TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Interface diagnostyczny do silników diesel'a sprzed 2004

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Na wstępie - witam! :)

Chciałem spytać szanowne grono Diesel'owców o wspomniany w temacie interface. Na rynku mnóstwo jest urządzeń umożliwiających diagnozę nowych silników (OBD II) i to w bardzo przystępnych cenach. Co ze starszymi silnikami (diesel przed 2004r.)?
Jest jakaś alternatywa i nadzieja dla posiadaczy starszych silników?

Jako posiadacz 2.0 115PS TDDi ze stajni forda zacząłem rozglądać się za takowym interfacem i niestety - albo źle szukam, albo o takowy wcale nie łatwo.
Może ktoś jest w stanie rozjaśnić mi temat i wyłożyć prosto z mostu czy urządzenia diagnostyczne do diesel'i sprzed 2004r (niezgodnych z OBD-II) dla przeciętnego Kowalskiego są osiągalne?



Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: Interface diagnostyczny do silników diesel'a sprzed 2004
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipca, 2009, 21:31:07 »

System OBDII obowiązkowo posiadają auta:
- sprzedawane po 1 stycznia 1996 w USA
- sprzedawane po 1 stycznia 2000 w Unii Europejskiej
- sprzedawane po 1 stycznia 2002 w Polsce
- auta z silnikiem diesla sprzedawane po 1 stycznia 2003
Samochody sprzedawane wcześniej mogły posiadać system OBDII, ale nie było to dla producentów obowiązkowe.

Odp: Interface diagnostyczny do silników diesel'a sprzed 2004
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipca, 2009, 22:18:25 »
Dobra, widzę, że należałoby przekonstruować pytanie, bo udzielona odpowiedź nieco mija się z oczekiwaną. Zatem inaczej:

Jaki interface diagnostyczny był używany w Fordowskich silnikach TDDi (bo wiem, iż nie OBD-II) i czy takowy interface jest dostępny dla przeciętnego Kowalskiego? (czyt. czy nie kosztuje fortunty?)

konkretny egzemplarz zainteresowania to 2.0 TDDi 115KM z 2002r.

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Interface diagnostyczny do silników diesel'a sprzed 2004
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipca, 2009, 10:37:00 »
Nie zapominaj tylko ze to co oni sprzedają to SAME KABLE oraz bardzo zawiły opis że oprogramowanie... Oprogramowanie to płytka ze sterami, które w sumie na niewiele się zdają... Natomiast tam nie ma programu, który będzie się komunikował z samochodem...

Odp: Interface diagnostyczny do silników diesel'a sprzed 2004
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lipca, 2009, 19:43:53 »
Piasek,
Jasna sprawa, hardware to jedno, software to co innego.

szwajcar,
Miło, że wpisałeś za mnie w wyszukiszwarce Allegro, w dziale dot. diagnostyki pojazdów "Ford", ale to sprawy nie kończy. Wybrać to sobie można - ważne, by działało. Wśród tych interfejsów są interfejsy OBD, EOBD, OBD II i inne. Sęk w tym, że diesel'e przed 2004r. nie muszą być (co raczej oznacza: nie są)  kompatybilne z OBD II, co sam we wcześniejszym poście napisałeś.
Mnie interesuje fakt, czy posiadacze starszych dieseli (w tym ja, posiadacz 2.0 TDDi 2002r.) są skazani na interfejsy "chodzące" po 3-4k zł, czy może jest dla nich nadzieja - alternatywa dla interfejsów OBD II podpinanych do komputera dla użytkowników nowych diesel'i.
Jeśli jest urządzenie umożliwiające monitoring parametrów pracy silnika, odczyt i kasowanie błędów do Fordów z dieselem przed 2004 rokiem (TDDi), nie kosztujące fortuny i ktoś takowe zna to proszę o sygnał ;)

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Interface diagnostyczny do silników diesel'a sprzed 2004
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipca, 2009, 12:13:50 »
Bardzo znanym, szanowanym i cenionym w branży "okablowania" jest polski Viaken.
http://www.viaken.pl/
Oferują praktycznie pełne spectrum okablowania do pojazdów poruszających się po naszych drogach...
Wybierz sobie coś do Forda lub po prostu napisz maila do nich. Gość jest bardzo komunikatywny i służy pomocą w dobraniu odpowiedniego interface`u.