TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

mondeo td 96r

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mondeo td 96r
« dnia: 02 Listopada, 2007, 18:01:34 »
pytanko male: mam do kupienia forda mondeo diesel co mozecie powiedziec o tym silniku......zywotny? dodam ze nie jezdzilem jeszcze dieslem



aaalata

Odp: mondeo td 96r
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopada, 2007, 11:05:18 »
jeżdże takim z 99 roku - endura de - ale dopiero 11kkm zrobiłem więc nic nie doradzę oprócz:
http://forum.fordclubpolska.org/viewforum.php?f=72   -  to jest o dieslach w fordach dużo informacji, bardzo dużo
niestety jest teraz kłopot z dostępem - trzeba się logować, żeby czytać - a nie wiem czy dasz radę się zarejestrować (jeśli oczywiście nie jesteś użytkownikiem tego forum)
ogólnie przeważają tam opinie bez zachwytów, raczej negatywne - że wrażliwy na paliwo (wtryski), turbiny....i inne...   przy czym z forum wynika, że nie są to bardzo-drogie-naprawy (w porównaniu do TDCI na przykład)
ale na fordclubpolska znajduje się ogromna baza informacji fachowych i szczegółowych, o problemach i jak sobie z nimi radzić,

z mojego doświadczenia silnik jest trochę za słaby do mondziaka (ja jeżdżę 5 drzwiowym), auto jest po prostu wolne i mało dynamiczne, spalanie u mnie na 11kkm (od grudnia 2006 roku) wyszło średnio 7.8 litra/100km (80% przebiegu = miasto kraków), w trasie zawsze poniżej 6 litrów - spokojna jazda, ale podejrzewam, że dałoby się zejść <5 litrów jeżdżąc po autostradzie za tirem