TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Tuning TDDi

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tuning TDDi
« dnia: 25 Lutego, 2005, 22:33:42 »
Chciałbym wiedzieć co oprócz chipa można w dieselu zmienić. Generalnie bardziej zależy mi na Nm niż na KM. Jak byscie mogli to podajcie przybliżone ceny każdej modyfikacji. Dzieki.



Tuning TDDi
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marca, 2005, 21:33:39 »
no ja tez byłbym za tym żeby ktoś napisał cos na ten temat.
Mam diesla od paru dni i cos bym zmienił na poczatek zamowilem juz chipa ale mozna dalej?? pomocy przesiadlem sie z benzyny turbo i teraz wszystkiego za mało(o moc chodzi)

Offline Nemo

Tuning TDDi
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marca, 2005, 19:19:50 »
W 1.8 TDDI w Fokusie (bo w Mondeo to nie wiem). Jest turbina starego typu (o tzw. stałej geometrii) i pewnie dlatego ma mało Nm bo TDI o zmiennej geometrii turbiny mają dużo więcej i od tego chyba to zależy.
Więc trzeba zmienić turbinę tylko nie wiem czy to jest takie proste... :(
Seans się kończy i zaraz trzeba będzie na ulicę znowu wyjść"

VW Golf III 1.9 TDI Model OMC 90 KM - szukam taniego toonera :)

Tuning TDDi
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marca, 2005, 13:29:53 »
Wiem, że Mundka 2,0 TDDi koleg wykręcił pod 345Nm (o ile dobrze pamiętam) i moc 139KM.
Na forum FCP można poczytać o tych cackach.
Aha ( http://www.fordclubpolska.org/ ) Zapomniałem dodać dla niewtajemniczonych

Pozdrawiam

Offline txh

Tuning TDDi
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marca, 2005, 17:42:13 »
Wejdz na http://www.tdi.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=271 i w ostnim poscie sie czegos dowiesz, ale w sumie to popieram zeby sie wymieniac wiedza :) ......

pozdro

Tuning TDDi
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwietnia, 2005, 22:57:44 »
Cytat: "Nemo"
W 1.8 TDDI w Fokusie (bo w Mondeo to nie wiem). Jest turbina starego typu (o tzw. stałej geometrii) i pewnie dlatego ma mało Nm bo TDI o zmiennej geometrii turbiny mają dużo więcej i od tego chyba to zależy.
Więc trzeba zmienić turbinę tylko nie wiem czy to jest takie proste... :(


dobrze, że piszesz "chyba" bo sam pewny nie jesteś... turbina kolego to nie wszystko, modyfikacja musi objąć układ elektroniczny. Zapraszam na obd2.pl/forum tam znajdziesz wielu fachowców od tuningu elektronicznego.