TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Łożyska kół go Golfa

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Łożyska kół go Golfa
« dnia: 08 Lutego, 2008, 20:30:09 »
Jakiej firmy łożyska do kół przednich polecacie do Mk3? Chodzi mi o to żeby nie zaczynały wyć po ok 10tkm jak moje poprzednie  :o


GOLF III TDI 1Z

Odp: Łożyska kół go Golfa
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lutego, 2008, 22:48:08 »
Producentów jest bardzo duzo,a podrób jeszcze więcej.Fabrycznie jest FAG (oni tez juz z kumali się ze skosno okimi).Orginalne Polskie są dobre, tylko że w pudełku przeważnie są chinole a pudełko potrafi być orginał.NTN, NSK I KOYO W miarę trzymają jakość. W przypadku łożysk bardzo wazny jest montaz sprawdzenie bicia piast tarcz i kół oraz stan zacisków,siodeł i przewodów h-ych.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Łożyska kół go Golfa
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lutego, 2008, 11:38:56 »
Jakiej firmy łożyska do kół przednich polecacie do Mk3? Chodzi mi o to żeby nie zaczynały wyć po ok 10tkm jak moje poprzednie  :o
SKF... Jeszcze nigdy nie miałem przypadku abym drugi raz wymieniał ...
Oczywiscie zakłądająć ze reszta jest OK - bo w przypadku tylnych (jak masz krzywe felgi + opony "regenerowane z Allegro") to nawet SKF nie wytrzyma...
Podaj model, poj i rocznik tej III-ki to ci powiem ile zapłacisz za takie łożysko

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Łożyska kół go Golfa
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lutego, 2008, 19:21:24 »
SKF znalazłem w atrakcyjnej cenie 68zl (nowe) za sztuke na allegro, były też po 120zł za sztuke  :o  Myśle że będą w porządku. Poprzednie dostałem za 25zl ;D i niestety przekonałem się, że w taki sposób nie da się zaoszczędzić :(

A jeśli chodzi o Golfa to jest już staaary ;D z 94r 1.9TDI, 90PS, 1Z, ale jeszcze pełen życia ;D

Piotr, wezmę sobie do serca Twoją cenną uwage i zmienie auto na MK4 ;D ;D ;D, acha i pomyliłeś sie troszeczke bo masz ode mnie +1 rep :D za dobre chęci ;)
GOLF III TDI 1Z

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Łożyska kół go Golfa
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lutego, 2008, 19:53:04 »
Coś duże rozbieżności cenowe tego SKF`a... Bo w te 120 zł to jestem skłonny dać wiarę ze to oryginał, ale te za 68 zł ??? Albo podróba albo cena dotyczy tylnego koła...

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Łożyska kół go Golfa
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lutego, 2008, 20:01:38 »
Gość mi powiedział że na pudełku jest napis: "Made in Italy" i że to napewno oryginalne łożyska SKF i napewno do kół przednich. Piasek i inni... co o tym myślicie ???
GOLF III TDI 1Z

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Łożyska kół go Golfa
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lutego, 2008, 19:11:33 »
No jeżeli to faktycznie SKF to kraj producenta nie ma większego znaczenia... Jutro Ci podam ile to normalnie kosztuje zatem będzie jakiś odnośnik...

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Łożyska kół go Golfa
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lutego, 2008, 09:14:29 »
VKBA 1358
to oznaczenie łożyska koła przedniego (SKF) do Golfa III TDI
sugerowana cena detaliczna to 115 zł... Ja np po 100 je sprzedaje ale na pewno nie po 68 zł... Drożej je po prostu kupuje...

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Łożyska kół go Golfa
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lutego, 2008, 18:37:34 »
Właśnie dzisiaj odebrałem łożyska. Piasek na pudełku jest dokładnie taki sam symbol jak podajesz a cena 69zl/szt. W tamtym tygodniu udało mi się zamówić za 68zl jeszcze ;D

Zobacz tutaj: http://www.allegro.pl/item305087779_lozysko_kola_przedniego_przod_seat_vw_golf.html
GOLF III TDI 1Z

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Łożyska kół go Golfa
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lutego, 2008, 08:40:45 »
Cudotwórca jaki czy co ???
Podejrzewam że jakaś hutrownia chyba i sprzedaje to po cenach hurtowych przy sprzedaży jednostkowej... Ale po tym ile zapłaciłeś (łącznie z przesyłką) to masz cene po ile ja to kupuję...;)

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łożyska kół go Golfa
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lutego, 2008, 09:32:16 »
napewno kupuja ? (zart  ;D)