TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

problem z rozgrzaniem

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrianvw

  • *
  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
problem z rozgrzaniem
« dnia: 16 Lutego, 2008, 13:32:29 »
witam wszystkim                                  
jestem właścicielem shrana z silnikiem AFN 1,9tdi.byłem na komputerze silnik max rozgrzewa się do 66 stopni. zalecono wymiane termostatu. wymieniłem i jest to samo. czy coś współnego z tym ma czujnik temperatury płynu? czy może ktoś mi poradzić co mam zrobić?



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: problem z rozgrzaniem
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lutego, 2008, 15:04:10 »
Pycha z serca, szmata na ziemię i głowa pod podwozie. A dokładnie to przed tylnym kołem od strony kierowcy... Znajdziesz tam coś co wygląda jak kostka z rurą wydechową.... A skoro już znalazłeś to: brawo ;) to urządzenie wymaga naprawy/serwisu/wymiany (niepotrzebne skreślić)
Jest to urządzenie odpowiedzialne za dogrzewanie silnika i dodatkowe wspomaganie ogrzewania kabiny a zasilane jest paliwem ze zbiornika zatem:
Najpierw sprawdź czy pompka paliwa od tego urządzenia dostaje prąd
później czy podaje paliwo to tego
na końcu wymontuj urządzenie,rozbierz i sprawdź czy sie wirnik nie zapiekł... Bo tam często od wilgoci stają łożyska i całe urządzenie odmawia współpracy...

Offline adrianvw

  • *
  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z rozgrzaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lutego, 2008, 10:12:16 »
dogrzewacz jest sprawny i działa....

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: problem z rozgrzaniem
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lutego, 2008, 20:10:47 »
No skoro wymieniłeś termostat to dalej bym obstawiał wadliwe działanie dogrzewacza.... Czujnik mógłby być odpowiedzialny za bzdurne wskazania wskaźnika temperatury na desce albo za błędne odczyty przez VAG natomiast nie ma wpływu na termostat - bo to jest urządzenie samodzielne i "nieelektryczne". Zatem jeżeli auto trzyma normalną temperaturę, grzeje i wszystko a czujnik dalej pokazuje swoje to wina pewnie leżeć będzie po stronie tego czujnika, natomiast jeżeli są do tego problemy z dogrzaniem kabiny (i silnika) to coś nie tak z dogrzewaczem...

Offline adrianvw

  • *
  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z rozgrzaniem
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lutego, 2008, 20:59:10 »
są problemy z rozgrzaniem silnika i nagrzaniem kabiny. przy niskich temperaturach na zewnątrz dogrzewacz działa bo jest gorący, natomias jeśli jest na plusie to się nie włącza. w jaki sposób można sprawdzić jego prawidłowe działanie?

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: problem z rozgrzaniem
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lutego, 2008, 10:04:28 »
No zasadniczo chyba najbardziej prostą metodą czyli na dotyk - sprawdzając czy węże wchodzące ponownie w układ (od nagrzewacza) są również gorące... Może jest gdzieś problem z drożnością przewodów... przypchał się który albo co... ???

Offline adrianvw

  • *
  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z rozgrzaniem
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lutego, 2008, 21:31:14 »
Dzięki za porade Piasek.  Będe szukał tych usterek. Jak coś znajde to się odezwę. Pozdrawiam                 Adrian

Offline Top Gun

  • **
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z rozgrzaniem
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Października, 2008, 09:48:59 »
Witam kolegów dogrzeacz jest ciepły cały czas bo przecież jest w piety w obieg i bedzie się grzał nawet jak nie pracuje.
a jak chcesz go uruchomić na krótko to pod maską od strony kierowcy w przegrodzie ( koło ramion wycieraczek) masz taki czujnik taka mała zamknięta gruszka dochodzą do niej dwa przewody to musisz je zmostkować wtedy powinien odpalić.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników 4-ech kółek w szczególności miłośników TDI