TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

przegrzewa sie-pytanie do "starej szkoły"

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
przegrzewa sie-pytanie do "starej szkoły"
« dnia: 09 Czerwca, 2008, 00:36:24 »
Chodzi o motor z turbiną i intercoolerem. Moc ma odpowiednia - idzie jak trzeba. Termostaty wymienione.Płyn jest-pompa wody chodzi. Wentylatory tez smigają jak powinny. Chłodnica niedawno myta. Wiec co jest przyczyną przegrzewania sie? Dawka paliwa? Zapłon? na prostej da sie jechac ale jak sie zaczną górki to zaczyna łapac temperature choc mocy nie brakuje.
Motor jest zasilany tradycyjną pompą rzędową.

Ma ktos jakies sugestie?


Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przegrzewa sie-pytanie do "starej szkoły"
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwca, 2008, 01:21:07 »
To brzmi jak zagadka  ???. Co to za silnik co ma pompę rzędowa ? Jeśli to Ibiza ,to raczej ma pompe rotacyjna.
    Wszystko co wymieniłeś i zrobiłeś  w aucie może być przyczyna grzania się . Nie powiedziałeś tylko czy samochód dymi ???.
 Jeśli chodzi o sprawdzenie przyczyn grzania się ,to ja miałem taki przypadek ze zapytałem się gościa : "śruby od kół dokręcone ? " .Odpowiedz " dokręcone i sprawdzone " . I mało kół nie zgubiłem bo śruby były luźne .Wiec sprawdź jeszcze raz czy chłodnica jest cała ciepła , czy przewód odpowietrzający przelewa i jest ciepły , czy przewody nie pęcznieją nadmiernie i czy odpowietrzenie w korku zbiornika wyrównawczego poprawnie działa.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: przegrzewa sie-pytanie do "starej szkoły"
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwca, 2008, 08:27:52 »
Ku tej sugestii z odpowietrzeniem korka bym się skierował najpierw, bo to zmora koncernu VW w ostatnich latach...
A może uszczelka pod głowicą poszła ?? U nas w 115PD w Alhambrze tak było... Jak nie przekraczaliśmy 100 km/h to wszystko było w normie, jak prędkość wzrosła do 120 to momentalnie kończyła się skala na wskaźniku temperatury...

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
Odp: przegrzewa sie-pytanie do "starej szkoły"
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwca, 2008, 00:45:35 »
Dobrze kombinujecie ale nie napisałem jednego -To jest Motor na pompie rzedowej MAN`a(choc nie chodzi mi tu o wypowiedzi konkretne do modelu silnika ale o zwykłe zasady przez które moto moze sie grzac.). Dymi tylko przy rozruchu na biały szczypiący dym(to moze byc przyczyna nie spalania paliwa??) A jak sie złapie temperatur to dymka nie pusci, I teoretycznie wszystko działa jak nalezy ale kurde grzeje sie....;(
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca, 2008, 00:50:12 wysłana przez Remek »
Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...