TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

jakie alumki?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
jakie alumki?
« dnia: 28 Grudnia, 2007, 17:01:22 »
ostatnio skrzywiłem alumkę w swojej madzi 626. "posunęło" mnie na zlodowaciałej kostce brukowej i pizłem w krawężnik  :-[ planuję oddać felę do regeneracji. i tu nasuwa się pytanie-czy jest sens? jak wygląda sprawa z kosztami i jakością wykonania? czy jest jakaś gwarancja,że mi się prostowana czy spawana (jedno ramię lekko nadpękło) fela nie rozleci? proszę o radę.

jeśli jej nie zregeneruję,to kupuję nowe. i tu pytanie kolejne-jakie marki polecacie (oczywiście nie te z najwyższej półki)? teraz mam włoskie,firmy Tecnomagnesio.

pozdrawiam


got milf?

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
Odp: jakie alumki?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudnia, 2007, 16:53:49 »
Znam przypadek ze felga była pęknieta - tak ze zrobiła sie szpara. Była regenerowana i pa 2 tys.km to nalewane pękniecie rozeszło sie i felga do wyrzucenia.
Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: jakie alumki?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia, 2007, 00:05:24 »
Wiele zależy od fachowca, który regeneruje felgę. Zawsze wymagaj rachunku/faktury - w razie kłopotów z felgą możesz zawsze żądać usunięcia wad/zwrotu pieniędzy. Z drugiej jednak strony - nawet najlepszy rachunek nie pomoże, jeżeli felga rozleci Ci się w czasie jazdy. Ja zaufałbym zdaniu cieszącego się dobrą opinią (polecanego) "prostowacza" felg.

Pozdrawiam!
K.

Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
Odp: jakie alumki?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudnia, 2007, 01:43:09 »
Ja zaufałbym zdaniu cieszącego się dobrą opinią (polecanego) "prostowacza" felg.

znasz kogoś takiego w rejonie woj.lubelskiego i garwolińskiej części mazowieckiego?
got milf?

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: jakie alumki?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudnia, 2007, 18:31:17 »
W Poznaniu służę pomocą, ale Garwolin... to nie moje strony. Popytaj mechaników - nie ta sama branża co blacharze, więc raczej nie skłamią na korzyść jakiegoś "speca" (przynajmniej dwaj różni nie powinni skłamać tak samo).

Pozdrawiam!
K.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: jakie alumki?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Stycznia, 2008, 08:58:51 »
No ja też uważam że jeżeli jest delikatnie podgięta felga - to ją można (a nawet trzeba) sprostować... Jeżeli jednak brakuje jakiegoś fragmentu to jakiekolwiek próby "nadlania" mogą się tragicznie w skutkach dla Ciebie skończyć... Felga aluminiowa (pomijając fakt astronomicznie drogich, skręcanych) to jeden odlew... Możesz co prawda dokleić do niego coś - ale to jednak nigdy nie bedzie trzymało tak jak to oryginalnie w fabryce wykonane zostało... Zatem - poszukaj gdzieś całej używanej albo zainwestuj w nowe... (aż strach pomyśleć co by się stało gdyby odpadło CI to przy jakichś 130km/h...) Poza tym takie "nadlanie" felgi może spowodować że przy wyważaniu koła pojawią się 3-cyfrowe wartości odważników... Szkoda samochodu na to...

Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
Odp: jakie alumki?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Stycznia, 2008, 13:48:54 »
śfinto racyja,kolego,śfinto racyja... a mnie jeszcze życie miłe-jestem piękny,młody i wysportowany,poza tym mam żonę i dzieciaka w drodze ;) zrobię zdjęcie moich alumek i tu wrzucę-jeśli ktoś będzie miał do sprzedania jedną bądź dwie sztuki takich samych (15 cali),proszę o kontakt.

pozdrawiam
got milf?