TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

uszkodzenie turbiny stilo jtd

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

uszkodzenie turbiny stilo jtd
« dnia: 08 Lutego, 2008, 16:48:21 »
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym Forum.

Mam duży i jak na razie nierozwiązany problem z turbiną w stilo 1,9 jtd.
Miesiąc temu zatarła mi się pompa wodna (137 kkm) i padł rozrząd ( urwany pasek, 8 zaworów 3 prowadnice, planowanie głowicy itd...)
Przejechełem 2 tys km i padla turbina. Po rozebraniu okazało się że wirnik lata na wszystkie strony, trze o ściany. Uznano , że jest to związane z jej wiekiem.
Wymieniłem na regenerowaną ( po wymianie rozrządu posucha  :-\)
I może i dobrze.Padła po przejechaniu 10 km.( zaczęła świstać, gwizdać, nierówno pracować i stop)
Podejrzewam, że może być to wynikiem niedostatecznego smarowania( może po remoncie zostały zapchane przewody olejowe??, zbyt niskie ciśnienie oleju??)
Boję się inwestować w kolejną bo może się to podobnie skończyć.
Z góry dziękuje ze wszystkie uwagi i przepraszam za ew. nieścisłości techniczne.
Pozdrawiam.



Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uszkodzenie turbiny stilo jtd
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lutego, 2008, 17:23:06 »
To mechanik tego nie sprawdzil i zamontowal nowa ? To tak jak zoperowac pacjenta a potem  zapomniec mu kroplowki podac  ...Czy jest cisnienie oleju na turbinie  jeszcze teraz mozna spradzic .Jesli jest,  to ja bym problemu dopatrywal sie  w tej regeneracji ....Chyba masz jakas gwarancje???? ...z chalturnictwem trzeba walczyc .....

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: uszkodzenie turbiny stilo jtd
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lutego, 2008, 11:34:30 »
No tutaj sie w 100-u procentach zgodze z przedmówcą... Po takim zabiegu koniecznie powinien sprawdzić drożność wszystkich przewodów olejowych nim przystąpił do wymiany/podpięcia nowej turbiny - ale jeżeli jest ciśnienie OK to stawiałbym na lipną regenerację turbiny... Wszak parciarzy nie brakuje a ceny np regenerowanej z poznańskiej giełdy a regenerowanej przez warsztat posiadający autoryzację HOLSET`a lub Garret`a są diametralnie różne...

Odp: uszkodzenie turbiny stilo jtd
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lutego, 2008, 12:23:29 »
Ad Piasek i Moretti.

No i mądry Polak po szkodzie c.d.
samochód sprawdzony, ciśnienie oleju prawidlowe ( 3,5- 4 atmosfery)
Napływ i odpływ prawidłowe, olej nowy, filtr, odpowietrzenie skrzyni korbowej też prawidłowe..
Czyli nie ma się do czego przyczepić- a sprężarka się sypie.
Dlaczego???- ano z powodu nieuczciwości różnych 'regeneratorow'
Otóż ( dzwoniłem do przedstawiciela Garretta) ta sprężarka ( GT 1749V ) w warunkach niefabrycznych jest nienaprawialna- Garrett nie daje autoryzacji na naprawę tej sprężarki i nie produkuje kitów do jej regeneracji. Krótko mówiąc jednorazówka.
I niestety trzeba wyjąć 2900 PLN i zapłacić  :-\.
Polecam to moje przykre doświadczenie wszystkim użytkownikom wyrobów Fiata.
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego, 2008, 12:27:51 wysłana przez GEER »

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: uszkodzenie turbiny stilo jtd
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lutego, 2008, 17:48:28 »
w warunkach niefabrycznych jest nienaprawialna- Garrett nie daje autoryzacji na naprawę tej sprężarki i nie produkuje kitów do jej regeneracji. Krótko mówiąc jednorazówka.

Jak to zaznaczone zostało "w warunkach niefabrycznych"... Pompowtryski to też "jednorazówka" a jednak BOSCH je regeneruje bo można zdać stare i kupić tanie o prawie 1000 zł na szt. regenerowane przez samego BOSCH`a...  Zatem oni pewnie je regenerują...
Ale nie od razu 2900... Poszukaj w rozbitkach... Zapewne znajdziesz jakiegoś strzaskanego z motorem, który będzie na części sprzedawany... albo pogadaj z tym Garretem - może zregenerują "w warunkach fabrycznych"...

Odp: uszkodzenie turbiny stilo jtd
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lutego, 2008, 17:22:14 »
Poszukaj też  może inni właściciele stilo z twoich okolic mieli ten problem i może jest jakiś warsztat, który zrobi regeneracje, po której się nie wysypie turbo, też mam u siebie Garreta i jakoś dało się ją zregenerować... tylko nie wiem jakie są oznaczenia mojej :/