TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Jaki silnik polecicie w dostawczaku?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Listopada, 2007, 21:34:27 »
taaa żuk mojego znajomego był tak zgniły , że raz na wybojach śruby mocujące bak do budy po prostu nie wytrzymały ciężaru palifffka i pękły....... ale ubaw miałem co nie miara :) jedziesz 40 km/h na "kata" po wszytkich dziurach a nagle w lusterku widzisz jak zostawiasz bak na drodze ;D
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Listopada, 2007, 22:34:25 »
Wow. To taki T4 ciężarówa. Możliwe że np. trzymając go na wysokich obrotach żeby uzyskać rozsądne prędkości jedziesz już przy niskim doładowaniu i zdławionym silniku. Wtedy sprawność silnika jest niska a co za tym idzie - większe zużycie.

A wiesz ze coś w tym musi być bo jeżeli chodzi o dynamikę to jadąc np 70km\h na 5 biegu (1900 obr) delikatne tylko dotknięcie gazu powoduje wyrwanie do przodu. Moment i jest 100km\h i wspomniane 2500 obr. I tak autko się zbiera jeszcze do 110km/h... Powyżej tej prędkości (i obrotów) przyspieszanie idzie już jak w klasycznym 2.4D. Auto "idzie" ale już nie tak jak wcześniej... Za to np 50 km/h i już spokojnie jadę na 5-tce (1100 obr). Delikatny tylko but i auto rwie jak wściekłe do przodu, żadnego szarpania, drżenia nadwozia czy innych charakterystycznych dźwięków towarzyszących "męczonemu za nisko" silnikowi... Pod tym względem jest dobry bo w ruchu miejskim zakładając ze nie ma korków i wszędzie mam zielone mogę jeździć praktycznie tylko na jednym biegu - 5-tym ;D Natomiast z drugiej strony - ruszenie z miejsca autem, które ma na sobie tonę 400 grzejników i drugie tyle na przyczepie + 600kg masa przyczepy nie stanowi żadnego problemu - posłusznie jak dziecko idzie do przodu...

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Listopada, 2007, 23:12:58 »
Cytuj
posłusznie jak dziecko idzie do przodu...

dzieci rzadko kiedy są posłuszne... ;D
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Listopada, 2007, 11:06:18 »
Mam wrazenie ze HDI.Pamietam 406 rodzicow i ta 2 litrowka niezle smigala.
To wszystko co moge powiedziec poniewaz z racji swojego wieku nie jezdzilem wieloma autami.

Takze 2.1 TD ,tez 110 km,

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Listopada, 2007, 17:16:52 »
wielebny -partiotą jestem i dlatego nie kupuje w Media Markcie Saturnie i w innych szmirach
Ogólnie korzystając z okazji -wbrew temu co ludzie myślą to cholernie drogie sklepy,cóż,płaca dużą kase żeby to Nam wmówić
Wracając do wątku ,znajomy sprowadził z francji LT 35 2.5 SDi,autko widze że nie zmordowane i ładnie utrzymane
Co powiedzie o piecio cylindrowcach VW 2.5 SDi -mocy AŻ 75 KM na taką bude -może będzie mało palił
A jak z trwałością?
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Listopada, 2007, 19:44:21 »
z tym media markietem to masz racje...tylko ze mi nie chodzi o ceny a o to ze jak wczoraj bylem tam na zakupach to za cholere nie moglem prowadzic auta z reklamowkami w dloniach............. ;D...a co do kupna to chetnie bym ci doradzil..ale ja sam jestem tu po to by czytac i sie cos dowiedziec...nauczyc...itp...

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Listopada, 2007, 06:57:51 »
To oglądaj w Media a kupuj w sklepach internetowych -zaoszczędzoną (nie małą) kase wpakuj w samochód
Pozytywnej edukacji,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Listopada, 2007, 15:25:41 »
wielebny -partiotą jestem i dlatego nie kupuje w Media Markcie Saturnie i w innych szmirach
Ogólnie korzystając z okazji -wbrew temu co ludzie myślą to cholernie drogie sklepy,cóż,płaca dużą kase żeby to Nam wmówić
Wracając do wątku ,znajomy sprowadził z francji LT 35 2.5 SDi,autko widze że nie zmordowane i ładnie utrzymane
Co powiedzie o piecio cylindrowcach VW 2.5 SDi -mocy AŻ 75 KM na taką bude -może będzie mało palił
A jak z trwałością?
Jeżeli nie jeźdizł tym (nazywajmy rzeczy po imieniu) DEBIL i olej był zmieniany na czas to silnik praktycnzie niezniszczalny... A co do mocy - coż, przełożenia w skrzyni inne i autko jest dostatecznie żywe (ale za to bardzo krótkie przełożenia) Często będzie trzeba wajchować... Spalnie - no LT`k do ułomków nie należy i musisz się liczyc z konsumpcja na poziomie min 8L/100km... Za to max gwarantuję ze nie przekroczy 11-tu... Choćbyś nie wiem jak się nad nim znęcał... TDI będzie zdecydowanie dynamiczniejszy ale za to ostra jazda okupiona jest spalaniem na poziomie 15 litrów na setkę... (ostra - czytaj z ładunkiem ok 50% możliwości, dość dynamiczna, z prędkościami dochodzącymi do 130 km/h) Dieselek (wolnossący) w takiej budzie uczy pokory na drodze, kultury i zaszczędzi ci "... punktów od zaje... " 8)

Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Listopada, 2007, 17:37:58 »
kolega piasek chcial chyba cos powiedziec

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Listopada, 2007, 11:32:05 »
Odnośnie tych punktów - zdecydowanie. Kolega ma piekarnię, kupił niedawno 3 Sprinterki - 5-cio latki, z jakiejś firmy z Holandii. Autka żywe (aż nader żywe). Efekt - jednemu kierowcy zabrali prawko po miesiącu (miał coś "zaległego" na sumieniu), drugi uzbierał 14 pkt i mandatów na 700 zł, trzeci chyba 6 i 300 zł... Efekt przesiadki z Lublinów na Sprinterki... ;) I jak to w piekarni bywa "... w życiu byś nie pomyślał ze o 4-tej rano potrafią suszyć radarem gdzieś na wiosce zabitej dechami..." CB w tym wypadku się nie sprawdza no bo kto CI odpowie jak nikogo na tej drodze poza tobą i policja nie ma... :-\

Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Listopada, 2007, 16:59:09 »
wczoraj byl tylko piasek i puste tlo, a dzisiaj piasek i odpowiedzi....hm...internet mi psoci...

Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Listopada, 2007, 17:32:45 »
Witam wszystkich
Przypadkiem  wszedłem na wasze forum i widzę pare ciekawych tematów miedzy innymi ten, na który może cos pomogę otóż jeździłem w firmie kurierskiej vw LT sdi bardzo słabe autko  jeśli chodzi o jazdę w trasie rzeczywiście uczy kultury na drodze  ale jeśli chodzi o miasto myślę ze nie powinno być z nim problemu a zaletami sdi jest na pewno mniejsze spalanie od tdi . Natomiast w tdi lubią padać turbiny szef pare razy już zmieniał. Osobiście polecał bym na miasto starszego sprinterka wolno ssącego jeśli dobrze pamiętam to będzie 308 nie dużo pali prosta budowa no i co ważne w samochodach które robią duży przebieg autko jest na łańcuchu co obniża koszty zmiany rozrządu.     

Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Listopada, 2007, 17:44:41 »
A co do tego T4 sam mam mercedesa vito z 97r wersje towarowa 2,3tdi przywiozłem ja z Włoch natomiast w Polsce przerobiłem ja na auto 9 osobowe i służyło mi do przewozu osób auto ma bardzo krótkie przełożenia ze świateł ruszam z drugiego biegu bo jedynka jest za krotka i jeśli auto jest puste strasznie szarpie (może jest to wina wyrąbanej dwumasówki  ) bardzo jestem zadowolony z tego samochodu tak jak kolega myślałem żeby wozić w nim worek kamieni bo załadowany dużo przyjemniej i płynniej się jeździ, załadowany na max 9os + bagaże spalił na trasie 6,5l jak na taki silnik bardzo mało ale trzeba umieć nim jeździć natomiast powyżej 120km/h spalanie rośnie aż do 12l /100km   

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Listopada, 2007, 12:41:10 »
załadowany na max 9os + bagaże spalił na trasie 6,5l jak na taki silnik bardzo mało ale trzeba umieć nim jeździć natomiast powyżej 120km/h spalanie rośnie aż do 12l /100km   
Magia turbodoładowanych silników... Mocne są - ale wykorzystanie tej mocy kosztuje... Nie wiem jak by w analogicznej sytuacji (którą opisałeś) spalał wolnossący diesel pod maską Vito ale przypuszczam ze 2 do 3 litrów mniej (przy 120km/h)... Kiedyś miąłem okazję wracać z Francji Sprinterkiem blaszak wer. MAXI, model 413 z podpiętą lawetą z Golfem III na niej... To "na górach" w okolicach Freiburg`a i Frankfurt`u nad Menem nie robiło mu to różnicy czy coś za soba targał czy nie... Reakcja na dodanie gazu była tak spontaniczna że nerwowo co chwila spoglądałem w lusterko czy aby laweta nadal jedzie za mną... Ale spalanie za to... średnio 15L (w ruchu autostradowym) przy prędkościach miejscami dochodzącymi do 150km/h...;D

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Listopada, 2007, 15:39:33 »
a jak by tak przy tym 150 Pierd..nęła opona w lawecie to by się wam wyobraźnia wyprostowała...
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"