TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie
« dnia: 19 Lutego, 2008, 18:44:02 »
Witam

Mam Vento 1.9 TD r. 93. Problem jest taki iz moj samochodzik ciezko odpala jak jest zimny i jest chlodno na dwoze. Strzasznie szarpie silnik, chodzi nie rowno az sie boje zeby rozrusznika czasami nie uszkodzic. Wymienilem swiece, jest troche lepiej ale i tak problem jest. Jak silninik sie nagrzeje to jest wszystko ok, spalanie w pozadku, osiagi tez ok, pali dobrze i rowno.
Czym to jest spowodowane ??
Oprucz tego mam termostat zablokowan(otwarty caly czas)





Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lutego, 2008, 19:41:42 »
w 1z jest tak że masz jeszcze 3 świece na skrzyni biegów - służą one do podgrzewania płynu chłodniczego... nie wiem jak to w wypadku twojego motoru wygląda.... ale myślę że tak samo
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Odp: Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lutego, 2008, 20:45:51 »
Swiece w skrzyni????????????????
Grzeja plyn chlodniczy??????????????????

Pierwsze slysze ze mam czajnik w skrzyni.
A co to ma do odlpalania????
Plyn chlodniczy sluzy do stabilizacji tem. i chlodzenia a nie do dogrzewania silnika.

Moze jakies inne sugestie??


Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lutego, 2008, 21:15:35 »
Termostat nie powinien powodować takich niedogodności, pomimo że nie zamyka się. Spowoduje to tylko że silnik cały czas będzie niedogrzany, przez co będzie więcej spalał paliwa. W TD jest mechaniczna pompa wtryskowa, podjedź do dobrego pompiarza i niech sprawdzi czy wszystko z nią ok. Nieprawidłowa praca "na zimno" może być związana ze źle ustawionym kątem wtrysku. Sprawdź w jakiej kondycji jest rozrusznik, (minimalny luz na jego tulejkach powoduje że silnik bardzo niechętnie zapala), sprawdziłbym także czy prawidłowo działa przekaźnik świec żarowych...To tak na początek :) Powodzenia

Pozdrawiam ;)
GOLF III TDI 1Z

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lutego, 2008, 22:34:14 »
Marko ma rację - zaczął bym jednak od tego przekaźnika - przełóż od innego auta na próbę i zobacz czy się coś poprawiło - być moze twój dział - ale za krótko niż jest to wymagane...
Z tymi świecami grzejącymi płyn to też prawda... Tzn nie wiem czy motor TD już je miał ale ALH ma ich i to 3 szt na bank... A służą one właśnie podgrzewaniu płynu w głowicy - aby silnik po odpaleniu od razu równo i (w miarę) cicho pracował (oraz jak przypuszczam ma to pewnie związek z emisją spalin silnika na zimno i chodzi o częściowe chociaż jej zminimalizowanie...)

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lutego, 2008, 09:09:43 »
Ja też sprawdziłbym kąt wtrysku i świece. Wystarczy że jedna nie pali i jest problem, no lub jak sugerowali poprzednicy przekaźnik ćwiec..
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lutego, 2008, 09:15:05 »
w 1z też są te 3 świece.... ich wymiana dała lepszy efekt niż wymiana 4 żarowych...
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lutego, 2008, 18:34:06 »
W którym dokładnie miejscu są te 3 świece w 1Z ???
GOLF III TDI 1Z

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Lutego, 2008, 19:02:23 »
kurcze nie jestem w stanie ci powiedzieć bo to kumpla auto i  kumpel to wymieniał... ale jest na 100%... ale nawet po wymianie wszystkich świec poniżej -5 C auto pali na 2 garach ;)
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Vento 1.9 TD Ciezko odpala, szarpie
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lutego, 2008, 19:57:05 »
Zazwyczaj powinny być przy głowicy. U mnie w ALH są z prawej strony głowicy - dochodzi tam taka a`la puszka aluminiowa w którą są wkręcone właśnie owe świece - 3 szt bodajże i chyba jeszcze jakiś czujnik - wyglądają jak normalne żarowe świece - zatem wykręć i sprawdź... Choć w tym "wieku" auta to możesz od razu zamówić kpl nowych;)