TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Dogrzewanie VW Sharan

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaxB

Dogrzewanie VW Sharan
« dnia: 05 Stycznia, 2008, 07:44:34 »
Witam wszystkich.
Zwracam się z prośbą o pomoc i wyjaśnienie.
W Sharanie zamontowany jest moduł dogrzewający silnik.
Jest on zamontowany przed tylną osią pod podłogą.
Nie jestem pewien czy taką ma funkcję. U mnie on nie działa.
Czy ktoś może wyjaśnić kiedy powinien się włączać i czy ma taką właśnie funkcję.
Czy ktoś z grupowiczów ma do sprzedania pompkę paliwa do niego?
Pozdrowienia
Maciej



Odp: Dogrzewanie VW Sharan
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Stycznia, 2008, 19:13:49 »
witam. z tego co się orientuję to jeżeli masz przy zegarku na podsufitce przy lusterku wstecznym 4 przyciski to możesz tym ustrojstwem sterować tzn.ustawiać czas włączenia a jeżeli masz 2 przyciski tylko do ustawiania godz. to powinno włączyć się samo przy ok.-5 C.często padają też świece oprócz pompek paliwa.u mnie w galaxy dałem sobie spokój z naprawą po wymianie nagrzewnicy (było niewielkie pęknięcie i nie chciał za nic grzać,płynu nie ubywało i gile pod nosem zamarzały)teraz jak ręką odjął ;D

Odp: Dogrzewanie VW Sharan
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Stycznia, 2008, 12:58:55 »
W moim sharanie (1997 rok) po 1,5 roku eksploatacji dopiero zauważyłem ze jest dodatkowe ogrzewanie - ale żadnych przycisków nie kojarzę (są u góry przy lampce ale to chyba  do zegara). Ogrzewanie oczywiscie nie działa - ale wybbieram się do Krakowa bo tam ponoć jest warsztat naprawczy gdzie dobrze robią te rzeczy.  Myślę że jest to ptrzebne - rozwazając temat w kontekście innych wątków na tym forum odnośnie problemów z rozgrzaniem w zimie 1,9 TDII w różnych sharanach i passatach.

Jeżeli ktoś ma doświadczenia związane z naprawą tego urządzenia  ??? to proszę o włączenie sie do dyskusji. :-X

Odp: Dogrzewanie VW Sharan
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Stycznia, 2008, 14:26:30 »
ja wcale nie przeczę że to dobra sprawa takie dogrzewanie ale większy remont trochę kosztuje z tego co orientowałem się z 1,5 roku temu, :'(teraz może taniej ???.najpierw radzę sprawdzić świecę żarową która tam się znajduje i pompkę paliwa,którą znajdziesz szukając wzdłóż przewodu paliwowego do dogrzewacza(często odpadają przewody elektr.).łatwe i nic nie kosztuje a póżniej to już chyba warsztat  :-\ . chyba że lubisz trochę pogrzebać ???

Offline MaxB

Odp: Dogrzewanie VW Sharan
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Stycznia, 2008, 21:45:10 »
Ja muszę zacząć od przewodów pompki paliwa. Ruda je dopadła. Nie wiem czy tą pompkę można wymontować i rozebrać. Może wtedy dałoby radę swoim sposobem rozwiązać problem niedziałającej pompki a później reszty. Może macie jakieś schematy, materiały.

Odp: Dogrzewanie VW Sharan
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Stycznia, 2008, 18:22:19 »
witam. wymontować to nie problem bo ona jest na wierzchu z drugiej strony auta niż dogrzewacz,przykręcona opaską a przewody są wciśnięte na króćce od niej. gorzej z rozebraniem. wygląda że można złapać dwoma kluczami i odkręcić ale mi się nie udało chociaż byłem wytrwały.może trzeba jakimś sposobem ???.szukałem nowej i trafiłem na firmę co zajmuje się naprawą i sprzedażą dogrzewaczy ale ekspert od nich nawymyślał mi tyle możliwych usterek przy długo nieużywanym dogrzewaczu że bania mała i dałem sobie spokój. na innym forum słyszałem że bardziej wytrwałym udawało się to uruchomić więc życzę powodzenia i jak uda Ci się to daj znać może znowu się za to zabiorę  ??? ;D

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Dogrzewanie VW Sharan
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Stycznia, 2008, 19:04:12 »
My w Alhambrze uruchomiliśmy niesprawna... Najczęstszą przyczyną jest zatarcie sie łożysk ślizgowych wirnika... WD-40 i pneumatyczna wiertarka.... Pół godziny pracy i działa do dziś... ;D

Odp: Dogrzewanie VW Sharan
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Stycznia, 2008, 11:54:40 »
domyślam się, Kolego Piasek,że piszesz o pompce paliwa? na to nie wpadłem i próbowałem rozkręcić to kluczami :-[ .przed tą operacją na zaciskach miernik pokazywał że uzwojenie jest całe a po już nie :'( a pompki i tak nie rozkręciłem więc z kluczami trzeba uważać :(

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Dogrzewanie VW Sharan
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Stycznia, 2008, 10:24:12 »
Nie. Pisałem o samym urządzeniu (tym zamontowanym przed lewym tylnym kołem). Z pompką tez mieliśmy problem bo nie podawała początkowo paliwa - przyczyna tkwiła w przetartym kablu elektrycznym, zasilającym. To spowodowało ze ok 2 lat urządzenie to (nagrzewnica) nie pracowała i być może przyczyniło się to do opisanego zatarcia (zardzewienia ???) łożysk w samym urządzeniu...

Odp: Dogrzewanie VW Sharan
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lutego, 2008, 06:56:13 »
http://www.eberspaecher.pl/page.php/1/0/news/
tu znajdziecie materiały o dogrzewaczach

Offline Top Gun

  • **
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dogrzewanie VW Sharan
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sierpnia, 2008, 13:43:47 »
witam Panowie muszę wam powiedzieć ja miałem Sharana 19,TDI 90KM 97r i robiłem to ogrzewanie dodatkowe 3 razy  za pierwszym razem były właśnie zardzewiałe nawet zgniłe przewody przy samej pompce paliwowej tak że prawie nie było do czego przylutować kabelków ale przylutowałem z ledwością i w ten sposób uniknąłem kosztów kupna nowej koszt jakieś 200-250 zł, drugim razem to był silnik dmuchawy, a za 3 razem był moduł.
co mogę Ci doradzić sprawdź jaką masz moc 3W czy 5W to jest istotne zorientuj się na Allegro i kup sobie drugie używane na części bo sie przydają zamiast kupowania nowych. 
w moim przypadku wydałem za całe z pompka paliwową 350 zł  wymieniłem silnik dmuchawy co kosztuje 280 zł nowy i moduł który też kosztuje jakieś 300zł   została mi tylko pompka paliwa o mocy 3W więc jak coś to napisz do mnie  podaje mejla autogross@wp.pl  
a co do rozruchu tego ogrzewania to ono powinno sie włączyć samo przy temperaturze już od + 4 C można też samemu włączyć pod maską po stronie blisko mechanizmu wycieraczek masz czujnik który zwiera styki przy tej temperaturze +4 C i podaje też prąd na dogrzewacz tylko pamiętaj że musi być zimny silnik żeby to ruszyło bo na ciepłym (rozgrzanym) silniku może i tak nie ruszyć bo uzna komputer że jest nie potrzebne dogrzewanie.
myślę że trochę Wam podpowiedziałem  ja teraz kupiłem SEATA ALHAMBRE gdzie jest ogrzewanie juz to mocniejsze i (5W) i z ustawieniem w zegarku - hahaha działalo jak kupowalem a le sie cos obsrało i przestało działać jeszcze nie sprawdzałem co jest ale trzeba sie za to wziąć bo bez dogrzewacza zima na prawde jest lipa w tym samochodzie

Pozdrawiam.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników 4-ech kółek w szczególności miłośników TDI