TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Chip 1.9 TDI 90KM - czy warto się w to bawić CENA/JAKOŚĆ

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chip 1.9 TDI 90KM - czy warto się w to bawić CENA/JAKOŚĆ
« dnia: 05 Lutego, 2008, 23:33:15 »
Witam.
Zastanawiam się czy warto chipować jednostkę 1.9TDI 90 KM (ALH). Jak wiadomo mogę uzyskać ok 115-118km.
Tylko czy odczuję tą moc? Jak dla mnie jednostka 90km jest sprawna w poruszaniu się po mieście i na mało szybkiej trasie - nic więcej, zero emocji. CZy chip coś zmieni znacząco? po prostu czy warto wydać te 1600zl, czy szkoda kasy i będę żałował...



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Chip 1.9 TDI 90KM - czy warto się w to bawić CENA/JAKOŚĆ
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lutego, 2008, 23:46:30 »
Najpierw wydaj - bez tego nigdy się nie przekonasz czy było warto... 8)

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chip 1.9 TDI 90KM - czy warto się w to bawić CENA/JAKOŚĆ
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lutego, 2008, 00:05:58 »
Dokaldnie ..tu nie ma co komus na slowo wierzyc ;) ;D...Slyszalem ze sa firmy ktore montuje Box-a na probe . Jak sie nie podoba to nie bierzesz ..jak dziala to kasa i juz . Popatrz w ofertach ..podobno ta proba nic nie kosztuje .
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego, 2008, 01:15:03 wysłana przez Moretti »

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Chip 1.9 TDI 90KM - czy warto się w to bawić CENA/JAKOŚĆ
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lutego, 2008, 10:16:58 »
Myślę, że skoro osiągi mają wzrosnąć do powiedzmy parametrów 1.9 TDI 110 (a nawet jak chodzi o moment obrotowy to sporo lepiej) to bez trudu zauważyłbyś poprawę przyśpieszenia i ogólnej przyjemności z jazdy.
Popatrz w drugą stronę. Czy jeżeli wsiadłbyś rano do auta i miałoby ono 70 KM to zauważyłbyś to ? Zapewne w 3 minuty jazdy wiedziałbyś że coś jest nie tak.
Stawiam, że chipując auto albo zakładając do niego box będziesz w 3 minuty jazdy wiedział, że dobrze zrobiłeś  ;D
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Chip 1.9 TDI 90KM - czy warto się w to bawić CENA/JAKOŚĆ
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lutego, 2008, 15:46:06 »
Na 100% to odczujesz i na 100% bedziesz zadowolony
i na 100% po kilku miesiacach bedziesz chcial wiecej :( to dziala jak narkotyk :)

Jezeli o mnie chodzi, to niewazne jakie auto kupie nastpene czy 200 konne czy 300 konne i tak bym go zaczipowal :)
O

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Chip 1.9 TDI 90KM - czy warto się w to bawić CENA/JAKOŚĆ
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lutego, 2008, 20:28:33 »
DSSN ma racje... W takim silniku (seryjnie 90KM) każdy "koń" dodatkowej mocy jest odczuwalny... Zwłaszcza, jeżeli startujesz z poziomu 90-ciu a zastopujesz na 115-118KM... To tak jak byś miał nagle drugi - dodatkowy silnik do dyspozycji... Nieodczuwalne są dopiero przyrosty od powiedzmy 300-400KM - tam dodatkowe 20KM to tylko różnica w dziesiątych częściach sekundy...

Odp: Chip 1.9 TDI 90KM - czy warto się w to bawić CENA/JAKOŚĆ
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lutego, 2008, 14:27:18 »
ok panowie, znalazlem alternatywe. Chiptuning do mojego samochodu kosztuje w mniej znanym serwisie 600zl a nie 1600 jak to jest w tych "markowych".
Podobno moc zwiekszaja tak samo, daja gwarancje, itd przeczytajcie sami i prosze o opinie czy warto z usług takiego serwisu korzystać.

http://allegro.pl/item303264525_chip_tuning_vw_1_9tdi_agr_i_alh_90ps_z_hamownia.html

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chip 1.9 TDI 90KM - czy warto się w to bawić CENA/JAKOŚĆ
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lutego, 2008, 15:06:19 »
Jesli to jest to czego szukasz to chyba warto. Ale najbardziej podoba mi sie hamownia . Mam ostatnio mala obesesje na punkcie hamowni , wiec zwrocilem na to uwaga . Jak juz zrobisz ten chip to daj znac i pochwal sie . Ja bym nie odmowil sobie i nie zalowal pieniedzy  na  sprawdzenie tego na jakiejs jeszcze innej hamowni,tak dla swietego spokoju . Tak duzo juz zaoszczedzasz wiec mozesz wydac troche ...

Offline Ziomal

  • *
  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • The power of TDI
Odp: Chip 1.9 TDI 90KM - czy warto się w to bawić CENA/JAKOŚĆ
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Lutego, 2008, 00:24:06 »
Wiesz....ważną robotę zleca się fachowcom więc i Ty tak zrób , nie wiem o co chodzi z tą gwarancją ale ciemno to widzę , że jak Ci korby wyjdą bokiem to firma co Ci zrobiła program zasponsoruje nowy silnik  ::)

To tak samo jak wielu ludzi pyta się na forach czy po chiptuningu wzrosnie spalanie , no a niby jak ma nie wzrosnąc skoro została zwiększona dawka paliwa ?


We wrocławiu masz też Jetronik bodajże oddział Masters Tuning tam bym Cię bardziej skierował.


Ja wszystko rozumiem , że każdy od czegoś zaczyna ale silnik to główny element samochodu , bez niego nie pojedziemy.


Pozdrawiam
www.octaviaclub.pl

ASV by Maha : 121/246 ;)