TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Magazyny motoryzacyjne - opinie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Magazyny motoryzacyjne - opinie
« dnia: 12 Listopada, 2007, 18:31:52 »
Ponieważ nie chciałem się wypowiadać gdziekolwiek indziej jako osoba zaangażowana w projekt KMH / KMH24 (mam nadzieję że felietony się podobają ;) ) to chciałbym zadać pytanie:

- co waszym zdaniem warto podciągnąć w KMH (kioskowo-papierowym)? Co z kolei z www.kmh24.pl ?
- jaka prasa moto (magazyn, tygodnik) w Polsce jest Waszym zdaniem najlepszy ?
- jaki magazyn zagraniczny jest Waszym zdaniem najlepszy ?

Może też trochę pogadamy o prasie w Polsce - bez bicia piany. Proszę o opinie.


...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline podsi

Odp: Magazyny motoryzacyjne - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopada, 2007, 14:52:02 »
wiesz mysle ze temat mowiac ogolnie boja wstydza sie poruszac :) zapewne niektorzy z forum nigdy nie mieli w rekach gazetki nawet a sporadycznie wejda na kmh24.pl :)) inna kwestia jest to ze boja sie wypowiedziec co jest nie tak lub co mozna by zmienic :)) i poruszone zostaly tu od razu 3 watki ktore juz do reszty chyba przerazaja hehe :) ja samosobiscie sugestii zadnych co do zmian nie posiadam ale ludziska nie bojcie sie tylko piszcie mam nie zbije  ;D ;D ;D

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Magazyny motoryzacyjne - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopada, 2007, 15:14:28 »
Nie chodzi o to że się ktoś boi a faktycznie o to ze mało kto w dobie internetu siega po papierowe wersje - są kosztowne, zawalają miejsce a wszelkie próby dotarcia do jakichś archiwalnych artykułów kończa się przewalaniem całej tony gazet z serii "dla facetó" 8) Jeżeli o papierowe wersje pism "moto" chodzi to od lat prenumeruję Świat Motocykli - i to mi wystarcza. Samochodami zajmuję się na tyle na ile mi czas pozwala a wszelkie potrzebne informacje na ich temat znajduje w necie i na różnych forach dlatego nie widze sensu aby je kupować dla samych obrazków i kolorowych zdjeć (od tego są inne tytuły ;) ) Poza tym większość gazet opisuje na swoich łamach "abstrakcje" na 4-ech kołach, bo jakkolwiek Zonda, Bugatti czy Ferrari F50 są samochodowymi legendami tak zdaję sobie sprawę ze nie ma się co podniecać autami, którye może mi dane będzie raz w życiu na żywo zobaczyć (i to z przyklejonją kartką NIE DOTYKAĆ !! ) Dlatego ich po prostu nie kupuję. Owszem, jest i cąła masa poradników a`la Auto Świat ale to jest bardziej prasa dla tych co dopiero zaczynają przygodę z motoryzacją a najbardziej nurtujące ich pytanie odnośnie samochodów to: " ... a który pedał to klakson ?..." Kiedys prenumerowałem tez taki tytuł "Car Audio". Bardzo fajna gazetka opisująca niuanse i tajniki car-audio począwszy od najniższych pułapów cenowych po zabudowy warte 5-cio cyfrowych kwot (a często zbliżone do 6-cio cyfrowych). Mniejsza o to - pozwoliło mi to na pewno (i nie tylko mi zapewne) zmienić pogląd na rynek sprzętu car-audio (że na SONY i Pioneer świat się nie kończy) i że za porównywalne kwoty można mieć o wiele lepszy sprzęt od w/w marek. Także to by było na tyle z doświadczeniami moto-prasy z mojej strony. O takich sporadycznych rzeczach jak jakieś Giełdy Samochodowe nie wspominam...

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Magazyny motoryzacyjne - opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopada, 2007, 16:40:37 »
a ja lubię "GT" :)
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline podsi

Odp: Magazyny motoryzacyjne - opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopada, 2007, 19:13:08 »
hehe no i o to chodzilo mala prowokacja i w koncu ktos sie wypowiedzial :)) chyba o to chodzilo  ;D ;D ;D ;D

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Magazyny motoryzacyjne - opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopada, 2007, 20:42:01 »
Ja lubiłem Wysokie Obroty. Ale zdechły :(
GT też miało perfekcyjny okres - mam takie archiwalne egzemplarze, że chyba ich już nawet redakcja nie ma. Parę rzeczy tam napisałem. Teraz "pożeglowali" w nieco innym kierunku ale zapewne też robią to dobrze - tyle że nie jestem "targetem".
Zupełnie sympatyczne robi się V12 - choć taka pochwała dziwnie pewnie zabrzmi w moich ustach (ale obiektywna ocena to obiektywna ocena) - ale poprawa jakości tłumaczeń i skupienie się na samochodach i rezygnacja z tasiemcowych tabelek nabijających objętość są faktem. A ludzie z Automobilismo zawsze umieli pisać, choć nieco są stronniczy - ale przynajmniej nie w wymuszony sposób proniemieccy.
KMH w ocenie pomijam. Do dziś pamiętam traumatyczne chwile gdy nauczyciel kazał mi się sam oceniać.

Odkrywam zresztą że coraz więcej czasu poświęcam na czytanie i dyskutowanie w internecie i mam takie wrażenie że za 5 lat to gazety będą dodatkami do portali internetowych a nie odwrotnie.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Magazyny motoryzacyjne - opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopada, 2007, 21:54:48 »
Cytuj
GT też miało perfekcyjny okres - mam takie archiwalne egzemplarze, że chyba ich już nawet redakcja nie ma.

to znaczy jak stare?? bo ja zbieram tak od 4 lat ;) już mi miejsca brakuje....

Cytuj
Parę rzeczy tam napisałem

A przypomnij co napisałeś?? :) lub sam temat na który sie rozpisałeś??
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Magazyny motoryzacyjne - opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopada, 2007, 22:13:04 »
Z 2001 mam prawie wszystkie, 2002 - wszystkie, dalej chyba też.
Jak 4 lata zbierasz i już miejsca brakuje to gdzie ty mieszkasz ? W beczce ? ;)

A na poważnie - samego mnie już chcą z domu wyrzucić bo kolekcja gazet sięga sufitu a jak czasami czegoś szukam, to cała podłoga założona czasopismami...

W GT zwykle jak pisałem to o chiptuningu lub o jakichś kwestiach technicznych.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Magazyny motoryzacyjne - opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopada, 2007, 22:20:26 »
w szafce nie mam miejsca ;) na ziemi jeszcze nie leżą bo mi ich żal..... a do piwnicy je zanosić to jeszcze większy żal:) do tego dochodzi inna prasa i motoryzacyjna i komputerowa i muzyczna... :D
wychodzi na to że drugą szafkę trzeba kupić ;D

a pamiętam twój jeden artykuł bodajże z 2005 r w GT  ;)
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Magazyny motoryzacyjne - opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopada, 2007, 22:31:23 »
To miłe. Ja już nie pamiętam. Z drugiej strony - choć amatorsko, to dość sporo piszę i trudno mi to wszystko pamiętać. Ale to już offtopic.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &