TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

octavia 1.9 tdi bxe 105 ps

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

octavia 1.9 tdi bxe 105 ps
« dnia: 13 Stycznia, 2008, 16:12:57 »
witam. czy wie ktoś coś więcej o takim aucie bo jestem zainteresowany a nie mogę coś więcej znależć na forum,tzn. spalanie,awaryjność,czy trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę przy tym motorze? gro tematów dotyczy 1z,alh,asv itd. a o tym bxe nikt nie pyta. taki dobry czy taka padaczka że każdy omija szerokim łukiem? ??? ???



Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: octavia 1.9 tdi bxe 105 ps
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Stycznia, 2008, 16:45:06 »
Mam do czynienia z Octaviami 105 PS - w wersjach liftback i kombi. Bardzo udane auta, przebiegi w niektórych już ponad 150 tys. - żadnych problemów z silnikami czy zawieszeniami. Bardzo pozytywnie zadziwia fakt dobrego montażu - żadnych stuków i puków w kabinach nie słyszałem. Zużycie paliwa przy normalnej (niezbyt wolnej ale nie wyścigowej jeździe) około 5-5.2 litra ropy/100 km. Dynamika bardzo dobra - z pewnością dużo lepsza niż w moim 110 konnym AFN Passat. Polecam.

Pzdr
K.

Odp: octavia 1.9 tdi bxe 105 ps
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Stycznia, 2008, 19:18:31 »
dzięki bardzo za szybką odpowiedż :) potrzebuję auta właśnie na dojazdy do pracy do niemiec i zależy mi na niskim spalaniu i małej awaryjności. brałem też pod uwagę megane, focusa lub c4 który,moim zdaniem,extra wygląda. teraz mam tdi 1z i chyba zaufanie do tdi zdecyduje o octavi. na 1z napukane ponad 300 tys.(chyba ;),bo z niemiec) i problemów nie ma,a jeżdże z 5 lat tym samym. dziwne trochę to oznaczenie bxe? różni się to czymś szczególnym od tych z symbolem A.. ? czy ta octawia II też taka twarda i trochę ciasna jak I  :-\ ?

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: octavia 1.9 tdi bxe 105 ps
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Stycznia, 2008, 21:43:50 »
W Octavii II jest wygodniej (więcej miejsca z tyłu) niż w jedynce. Chyba są lepsze materiały wykończeniowe (na pewno lepiej spasowane). Fajny wynalazek to podłokietnik połączony ze schowkiem (jumbo box). Co do oznaczeń silnika nie potrafię się wypowiedzieć.

Pozdrawiam!
K.

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: octavia 1.9 tdi bxe 105 ps
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Stycznia, 2008, 22:08:22 »
BXE to wg mnie bardzo udana jednostka napedowa. Po pierwsze wykazuje mniejsza awaryjnosc sprzezarek niz 2.0TDI oraz nie ma problemu z glowicami.
Fajnie reaguje na chipsa i daje duze bezpieczne przyrosty. Polecam.
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Odp: octavia 1.9 tdi bxe 105 ps
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Stycznia, 2008, 16:40:21 »
dzięki za odpowiedzi. zawsze to człowiek mniej się stresuje czy dobrze wybrał jak podpowie ktoś kto ma z tym do czynienia na co dzień :)