TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

1/4 MILI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: 1/4 MILI
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lutego, 2008, 16:24:36 »
jak już się rozwinął temat street`ów , a widać że mamy przodownika w tym temacie to może nam cos poopowiadasz na ten temat?? bo jestem bardzo ciekaw jak to jest wszystko zorganizowane , jaka jest na ulicy hierarchia??...
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1/4 MILI
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Lutego, 2008, 16:45:40 »
Taka hierarchia ze wygrywa lepszy .A co do CC to moze miec mocny silnik ,ale jak widac ze stoi na kapciach 145/70/13 to mu nic te ponad 100KM nie pomoga  ;D ;D ;D

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: 1/4 MILI
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lutego, 2008, 23:39:54 »
Kiedyś w Toruniu na Zlocie miałem okazję jechać w roli pasażera Fiatem Seicento Abarth.... No.... ;D Rakieta na 4-ech kołach 8)

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1/4 MILI
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lutego, 2008, 01:22:29 »
No to mu teraz doslodziles ...CC rakieta ...dobre  ;D ;D ;D ;D

Odp: 1/4 MILI
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Lutego, 2008, 11:48:36 »
mówicie o cc z silnikiem 1.2 T a co powiecie na cc z silnikiem 1.4 T ? :D
znam właściciela takiej zabawki, auto niesamowicie zapiernicza, jak kolarz na słoniowych sterydach, a najlepsze jest to, że wygląda jak zwykła seria :D :D :D
nom ale co do streetracingu to myśle, że dziedzina ta ma się całkiem nieźle, mówie tak patrząc tylko na "swoje podwórko" :)

a swoją drogą to włąsciciele takich CC czy SC mnie zadziwiają - to autko dostało 1,5 gwiazdki w testach zderzeniowych, a oni zapierdzielają jak głupi :D :D :D

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: 1/4 MILI
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Lutego, 2008, 20:03:41 »
Zaraz, zaraz... zapierdziela jak rakieta (jak na taką puchę, która w powszechnym mniemaniu uznawana jest za "pierwszy (i ostatni) fabrycznie nowy pojazd młodej rodziny") Niska masa auta w porównaniu z mocnym silnikiem (chyba 102KM miał) daje na prawdę frajdę z jazdy... Natomiast jeżeli chodzi o prawdziwie rakietowe doznania to było takie jedno Kawasaki ZX9R... Motocykl, w którym "pod koniec" drugiego biegu na wyświetlaczu widziałem coś koło 180 km\h....a "do góry" były jeszcze 4-y ;D Natomiast same przyspieszenia (np z 80-ciu do 180-ciu km\h) w połączeniu z działaniem praw fizyki (stwarzały wrażenie że) trwały dosłownie ułamki sekund... Więcej na to bydle nie wsiadłem...
Jednakże myślę że to doświadczenie nauczyło mnie szacunku do prędkości... Bo dopiero siedząc na czymś co nie daje absolutnie ŻADNEJ ochronki i bezpieczeństwa, dopiero czując całym sobą każdy kilometr na godzinę z prędkości jaka widnieje "na budziku" zdajemy sobie sprawę z faktu: co z człowieka zostanie jak się wypierniczy... Samochód stwarza (pozorną) strefę bezpieczeństwa, która powoduje iż ludzie często tracą zdrowy rozsądek siedząc w komfortowym fotelu z załączoną klimą... Na prawdę... 240km/h motocyklem sprawia ze nie jesteśmy niczym innym jak tylko pędzącą kupą mięcha...

Odp: 1/4 MILI
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Lutego, 2008, 20:44:28 »
oczywiście masz racje Piasek, ale nadal spora część osób woli 4 kółka niźli 2 :)

A tak swoją drogą, to myśle, że 'ćwiartki" w wykonaniu samochodów są ciekawsze i można robić większe "rzeźby" :)