TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM
« dnia: 21 Listopada, 2007, 12:01:49 »
Witam

Mam drobny problem z elektryką / elektroniką w audi a2 1.4 tdi 75 KM. Ostatnimi czasy zdarza mi się, iż po odpaleniu samochopdu przez kilka minut po odpaleniu (przed wymina akumulatora) / kilka sekund po odpaleniu (po wymianie akumulatora) samoczynnie mrugają mi światła "długie", czasem awaryjne, czasem oświetlenie we wnętrzu samochodu, następuje blokowanie i odblokowywanie centralnego zamka. Jak napisałem wyżej wymieniłem wczoraj akumulator na nowy gdyż stary był od nowości w samochodzie czyli miał juz 7 lat - poprawa nastąpiła ale nadal przez pierwsze kilka sekund po odpaleniu następuje mruganie światłami. szcególnie problem ten wystepuje po odpaleniu samochodu na całkowicie zimnym silniku. Przychodzi mi do głowy jescze wypróbowanie zapasowego klucza - może w starym jest juz słaba bateria i może to jest powód?Proszę poradzcie coś - może ktoś miał jeszcze taki problem w swoim ukochanym audi :). Pozdrawiam maly_l



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopada, 2007, 19:03:40 »
No jeżeli klucz (immobiliser) to powinna sie raczej stosowna kontrolka na desce zapalać - a nie dyskoteka. Być może siadał stary aku i komputer sterujący kabiną nałapał błędów. A może gdzieś dostaje ci się wilgoć (woda) w okolice komputera, kabli, styków i tak szleje... Proponuję "na szybko i na tanio" wstawić auto na noc do ogrzewanego garażu a kluczyk położyć w ciepłym miejscu i zobacz jak rano zareaguje po odpaleniu...

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopada, 2007, 08:43:37 »
A ja proponuje odłączyć akumulator , odczekać parę minut i ponownie go podłączyć .
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopada, 2007, 09:11:10 »
No w/w metoda też może być skuteczna (jednakże w większości sprawdząła się w starych benzynowcach na monowtryskach) Wystarczyło zdjąć klemę minusową na noc i rano wszystkie błędy posżły w zapomnienie... Ale niesądzę aby była ona skuteczna w przypadku nowoczesnych konstrukcji - ba, mało tego. W wielu autach jest zalecenie że nie można pozbawiać pojazdu źródła zasilania przy przekłądce aku - innymi słowy trzeba najpierw podpiąć pod zaciski urządzenie podtrzymujące (prostownik), następnie wypiąć stary aku, podpiąć nowy i dopiero odpiąć prostownik... A akumulator który zamontowałeś (ten nowy) ma identyczne parametry jak stary??? Auto to winno mieć bardzo duży jak na taki samochód aku (12V/66-80Ah i min 640A prąd rozruchowy) Może ma gdzieś tam jakiś miernik i w ten sposób sygnalizuje iż zamontowany aku ma niedostateczny prąd wyładowania... Ale sprawdź jeszcze z tym grzanym garażem...

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopada, 2007, 10:10:14 »
quote author=Piasek link=topic=2329.msg12462#msg12462 date=1195719070]
A akumulator który zamontowałeś (ten nowy) ma identyczne parametry jak stary??? Auto to winno mieć bardzo duży jak na taki samochód aku (12V/66-80Ah i min 640A prąd rozruchowy) Może ma gdzieś tam jakiś miernik i w ten sposób sygnalizuje iż zamontowany aku ma niedostateczny prąd wyładowania... Ale sprawdź jeszcze z tym grzanym garażem...
[/quote]

tez bym poszedl w tym kierunku, najprawdopodobniej dalej cos nie tegez z akumulatorem
O

Offline dzikuss98

  • *
  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • -----TDI POWER----
Odp: Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopada, 2007, 18:52:12 »
Moze jakies przebicie w instalaci elektrycznej masz?
Audi b4, 1Z

Odp: Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Listopada, 2007, 06:52:20 »
Mobilki

niestety nie pomogły żadne z waszych sugestii ale dziękuję za chęć pomocy i zaangażowanie. Pojechałem do mechanika i okazało się, że uszkodzony mam moduł komfortu - gdyby ktoś w przyszłości miał takie problemy jak ja to w 99% może stawiać na ten moduł. Jeszcze raz dzieki za chęć pomocy. Pozdrawiam serdecznie maly_l.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopada, 2007, 13:32:38 »
Mobilki

niestety nie pomogły żadne z waszych sugestii ale dziękuję za chęć pomocy i zaangażowanie. Pojechałem do mechanika i okazało się, że uszkodzony mam moduł komfortu - gdyby ktoś w przyszłości miał takie problemy jak ja to w 99% może stawiać na ten moduł. Jeszcze raz dzieki za chęć pomocy. Pozdrawiam serdecznie maly_l.
Uszkodzony moduł komfortu... Chyba DYSKOMFORTU - bo co to za komfort, który sie psuje i przyprawia jego posiadacza o dyskomfort ???
A jeżeli możesz nas jeszcze oświecić: do czego służy ów "moduł komfortu" ???

Odp: Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Grudnia, 2007, 07:46:20 »
Moduł ten odpowiada za prawidłowe sterowanie centralnym zamkiem, załączanie oświetlenia w środu, aktywacje alarmu.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Problemy z elektryką / elektroniką Audi a2 1.4 Tdi 75 KM
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Grudnia, 2007, 11:50:01 »
no to w/g mnie jest to tzw OCEPIK (to jakiś skrót od angielskiego: centralny komputer sterowania kabiną) a nie moduł komfortu... I owszem jest to urządzenie odpowiadające za każdy przycisk znajdujacy się w kabinie jak i zamki i immobilisery ale... jeżeli w Audi sie takie rzeczy dzieją to juz nie chce tego samochodu... Miałem już wcześniej takie przeboje w Scenic`u... 8 stów kosztowąła przekładka na jakiś inny używany bo juz mi się takie cuda działy ze przy włączeniu lewego kierunku włączała sie tylna wycieraczka bądź opuszczała szyba od kierowcy... Widać Audi się chyba zaraziło od Renault`a...