TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

2,5 TDS przegrzewa sie.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
2,5 TDS przegrzewa sie.
« dnia: 19 Lutego, 2008, 00:01:28 »
Witam Serdecznie.
Pytanie jakie mam zapewne szybko znajdzie odpowiedz bo wydaje mi sie to być sprawą banalną(ale nie znam na nie odpowiedzi-daltego pisze;)).
Przegrzało sie BMW 5 z tym silnikiem - wsumie to juz zatarło. Silnik został wymieniony,zapałił - nawet jezdzi itp. Ale tez sie przegrzewa -wskazówka od temperatury powoli ciągnie do czerwonego pola - niezaleznie od tego czy auto stoi czy jedzie ponad 100km/h.Poprostu przegrzewa sie.
Zaczynając od podstaw:
-płyn jest wlany;)
-termostaty działają
-przewody i chłodnica sa ciepłe
- ale nie ma ogrzewania w kabinie

Co zrobic zeby sie nie narobic a to zrobic?? ;)


Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2,5 TDS przegrzewa sie.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lutego, 2008, 00:15:45 »
1. Pompa wodna ...czesto urywa sie turbina pompy wodnej
2. Nowy silnik ...nuvka ...moze miec uszczelke lub glowice uszkodzona
3. Odpowietrzynik chlodnicy zapchany .. mozliwa przyczyna smierci pierwszego silnika .
4. Ogrzewanie nie dziala bo ma swoja wlasna pompe wodna ...moze nie chodzi

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
Odp: 2,5 TDS przegrzewa sie.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lutego, 2008, 00:23:51 »
Okazało sie ze jeden z przewodów był przytkany w wiekszym stopniU (tzn zaniczyszczony). PO oczyszczeniu wszystko wróciło do normy:).
Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
Odp: 2,5 TDS przegrzewa sie.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lutego, 2008, 23:39:10 »
Kurde jednak nie wróciło!  >:(
Dzisiaj auto dostało wycisk - przez 25 km było butowane ile fabryka dała i elegancko trzymało temperature i nagle przy sporym podjeździe na 4 biegu temperatura odrazu skoczyła do góry. Odpowietrzanie, studzenie, dolewka płynu i znów zap...dala :-\.
Zaden przewód nie jest zatkany bo juz chyba wszystko było przedmuchane. A płyn wulatuje chyba koło korka bo nigdzie indziej nie ma mokrych śladów (jedynie moze jeszcze nadmiarem).
Nie wydaje sie zeby to  była wina głowicy - bo potrafi przez dłuższy czas trzymac normalną temperature.
O co moze chodzic?

(Aha i po odpowietrzeniu przeczyszczeniu ogrzewanie wróciło.A jak złapie temperatur to znów znika :'(v  )
Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2,5 TDS przegrzewa sie.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lutego, 2008, 00:26:54 »
Przewod ..ten cienki co idzie od chlodnicy do zbiornika wyrownawczego ma byc cieply ...sprawdz to . I czy chlodnica do samego dolu jest ciepla ..moze byc zamulona .

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: 2,5 TDS przegrzewa sie.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lutego, 2008, 08:59:52 »
No nam obydwa TDI PD (Alhambra i Sharan) co się usmażyły podobnie zareagowąły... Kompletnie nic nie wskazywało na to ze coś się dzieje z silnikiem niedobrego i nagle - w ciągu dosłownie 5 sek. wskaźnik temp. walnął do końca skali, pół deski się na czerwono zapaliło ... i już zasadniczo było "pozamiatane..."
Tak wygląda objaw przycinającego sie termostatu w TDI PD 115KM

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
Odp: 2,5 TDS przegrzewa sie.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lutego, 2008, 14:38:37 »
Własnie kurcze termostaty są nowe - byc moze nie sa do końca sprawne.
Dziwne jest to ze auto dosc długo moze jechac pod maxymalnym obciążeniem i nagle ni z tego ni z owego temeratura podskakuje na maxa.
jak juz sie dowiem co jest to sie podziele :).
Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: 2,5 TDS przegrzewa sie.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lutego, 2008, 14:57:17 »
Z doświadczenia wiem ze tylko na Wahler`ach mozna polegać... Vernety też lubią szaleć - kiedyś w ciągu pół roku 2 szt wymieniłem kazdy po 2-3 m-cach zacinał się na otwartym i nie grzał motoru... Dopiero zakup Wahlera uspokoił wszystko... Reszta termostatów innych, dziwnych firm to juz loteria..

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: 2,5 TDS przegrzewa sie.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lutego, 2008, 18:08:10 »
Ja 2 lata temu wymieniałem termostat. Kupiłem taki: "Calorstat - Fermet" Made in france za 30zł :P Niby działa poprawnie, ale czasem potrafi się troszeczke przyciąć i jak temp. dojdzie do ok 95 stopni, to wtedy otwiera sie i temp spada wtedy do 85 stopni. Ale to tylko niekiedy tak dzieje się ;D
GOLF III TDI 1Z

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: 2,5 TDS przegrzewa sie.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lutego, 2008, 22:43:15 »
Ja 2 lata temu wymieniałem termostat. Kupiłem taki: "Calorstat - Fermet" Made in france za 30zł :P Niby działa poprawnie, ale czasem potrafi się troszeczke przyciąć i jak temp. dojdzie do ok 95 stopni, to wtedy otwiera sie i temp spada wtedy do 85 stopni. Ale to tylko niekiedy tak dzieje się ;D

To też Vernet...
Np org. VW\Audi to właśnie wspomniane Wahler`y... a to chyba dość dobrze o nich świadczy...