TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Dymienie silnika 1.9 tdi AHU

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dymienie silnika 1.9 tdi AHU
« dnia: 16 Września, 2008, 17:37:15 »
Mam ibize z silnikiem AHU i wydaje mi się że coś za mocno kopci. Jak ją przegazuje powyżej 4000 obrotów to zostawia strugę sadzy na drodze. Podobnie jest gdy za mocno ją gonie, to widzę w lusterku jeśli jest ciemno i ktoś jedzie za mną na światłach jak czarno dymi. Auto ma niby dobrą dynamikę chodż za bardzo nie mam porównania ale wydaję mi się że powyżej 3500 obrotów to ciagnie trochę gorzej i dla tego przeważnie ciągnę ją tylko do 3000. Nie wiem czy taka jest harakterystyka pracy tego silnika czy coś jest nie tak? Bo auto od ok 1600 obrotów już ciągnie bardzo dobrze ale nie czuć przyrostu mocy względem obrotów. Sprawdzałem ją do setki to mi wychodziło 11,5s do 12s w dwie osoby więc raczej w normie. Czy ktoś może coś poradzić w tym temacie?



Odp: Dymienie silnika 1.9 tdi AHU
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Września, 2008, 19:02:49 »
Witam mam podobny problem.mam alhambre 1,9 tdi 110 z 1998r.przy depnieciu na gaz widze czarna chmure.gdy jezdze normalnie nie puszcza dymka na postoju gdy ja przegazuje delikatnie tylko przy dymi.mam ja od nie dawna i nie wiem czy tak ma byc czy cos jest do wymiany.

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Dymienie silnika 1.9 tdi AHU
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Września, 2008, 21:43:57 »
nowi koledzy forum radze użyć opcji szukaj bo na tematy dymienia diesla bylo juz 1000 razy, napewno cos znajdziecie, a jak dalej nie bedzie odpowiedzi na wasze pytania to zapraszam do watku ponownie
O

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Dymienie silnika 1.9 tdi AHU
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Września, 2008, 22:28:56 »
Ja miałem AHU i przy "wyrównywaniu bieżnika opon osi napędowej" też zostawiał czarną smugę na asfalcie...
Robił tak jak miał 167 tyś km, 200, 300, 400 i 515 tyś bo chyba wtedy ostatni raz miałem odpał głupoty do łba... Przez cały ten okres nic się absolutnie z nim nie działo ani nie stało...
Rada: nie butować (i nie kombinować) ;)

Offline Top Gun

  • **
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dymienie silnika 1.9 tdi AHU
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Września, 2008, 07:56:47 »
witam Panów ja ma podobny objaw jak tu piszecie w Alhambrze 1,9 130 KM 2000r. też sobie przy kapca przy przyśpieszaniu
Tak jak kolega Piasek powiedział olać temat jeździć dalej tego nie wyeliminujecie, jedynie co z tego kombinowania może być to to że jeszcze pogorszycie sprawę.
Pozdrowienia
Pozdrawiam wszystkich użytkowników 4-ech kółek w szczególności miłośników TDI

Odp: Dymienie silnika 1.9 tdi AHU
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Września, 2008, 20:20:18 »
Wtam Panów. mam podobny problem w Sharanie 1997 (110 KM silnik AFN) - nie będę opisywał objawów bo są identyczne jak w postach powyżej. Czy to tak ma być?

Odp: Dymienie silnika 1.9 tdi AHU
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Października, 2008, 16:26:17 »
ja zmienilem filtr powietrza i zalalem ON z shella i juz nie mam takiej chmury jak mialem.wiadomo cos tam przydymi ale to chyba kazdy diesel jak mu sie depnie to posci dymka.