TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Jaki silnik polecicie w dostawczaku?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline promax

  • *****
  • 555
Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« dnia: 03 Listopada, 2007, 18:17:07 »
Witam
  Stoje przed wyborem dostawczaka ,w gre wchodzi ;
1- Renault Master 2000-2002 ,zastanawiam się czy 2.2 dCi jest wart zainteresowania ,podobno mało pali ale czy jest twardy,może lepiej pakować się w 2.5D
2- Pechot Kitroen i Fiat z serii Boxerów Jumpujących na dukatach -silniki podobnie 2.2 i 2.5D -z uwag użytkowników wnioskuje że tutaj słaba jest zawiecha ale co z motorowniami
3- Ford Transit - 2,0 i 2.2 to chyba podobne dziadostwo jak w Mondeo (system zasilania) jesli się myle prosze o sprostowanie,jest jeszcze 2.4 TD -czekam na opinie
Zostają Sprintery i LTki -ale są cholernie drogie ,jak wogóle sprawują się 2.5 TDi w LTkach ?
Autko będzie jeździć głównie po mieście,nie potrzebuje rakiety,interesuje mnie trwałość i niskie spalanie
Z góry dzieki za uwagi,pozdro


Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopada, 2007, 18:39:32 »
najlepiej to 2.4 andoria w budzie Lublina 3,5 t ;) rdza zaczęła to wpieprzać po 3 latach :)
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopada, 2007, 19:21:59 »
Cytuj
Autko będzie jeździć głównie po mieście,nie potrzebuje rakiety,interesuje mnie trwałość i niskie spalanie
Z góry dzieki za uwagi,pozdro

SW400 ;D ;D ;D
GOLF III TDI 1Z

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopada, 2007, 19:53:13 »
Witam

Lublin z silnikiem Andoria 2.4 turbo diesel 90KM kontener izoterma - siedem lat eksploatacji, bez garażu - nie było większych problemów, ładowany nieraz do 2 ton (słownie dwa tysiące kilogramów) i nie poddawał się. Kolejny właściciel musiał zająć się półosiami napędowymi.  Zużycie ropy do 14 litrów. Mat 11991 - ten Lublin nie rdzewiał (śladów nie stwierdzono).

Transit 2.4 diesel 84 km z 2000 r. (z tego co wiem montowany też w Peugeotach i Citroenach) - na tak zwanym "wolnym wale" - 1,5 tony na siebie, drugie tyle na przyczepę - do 16 litrów ropy na 100 km, silnik padł po 7 latach (po około 450 tys. przebiegu). Ten Ford rdzewieje wszędze (potężnie) ale maszyna zacna. Zarobił na nowy silnik z dużym okładem.

Sprinter 312 D (silnik pięciocylindrowy, 2.9 D z turbiną, 129 km) z 1997 r. Najpewniej powypadek. Przebieg bliżej nieznany. Zużycie do 12 litrów ropy na 100, ładowany do 1,5 tony. Jeździł bardzo, bardzo dobrze, aż do momentu gdy głowica pękła, wał do wymiany, turbina kaputt i cała przednia zawiecha (poleciała jakby do towarzystwa) - koszt naprawy - około 11 tysięcy złotych. Teraz ok. Rdza - głównie tylnie drzwi, wokół mocowań, trochę progi.

Tyle mojej wiedzy.

Pozdrawiam!
K.

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopada, 2007, 14:14:06 »
Kolego KDX

Mój tata ma lublina 1999 2.4 andoria 3,5 tony blaszana buda . Samochód jest dzień w dzień załadowany 1,5 tony narzędziami ... spawarki , butle z acetylenem , hydrauliczne giętarki do rur , rury miedziane ( tatko jest instalatorem wod kan c.o. ) .  Do rzeczy auto jeździło kilka razy na Białoruś z poznania , do warszawy co drugi tydzień od 3 lat , do katowic , do wrocławia... Prędkość maksymalna na autostradzie wynosi 90 km/h!!! :D 5 bieg obroty na czerwonej kresce .... sprzęgło było wymieniane 3 razy .... pewnego dnia na trasie coś takiego jak hamulce przestało istnieć.... było wtedy ciekawie..... faktem jest że o auto nie ma kto dbać..... po 3 latch auto miało kolor moro ( po nałożeniu masy antykorozyjnej na miejsca zkorodowane ) ..... nie mam dobrych doświadczeń z tym autem
« Ostatnia zmiana: 04 Listopada, 2007, 14:53:11 wysłana przez mat11991 »
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopada, 2007, 14:34:22 »
Wszystko zależy od kasy jaką chcesz na to przeznaczyć, bo jeżeli w grę wchodzi auto 10-cio letnie albo i starsze to bez względu na to co kupisz każdy z nich to będzie kpl zajeżdżony złom... Jeżeli zaś szukasz w w okolicach 2002r to bezapelacyjnie polecam TDI. Silniki cholernie trwałe, nie wysilone a przede wszystkim tanie w utrzymaniu. Dostępna całą masa zamienników org. części, filtrów, pasków także masz w czym wybierać. Silniki dCI - jak to francyzy - masa elektorniki itp cudów i zimą może się okazać ze wymiana głupiej świecy żarowej to spory wydatek bo ta może kosztować nawet 120 zł szt!! W TDI org. BERU, BOSCH, czy NGK to nie wiecej jak 35 zł za szt... Najtańsze dziadostwa kupisz nawet po 9 zł za szt... Sam mam tylko TDI (2x Caddy i 1x T4 2.5TDI 102KM) i jeżeli chodzi o mechanikę - konkretnie tego z T4-ki to pierwsze dotknięcie silnika miało mijsce po 212 tyś km... Kpl rozrząd i pasek pompy... A tak to poza filtrami i olejami nie wymieniałem w nim NIC... Teraz ma 250 tyś km i przed nim kolejne piękne pół mln kilometrów... Nie ma to-tam-to... Musi przelecieć;)

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopada, 2007, 14:39:18 »
Kolego Mat11991

Być może Cię zadziwię ale absolutnie nie zamierzam się z Tobą spierać.

Zważ proszę, że pisałem o konkretnym egzemplarzu Lublina - mojego Ojca. Był raczej dbany i serwisowany. Pozostawił po sobie pozytywne wspomnienia.

Ja w zeszłym roku szukałem dla Ojca Lublina i znalazłem egzemplarz z 2002 r. w komisie i możesz mi wierzyć - to była PORAŻKA - totalne dno: trzymał się na farbie, nie chciał odpalić, brał więcej oleju silnikowego niż napędowego. Był używany przez drogowców. Cena za toto cudo to było 2.900 PLN.

Nie na darmo Lubliny są poszukiwane na rynku wtórnym, ze względu na cenę, bo też wielu więcej zalet nie mają. Jest tańszy nawet od Kii. Jest paliwożerny, powolny - to wszystko się zgadza. Prawdą jest też jednak, że zdarzają się egzemplarze udane (mniej niż przeciętna awaryjne), którymi można się pocieszyć.

Dla Ciebie reputacja +1 za podjęcie dyskursu.

Pozdrawiam!
K.

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopada, 2007, 14:50:12 »
Dizęki za zainteresowania
Napewno nie zainteresuje się Lublinem
Interesuje mnie dobry dostawczak do miasta,wychodzi mi że Mastery maja bardzo dobra reputacje
Tylko czy warto myśleć o starym klekocie 2.5 D czy lepiej poszukać 2.2 dCi -jaki jest tam system zasilania,jak z czułością na palifko i jak krztałtuje się spalanie
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopada, 2007, 15:00:23 »
hehe pamiętam jak za tego lublina daliśmy 75 000  zł... nówka salon..... nawet kolor sobie mogliśmy wybrać.....biały albo czerwony :D ( niebyło wtedy zielonych , pomarańczwych ani żadnych takich ) a teraz problem byłby ze sprzedaniem tego za 5000....życie....

Ps.
dzięki za reputation +1
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopada, 2007, 15:38:31 »
Znam dwie firmy (1. piekarnia i 2. producent mebli), które posługują się Masterami. Z opinii kierowców i mechaników lepszą opinią cieszy się stary 2.5D.

Pozdrawiam!
K.

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopada, 2007, 16:44:07 »
Pewnie 2.5D jest sprawdzony na wskroś ale podobno duzo pali i muł z niego
Słyszałem dobre słowa na temat 2.2 dCi-mocny i oszczędny  ale po prawdzie to powiem że do Renault mam zastrzeżenia,może w dostawczaku ten motor jest ok,poczekamy co napiszą inni
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopada, 2007, 10:59:13 »
Z Lublinami jest tak samo jak z cąłą reszta samochodów... Jak kto serwisował - tak ma. Z tym że wiadomo:jak ktoś merca kupuje to leje zalecany olej albo inny dobry... A jak Lublina to najczęściej sie na superolu kończy - no bo polski sprzęt to i polski olej... W mojej miejscowości w Zakładzie Komunalnym mają Lublina (na motorze Andorii) tego z plastukową budą (co korozji sie nie boi - buda cąła, ugniły śruby mocujące ja do ramy, która też zgniła:)Ale wróćmy do silnika - od początku na Mobil Delvac 15W-40 bo taki do innych samochodów lali... a na początku przez pierwsze 60 czy 80 tyś km lali Mobil Super S (10W-40) ale jakość wykonania silnika powodowała ze żygął wręcz olejem. W każdym bądź razie jak do tej pory przejechali nim coś koło 280 tyś km i silnik nadal chodzi bez zarzutów. Nie ma problemów z odpalaniem zimą i ogólnie jest OK. Z tym ze reszta auta (wszystkie metalowe elementy, ukł. hamulcowy czy kierowniczy to ZŁOM) I jakiekolwiek wymiany nie przynoszą żadnych długotrwałych efektów... Praktycznie wszyskie elementy do tych pojazdów wykonują już rzemieślnicy, brak jakichkolwiek norm czy standardó powoduje że wszystko to lipa...

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Listopada, 2007, 12:04:48 »
Panowie prosze do rzeczy- coś rzeczowego na temat 2,2 RENAULT i PSA ?
Bać się tego czy można,opinie sprzedających są pozytywne a jaka prawda?
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Listopada, 2007, 12:36:00 »
Skoro tak juz nalegasz - Trafic 2005r 2.2dTI. Spalanie solo w trasie ok 6.5 litra ON na setkę... Wiele razy testowane na dystansie Polska-Belgia-Polska. Chodził bez zarzutu (do czasu aż któregoś razu z lawetą przyczepioną do dupy, pękł któryś z tysiąca plastikowych króćcy odpowiedzialnych za dostarczanie i odprowadzenie płynu chłodniczego z i do silnika, wywalił płyn i się zagrzął oraz delikatnie przypiekł. Ale to jest prawdopodobnie uszkodzenie z winy użytkownika bo chyba zamęczyliśmy lekko auto. W każdym bądź razie po naprawie nie było już to samo auto - stracił na sile, żarł olej i pojawiły się problemy z odpalaniem oraz wariującą elektroniką sterującą silnikiem. Jednakże jeżeli o dynamike chodzi to autko żwawe i zrywne a do tego oszczędne - w mieście ok 9L ON, na polskich drogach 7-8L na setkę... Na autostradach jak juz wspominałem oszczędniejszy 6-6.5L ON. Z awaryjnością (do czasu uszkodzenia) nie było problemu ale... Jak go ściągnąłem miał 60 tyś km, jak go sprzedawąłem - 120 tyś km... Zatem niewiele można powiedzieć o trwałości poza tym że krócieć plastikowy nie powinien pęknąć... Gdybym go na prawdę zmęczył (a przecież nikt nie głupiał - zwłaszcza jak z tyłu laweta z autem się ciągnie) to powinien zacząć sie gotować, nie nadążać chłodzić... ale tu nic... Nagle walnęły wszystkie wskaźniki na maksa i silnik zgasł w biegu...

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Jaki silnik polecicie w dostawczaku?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Listopada, 2007, 10:28:02 »
No fakt ,dziwny przypadek,u mnie autko będzie rozwoziło towar po mieście,więc nie będzie zmęczony
Jakieś inne sugestie?
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!