TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Zimowe paliwo to lipa ?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Zimowe paliwo to lipa ?
« dnia: 23 Listopada, 2007, 11:23:39 »
Ostatnio miałem sytuację gdy po zatankowaniu na "renomowanej stacji" i po odstaniu nocy diesel palił fatalnie już przy -7 w nocy. W paliwie porobiły się kluseczki dosłownie jak z lanego ciasta. Pojechałem następnego dnia z pysiem od drzwi - i ponoć ropa była prima sort zimowa, najlepsza, z błogosławieństwem samego prezesa koncernu. Nic się nie wykłóciłem, choć obiektywnie coś z paliwem nie grało. Przecież zimowe paliwo nie może zacząć się "kluszczyć " przy -7 C !!!
Macie takie sytuacje ?


...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline tvardy

  • **
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Uno Klub Polska
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopada, 2007, 14:42:42 »
to faktycznie coś ta stacja była "renomowana" :/
jeszcze coś takiego po zatankowaniu na stacji w sezonie zimowym mi się nie zdarzyło

kiedyś tylko w Uniaku gdy stał prawie 12h na mrozie do -20st.C masełko się zrobiło w baku i była kicha...
bo zapomniałem dolać uzdatniacza :(
>> tvardy <<

UKP&BBM Member - Fiat MareaWeekend 2,4JTD HLX

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopada, 2007, 14:55:17 »
Kolega pracuje na Orlenie. 18:00 przychodzi transport Pb98 - 10 tyś litrów. Paliwo - wiadomo - sam luksus za cieżką kasę. Godzina 2:30 w nocy (po 7.5h od dostawy) przychodzi komunikat: NATYCHMIAST WSTRZYMAĆ SPRZEDAŻ TEGO PALIWA. Po kolejnych 1.5h przylatuje cysterna i wypompowywuje ze zbiornika 9600 litrów i zabiera... Ale 400-toma litrami już klientów "napaśli"... A ile jeszcze rozwieźli po innych stacjach tego paliwa?? Przecież taka cysterna to 35 tyś litrów na kołach... Jakie były skutki tego paliwa i co to było w ogóle za paliwo ?? Nikt nie wie... Może klienci mieli na tyle dobre samochody, że silniki jakoś to "przepaliły" i się nie rozleciały (od razu) Punkt dla Orlenu - silnik rozleci się innym razem... To odnośnie wszelkich komentarzy ze należy tankowąć tylko na markowych stacjach. BŁĄD !! Należy tankować na SPRAWDZONYCH stacjach... Bo to ze jest super ładna i oświetlona, to wcale jeszcze nie oznacza ze mają tam dobre paliwo... A obsługa stacji tak na prawdę gówno wie na temat paliwa jakie sprzedają w danej chwili i mają tylko "wbite" do główek że paliwo które sprzedają jest najwyższej jakosci.... Co do "kluseczek" w paliwie to ewidentnie była to letnia ropa - zimowa nie ma prawa zmieniać konsystencji do temp. -17 st. Poniżej tej wartości trzeba juz samemu dolewać dodatki zapobiegające wytrącaniu się parafiny...

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopada, 2007, 18:14:07 »
a ja dziś kupiłem ropy za 250 zł po czym dowiedziałem że jest to ropa letnia :-\
ale w poznaniu nie ma -7 ;)
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline tvardy

  • **
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Uno Klub Polska
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopada, 2007, 00:58:05 »
a ja dziś kupiłem ropy za 250 zł po czym dowiedziałem że jest to ropa letnia :-\
ale w poznaniu nie ma -7 ;)

to musiałbyś dolać jakiegoś doppingu do baku  ;)
>> tvardy <<

UKP&BBM Member - Fiat MareaWeekend 2,4JTD HLX

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopada, 2007, 09:17:05 »
Ja zalewam od zawsze zarówno (dawniej) benzyne jak i teraz ropę  na statoil , jak narazie autko pali normalnie , bez problemów . Narazie najniższa temperatura przy jakiej odpalałem to właśnie -7 st . Fakt że odpala trochę inaczej ale odpala . Raczej trzymam się tej stacji .
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopada, 2007, 10:48:00 »
ja leje na statoilu od 9 lat ;) do jednej vectry benzynę (skasowana 8 lat temu ;)) , do drugiej vectry benzynę , do passata ropę - nigdy nie było problemów - a na statoil cena jest bardzo przystępna- wczoraj ropę zakupiłem za 4,07 zł

Cytuj
to musiałbyś dolać jakiegoś doppingu do baku  Mrugnięcie

Oj mój tatuś jest sceptycznie nastawiony do takich wynalazków i argumentuje to instrukcją obsługi w której faktycznie jest napisane że żadnych uszlachetniaczy , odmrażaczy i innych gówien nie można lać do baku  :)
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Listopada, 2007, 11:13:43 »
Oj mój tatuś jest sceptycznie nastawiony do takich wynalazków i argumentuje to instrukcją obsługi w której faktycznie jest napisane że żadnych uszlachetniaczy , odmrażaczy i innych gówien nie można lać do baku  :)
        No jest w tym sporo racji bo każdy nowoczesny diesel ma podgrzewacz paliwa i nie ma koniecznosci stosowania żadnych dodatków. Jeżeli ropa spełnia tylko wymagania odnośnie sezonowości (pór roku) to nie powinno być zadnych problemów z wytrącaniem się parafiny. Te dodatki skierowane są przede wszystkim do samochodów ciężarowych gdzie są potężne zbiorniki bezpośrenio narażone na działenie czynników atmosferycznych i parafina staje w przewodach jak równiez do starych układów paliwowych w których nie były montowane urządzenia tego typu. Wówczas istnieje niebezpieczeństwo ze pompa zassie w przewody grudki parafiny i silnik "stanie" - wtedy to juz tylko ogrzewany garaż i kilkugodzinny postój...

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Listopada, 2007, 12:58:16 »
Tak, tylko skąd wziąć podgrzewany garaż jak się jest w trasie, np. auto stoi noc pod hotelem a rano - kiszka.
Chyba stara sowiecka metoda ogniska pod silnikiem zostaje ;)
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopada, 2007, 15:33:23 »
kupić węgiel i podpałkę i zrobić sobie grilla pod furą:) silnik się grzeje i kiełbę albo karkówkę można zjeść ;D
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopada, 2007, 18:44:24 »
Heh, znajomy kiedyś był na wycieczce we Władywostoku (7 dni koleją transsyberyjską z Moskwy - w jedną stronę !!) to opowiadał ze tam zimą to nie gaszą w ogóle silników (Krazy, Mazy, Ziły, Tatry itp wytwory, które tam jeżdżą) bo rano (po 47 st mrozie) nie ma takiej siły, która by uruchomiła taki silnik - europejskie pojazdy w ogóle sie tam nie pojawiają bo elektronika zamarza w biegu... No ale wówczas ropa tam kosztowała coś koło 30 gr w przeliczeniu na nasze... Widziałem filmik, na którym jakiś lokales kupił chyba ze 300 l ON, no a ze dystrybutory są tam nastawowe (wydają z góry zadaną ilość - i nie ma możliwości zatrzymania go nim nie wyda tej ilości (bo jest mechaniczne sterowanie), po wlaniu ok 220L koleś odłożył na wieszak pistolet lejący ropą (bo więcej w zbiornik nie wlazło) i odjechał... Ponad 80 litrów ON poszło w rów... To jest dopiero "dobrobyt" ;):) :D

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Listopada, 2007, 18:54:54 »
Cytuj
to jak mozesz tankowac na jakiejs stacji od 9 lat ?
ano mogę ....ale nie koniecznie muszę później wyjeżdżać to paliwo...robi to kto inny
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Zimowe paliwo to lipa ?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Listopada, 2007, 20:32:51 »
akurat to nie ja ;) nie jestem na tyle dziecinny żeby bawić się w takie rzeczy
Chyba jeszcze nigdy nikomu nie dodałem ani nie odjąłem reputacji ..... rzecz zbędna na forum ..... jak widać dla ciebie argument do kłótni i sporu.... tudzież do wymiany zdań ...
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"