TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

POMOCY!!!!!!!!!!!Omega 2.5 TD z 96 roku problem

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goraczkowska

  • *
  • 3
  • Płeć: Kobieta
POMOCY!!!!!!!!!!!Omega 2.5 TD z 96 roku problem
« dnia: 24 Października, 2007, 23:17:34 »
Witam jestem nowa mam problem zakupiłam niedawno to autko cieszyłam się bardzo, ale od niedawna mam problem. W baku było paliwa około 15 litrów na (wyświetlaczu) był problem z odpalaniem na ciepłym i na zimnym silniku zatankowałam do pełna problem się skończył Zaprowadziłam na warsztat na wymianę olei i filtrów, okazało się, że coś hałasuje mechanicy metodą prób i błędów dochodzili, co tak dźwięczy na wysokich obrotach. Paski zdjęli to samo poduszki pod silnikiem dobre, więc podłączyli pod komputer okazało się, że pompa fiksuje na obrotach raz dobrze raz źle Diagnoza pompa do regulacji lub renowacji i się zaczęło!
1 pompiarz od razu pompa się kończy , regeneracja w baku też
2 pompiarz do regulacji,
3 pompa dobra trzeba szukać, co tak hałasuję
Proszę o pomoc, co mam zrobić gdzie dać
 Łańcuch i napinacz wymieniony przez tamtych właścicieli hałas dobiega z prawej strony silnika jeszcze jedno kapa silnika zdejmowana, bo widać, że jest nowa uszczelka bardzo proszę o pomoc Bardzo proszę o wszystkie sugestie ..Dzisiaj jechałam do Szubina jest to około 30 km od Bydgoszczy i muli jak dodam trochę więcej gazu po 90 km/h to jakby chciało cały samochód rozwalić tak trzęsie Nawet stanęłam na poboczu ,żeby sprawdzić opony ..  Pomocy!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: 25 Października, 2007, 17:05:11 wysłana przez goraczkowska »


Honorcia

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!Omega 2.5 TD z 96 roku problem
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Października, 2007, 18:35:07 »
Może jest to defekt rozrządu ? złe kasowanie luzów ?
czy hałas pojawił się po zmianie oleju ?
czy na pewno wlano olej zgodny z zaleceniami producenta ? nie za gęsty tani olej ? nie wlewano jakiegoś moto-doktora ?
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline goraczkowska

  • *
  • 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!Omega 2.5 TD z 96 roku problem
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Października, 2007, 19:47:56 »
Olej wymieniono gdy to już istniało i dlatego mechanicy w pierwszej kolejności wymieniali ten olej i filtr moto doktora ja nie lałam olej 10w40 castrol hałas jest po stronie przeciwnej niż rozrząd tak twierdzą mechanicy Rozrząd był wymieniany przez tamtych właścicieli więc nie wiem kto i jak ale podpowiem
Honorcia