TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

audi a4

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

audi a4
« dnia: 31 Stycznia, 2008, 11:32:05 »
mam pytanko jak wyczyscic nagrzewnice bez jej wyciagania bo mam zatkana audi a4 98r 110 brak cieplego powietrza



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: audi a4
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lutego, 2008, 10:55:20 »
Dokładnie - to najlepsza metoda. W Scenic`u kiedys podobnie mieliśmy - po 5-ciu latach serwisowania auto przestało grzać - werdykt serwisu: wymiana nagrzewnicy na nową. Ząłamany cenami wróciłem do zaufanego mechanika (z którym to niejedno piwo na podnośniku wypiłem;) ) 2h szarpania i nagrzewnica wyjęta - zapchana czymś w rodzaju tawotu !!! PO SERWISOWANIU !!! Zatem jak do wymiany to i niczym nie ryzykuję przy eksperymentach. Kupiłem KRETA do czyszczenia rur (i kibli) wsypałem, zalałem gorącą wodą, zabieg powtórzyliśmy 4x (przy okazji wsyztskie węźe od nagrzewnicy wyczyściliśmy bo przelotu nie miały (zapchane tym samym dziadostwem). Po wyczyszczeniu zalaliśmy wodą nagrzewnicę - nie cieknie, no to w układ, zalaliśmy i ... Autko kolejne 2 lata grząło jak wściekłe... Zatem nagrzewnica za jedyne 4.50 zł (KRET) zaczęła funkcjonować a ja przestałem prowadzać auto do serwisu Renaulta...