TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problem z Renault Espaca 1.9 dci - brak mocy ponizej 2000 obr.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lemon

Problem z Renault Espaca 1.9 dci - brak mocy ponizej 2000 obr.
« dnia: 08 Stycznia, 2008, 01:44:09 »
Mailem niedawno nieprzyjemnosc przejechania sie autem jak w temacie. Do 2000 obr. silnik nie ma mocy zupelnie i zeby auto jakis jechalo silnik trzeba krecic do jakichs 3500 zeby wrzucic nastepny bieg. Nastepny problem to automatyczny hamulec reczny ktory nieraz potrafi blokowac 1 lub 2 kola, silnik ma przebiec 74 tys mil a sprzeglo bylo w nim wymieniane 2 razy a teraz jest trzecie :D. W serwisie mowia ze wszystko jest w porzadku z moca itp. nadmienie tylko ze przcuje w szkocji i wiem ze w serwisach potrafia pracowac ludzie ktorzy nie maja zielonego pojecia o mechanice czy chodzby odczytu logow po podlaczeniu do kompa. Wiem ze przyczyna szybkiego zuzywania sie sprzegla moze byc wlasnie brak mocy ponizej 2000 obr. bo zeby w miare sprawnie ruszyc trzeba zwiekszyc obroty i wolniej puszczac sprzeglo i jak dla mnie to wyglada tak jakby sie ruszalo normalnym samochodem z 2 biegu. Jestem uzytkownikiem passata tdi 110km i ten espace przy passacie po prostu nie istnieje ( jezeli chodzi o moc). Moze ktos mi udzieli jakiejs wskazowki co moze byc nie tak z tym autem i silnikiem. Przeplywka, komp, turbawka. Dodam tylko ze nie swieca sie zadne kontrolki typu check engine a serwis w szkocji mowi ok.
A jako ciekawostke dodam ze przez ten reczny jednemu z kierowcow zapalily sie hamulce i opony i musial sie gosciu posilkowac gasnica :D
Auto ma ok. 2 lata wiec nie jest stare a na serwis trafia srednio co miesiac i to nie na wymiane oleju.

Jak dla mnie to ranault to po prostu kupa zlomu w ladnym opakowaniu.


Passat 3BG SE AWX Variant
Olej:bedzie Motul Specific 505.01

Passat B5 SE AFN
Olej: był Liqui Moly 10W40 Mos2 jest Motul 6100

Xsara II VTR 1.6 16V
Olej: Motul 8100

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Problem z Renault Espaca 1.9 dci - brak mocy ponizej 2000 obr.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Stycznia, 2008, 10:49:03 »
No sam miałem Scenic`a i podzielam opinię wielu że Renault to loteria... Jak się trafi dobra sztuka to się w nim zakochasz (komfort, oszczędność, design) a jak trafisz na minę to przeklniesz dzień w którym wpadł Ci do głowy pomysł o zakupie tego czegoś...
Miałem okazję niedawno przejechać się Scenic`iem 1.9 DCI z motorem tym coś ponad 100KM i powiem Ci że w odczuciu mocy podzielam twoją opinię... Auto zbiera się jak normalny WOLNOSSĄCY diesel... nie zaś jak auto z turbiną... W przypływie dobrego humoru stwierdziłem że w fabryce prawdopodobnie zapomnieli zamontować turbiny i z tąd wynikał fakt mułowatości... Jeden plus dla silnika - cholernie oszczędny. Na dystansie z Belgii do Polski wciągał średnio 4.9-5.0 na setkę przy prędkościach oscylujących w okolicach 120-130 km/h... (tylko kierowca, zero bagażu). Również sprawdzony komputerem czy czasem jakiś przepływomierz czy coś nie siadło... Gdzie tam - wszystko OK... To po prostu muł i tyle... Moje 90KM w Caddym TDI to rakieta w porównaniu z turbodieslem w wykonaniu Renault`a

Offline lemon

Odp: Problem z Renault Espaca 1.9 dci - brak mocy ponizej 2000 obr.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Stycznia, 2008, 10:25:37 »
Jezeli zjawisko gigantycznej turbodziury jest normalnym w tych silnikach to przyznam z reka na sercu za bardzo szybko nabawilbym sie nerwicy. Cale szczescie ze omija mnie przyjemnosc jezdzenia tym g...em.
Passat 3BG SE AWX Variant
Olej:bedzie Motul Specific 505.01

Passat B5 SE AFN
Olej: był Liqui Moly 10W40 Mos2 jest Motul 6100

Xsara II VTR 1.6 16V
Olej: Motul 8100