TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Czy rozrusznik mam wpływ na odpalanie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy rozrusznik mam wpływ na odpalanie
« dnia: 29 Listopada, 2007, 12:13:37 »
Czy rozrusznik mam wpływ na odpalanie rano dieselka?



Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: Czy rozrusznik mam wpływ na odpalanie
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopada, 2007, 16:00:41 »
Czy rozrusznik mam wpływ na odpalanie rano dieselka?

Sprobuj odpalic bez rozrusznika  ;D
A tak na serio to jak bedzie wolno krecic to napewno dluzej bedzie to trwało
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Czy rozrusznik mam wpływ na odpalanie
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopada, 2007, 18:49:25 »
 
Cytuj
tak na serio to jak bedzie wolno krecic to napewno dluzej bedzie to trwało

Zgadza sie. Ja w swojej golfinie miałem wychełchany rozrusznik (chyba z 1 mm luzu na tulejkach albo i wiecej bo dzwoniło to i kałatało strasznie ;D ;D ;D) ale auto odpalało po długim porannym kręceniu... I tu taka ciekawostka: przy temp. od około 5 st. C do -4 st. C gdy świece grzały zaledwie 3 - 4sek musiałem długo nim kałatać zanim złapał, a kiedy już złapał to z rury walił jasny dym ::). Natomiast jeśli temp. spadła poniżej -4, -5 st i w dół, wtedy świece grzały o wiele dłużej i wówczas zapalał po 2 nędznych obrotach, z tym że zawsze ciężko mu było wykonać pierwszy obrót wałem (gęsty olej itp). Ale bardzo mnie to zdziwiło że łatwiej odpalał podczas dużych mrozów. Gdy silnik był ciepły odpalał prawie normalnie. Po wymianie na regenerowany pali od dotknięcia obojętnie czy ciepły czy zimny :D

Pozdrawiam
GOLF III TDI 1Z

Odp: Czy rozrusznik mam wpływ na odpalanie
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopada, 2007, 19:47:05 »
Myślałem że akumulator siedzi , więc go do sklepu z reklamacja . Tam gościu pomierzył porownał przy mnie nowy i paremetry porownnywalne.
Zgonił na rozrusznik. Znowu kolega twierdzi że rozrusznik jest nałożyskach i raczej nie, prędzej olej. Z braku kasy wlałem 15w40, anie 10w4099.
Teraz dopiero mam problem. ???
Bym zapomniał rano na kablach  z drugim akumulatoem zapalił bez problemów.
silnik 1Z TDi

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Czy rozrusznik mam wpływ na odpalanie
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopada, 2007, 20:42:45 »
No jak mu pierdzielniesz 1000A prądu rozruchowego to silnik z ramy wyrwie -  a odpali... Jak ledwie chelche a aku jest na 100% sprawny (i mocny) to nie ma bata - rozrusznik. Zbyt duże luzy na wirniku powodują ze pod obciążeniem ten "skręca się" i staje w poprzek zamiast obracać sie wokół własnej osi... Warto też raz na rok przeczyścić kable prądowe dochodzące do rozrusznika (zmora Fordowskich deisli) Śniedzieje to wszystko, nie ma dobrego przejścia i rozrusznik ledwie kręci pomimo mocnego aku...