TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

seat ibiza 1999

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

seat ibiza 1999
« dnia: 06 Grudnia, 2007, 14:17:55 »
Witam,

czy macie jakies info na temat silnika 1.9 tdi (66kW) montowanego w seacie ibiza z 1999 roku. numer nadwozia tego auta to vsszzz6kzyr043208.
Kolega z pracy kupil go jakies pol roku temu ale teraz potrzebuje gotowki i chce go popchnac, a ja rozwazam jego kupno.
martwi mnie jedynie silnik. czy da sie okreslic czy ta konstrukcja oparta jest na pompowtrysku czy na zwyklej pompie. przewertowalem google i opinie na temat pompowtryskow sa bardziej negatywne niz pozytywne. przewertowalem tez forum ale nie moge znalezc jasnej odpowiedzi co ten silnik jest wart.
kolezka wymienial tez rozrzad. przy wymianei rozrzadu mechanik najpierw powiedzial ok 600zl, przy odbiorze zawolal 1300 twierdzac, ze to juz silnik z golfa IV (do tego wymienial jeszcze olej).
nie jestem specem od diesli ale ciut mi to za duzo.
co o tym sadzicie?



Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: seat ibiza 1999
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudnia, 2007, 16:45:31 »
Z tego co wiem to pierwszym silnikiem z PD w 99r. był AJM i on miał 115KM. Więc ten 90KM to może być AHU i on jest na pompie...
GOLF III TDI 1Z

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: seat ibiza 1999
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudnia, 2007, 23:36:48 »
skoro dysponujesz numerem VIN podjedź do salonu SEAT`a i zagadaj konkretnie w czym jest problem. Myślę ze chłopaki nie będą robili problemów i podadzą Ci wszystkie konkretne dane dot oznaczenia kodowego silnika, jego mocy, zastosowanego systemu wtrysku (a także kiedy ostatnio widzieli go w serwisie (i gdzie) i ile miał wtedy na liczniku... Zapodaj bajkę ze jak kupisz to zajedziesz do nich na przegląd (ale najpierw chciałbyś sprawdzić co to w ogóle za kot w tym worku i czy to w ogóle kot czy wydra;) )

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: seat ibiza 1999
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudnia, 2007, 23:40:28 »
Chociaż to oznaczenie początkowe które podałeś pasuje mi dla silnika ALH (66KW 90KM) bo u mnie w Caddych 1.9 TDI nr`y VIN rozpoczynają sie od serii WV1ZZZ ... (Ty masz VSSZZZ...) i to jest faktycznie silnik który był w "czwórkach" montowany. Dywaguję ale może to ZZZ wskazuje na wersje silnika....

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: seat ibiza 1999
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudnia, 2007, 07:51:22 »
Seat w 99 roku nie miał dostępu do technologii PD,w izie dopiero w 2002 roku zagościły PDki 1.9 101 KM
Silnik o którym piszesz to klasyka -90 KM ,pompa rotacyjna,myśle że stała geometria( były też ze zmienną)
A same pompki nie są takie złe,jeżdze już trzecim PDkiem i moge wyłącznie chwalić
Natomiast napewno trzeba uważać na CR,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!