21:19:16 »
Hm, Omega póki co nie jest w produkcji ładnych parę lat. Używane w nich silniki Steyera 2.5 też już nigdzie nie są stosowane. Ciężko napisać nowinkę o Omedze...
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Października, 2007, 23:04:10 »
ale ta sylwetka ;) gangsterskie auto ;) srebrną omegą B na chromowanych 18` z ciemnymi szybami wyjechać na POM ( Powolny Objazd Miasta ) , bądź na POW ( Powolny Objazd Wsi ) i zadawać szyku ;D lanssss 8)
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Października, 2007, 08:48:38 »
Z nowinek zasadniczo można obecnie podać tylko jedną: Omegę B 2.5TD (TDS) podzielic można na dwie grupy:
1) to auta dokumentnie zarżnięte - 95%
2) to pozostałe 5% które jeszcze parę kilometrów na koła nawiną...
A z ciekawostek: to może taka że było to (i często nadal jest) ulubione auto laweciarzy - z tą jednak różnicą że było to ulubione auto pociągowe (ze względu na dużą mase własną) a nie ciągane...
 ;) :D

Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Października, 2007, 22:58:09 »
a teraz małe pytanie czy idzie jakos podkrecic taka omege bo mam własnie omcie 2.5 TD czy mozna zmodyfikowac jakos silnik bez obaw ze zamecze silnik tak aby cieszyc sie z nowych mozliwosci mojego autka ???? pozdrawiam odwiedzajacych ten p;ost :)

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Października, 2007, 23:19:00 »
Propo ciekawostek jako auto pociągowe to jeszcze lepszy jest opel senator ;)
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Października, 2007, 08:50:58 »
a teraz małe pytanie czy idzie jakos podkrecic taka omege bo mam własnie omcie 2.5 TD czy mozna zmodyfikowac jakos silnik bez obaw ze zamecze silnik tak aby cieszyc sie z nowych mozliwosci mojego autka ???? pozdrawiam odwiedzajacych ten p;ost :)
Studiując kiedyś fara natknąłem sie na kilka pochlebnych opinii o warsztacie serwisującym diesle w Bydgoszczy. Podobno mają tam fachowca który zna się na tych pompach bardzo dobrze i potrafi przestawić pompę tak aby Omega stała się bardziej żółwiowata ale mieściła się w 6-ciu litrach ON na trasie i nie przekraczałą 7.5 w mieście jak również przestawia to w drugą stronę wyciągając ukryte pokłady mocy z tego silnika... Wszystko to tylko za pomocą regulacji pompy i bez żadnych negatywnych skutków dla tego motoru... Paru gości opisało wrażenia po tym kręceniu i były niezwykle pozytywne... Poszukaj gdzieś na Forach Omegi... Znajdziesz na pewno namiary na ten warsztat...

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Października, 2007, 18:36:41 »
ja myślę że taką regulację chyba każdy lepszy pompiarz zrobi
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudnia, 2007, 00:57:14 »
witam ponownie z kolejnym pytaniem czy moge zamontowac strumiennice w TD i jak to wplynie na silnik licze na sprawdzone opinie dziekuje z góry i pozdrawiam

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudnia, 2007, 10:16:16 »
No jeżeli ząłożysz markową to na pewno poprawi troszkę szybkość opróżniania ukł. wydechowego i zmniejszy opory i ciśnienie w nim (to głównie skutek wywalenia katalizatora, który to zabieg teoretycznie pozwoli "odzyskać" kilka koni mechanicznych) ale... czy przejdzie po tym badania techniczne (analizator spalin) - MOWY NIE MA !! (chociaż wiadomo jak to się w tym kraju odbywa...). Za to na pewno auto stanie się wyraźnie głośniejsze... Na krótką metę to bawi, na dłuższą - męczy... Poza tym ostatnio w okolicach Hanover`u widziałem sytuacje w której polak Omegą (2.5 TDS) wstawił buta przy zmianie pasa i auto strasznie zakopciło na czarno-niebiesko, chmurę zostawił za sobą dosłownie, Pech chciał ze akurat jechali Autobahn Polizie i widziałem ze chłopaki coś od razu przez radio nadali... Na kolejnym zjeździe z autostrady już czekał samochód inspekcji drogowej (odpowiednik naszych ITD) i wygarneli kolesia...

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudnia, 2007, 20:18:26 »
Podepne sie pod pytanko.
Czy dymienie obowiązkowo wzrasta jesli wywalimy katalizator?? |Czy mozna to zrobic tak ze auto nie bedzie za kazdym razem zostawiało czarnego obłoku??
Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: omega 2.5 td
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudnia, 2007, 20:36:05 »
Absolutnie nie - po prostu koleś miał już zajechany silnik i ten obłok był skutkiem tego... Katalizator to dopalanie tego co przepuścił silnik i tego co wywalił silnik... Tego nie widać fizycznie ale pokaże to analizator spalin...