TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Falowanie wolnych obrotów w 1,9 dci

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Falowanie wolnych obrotów w 1,9 dci
« dnia: 11 Listopada, 2007, 13:08:15 »
Może ktoś podpowie co może być przyczyną falowania wolnych odrotów szczególnie na zimnym
silniku w sceniku 1,9 dci z 2001 r.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Falowanie wolnych obrotów w 1,9 dci
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopada, 2007, 12:21:36 »
nie chcę Cię straszyć (ale postraszę): pierwszy objaw padających wtrysków... Później będa problemu z rozruchem zimnego silnika, później ciepłego, później kopcenie na czarno/niebiesko, później całkowita odmowa współpracy jednostki napędowej. ALE - niekoniecznie. Zeleży jaki przebieg ma twój silnik, być może pojawiają się błędy z przepływki (bo ta do trwałych nie należy). Podjedź na komputer - jeżeli bedzie komunikat BŁĄD "awaria układu wtryskowego" albo jakieś jej początki to na bank wtryski. Oczywiście na początku da się to skasować... ale i tak się pojawi... Pociesza tylko fakt że regeneracja tego to nie są jakieś astronimiczne kwoty...

Odp: Falowanie wolnych obrotów w 1,9 dci
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopada, 2007, 19:39:04 »
Byłem na komputerze i wyszło skoki ciśnienia na szynie.

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falowanie wolnych obrotów w 1,9 dci
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopada, 2007, 20:49:43 »
Traz jest pytanie ?..czy jest falowanie bo jest skok cisnienia... czy skok cisnienia jest bo jest falowanie . ???

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Falowanie wolnych obrotów w 1,9 dci
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopada, 2007, 22:21:15 »
Byłem na komputerze i wyszło skoki ciśnienia na szynie.
Hmmm... No to skoro mamy skutek to trzeba by doszukać sie przyczyny a wiec wcześniej jest pompa. Tylko co powoduje owe wahania ciśnienia ??? Ale to już pytanie dla "pompiarza" - jak jest tu jakiś to niech sie wypowie w tej materii bo nie ma co ukrywać - takie porady w warsztatach zajmujących się pompami diesla kosztują i to słono zatem ostrożnie. Obstawiałbym na jakiś zawór w pompie odpowiedzialny za utrzymanie stałego ciśnienia w szynie. No chyba że wtryski mają problemy z "trzymaniem moczu", krótko mówiąc przeciekają na zamkniętym. Mogą to co prawda być śladowe wręcz ilości ale w tak precyzyjnych mechanizmach (o niewątpliwie małej pojemności) każdy ubytek jest odczuwalny...

Odp: Falowanie wolnych obrotów w 1,9 dci
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada, 2008, 18:46:40 »
wymien filtr paliwa ja mam scenica z przebiegiem 230 tys i tez mi falowaly obroty samochod byl zawsze serwisowany ale chyba o wymianie filtra paliwa zapominali  po wymianie sie uspokoilo

Odp: Falowanie wolnych obrotów w 1,9 dci
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopada, 2008, 18:49:31 »
kolega  anatol666
powinien również czytać datę postów
prawdopodobnie " jozefx " pozbył sie ferelnego autka
a swoja droga moglby zamknac watek po rozwiazaniu problemu i opisac sposob