TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Konsekwencje przelania oleju

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Konsekwencje przelania oleju
« dnia: 12 Marca, 2008, 12:07:09 »
czyli mówiąc pokrótce, kolega w robocie wymienił sobie oleja a ALH (no bo tylko trzeba się do korka spustowego dostać a resztę robi się od góry) a ze bańkę miał 5-tkę to mu sie "deko" przelało...
Poziom oleju wynosi tak 2-3mm ponad max - czyli w sumie nie wiele, dodatkowo silnik wciąga jakieś pół litra na 15 tyś km. Wiadomo - podjechać na warsztat i wysysarką wyciągnąć te 2 czy 3 setki ponad normę.
Pytanie jednak - jakie grożą konsekwencje dla silnika jeżdżąc z takim stanem oleju w silniku (tak jak pisałem 2-3mm ponad max)
Z drugiej strony auto parkowane jest na dość stromym podjeździe przed blokiem i może to przelanie oleju nie jest aż tak bardzo szkodliwe ?? (eksploatuje autko delikatnie, żadego wściekania się itp...)



Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marca, 2008, 17:15:56 »
niech sobie kolega kupi strzykawkę i taki wężyk (do pompki)w sklepie akwarystycznym , swobodnie można wyciągnąć olej przez otwór do bagnetu  ;)
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marca, 2008, 16:27:34 »
Pytanie jest, tylko po co  ???

Jeżeli oleju jest za dużo i nie mieści sie w polu tolerancji bagnetu to dla świętego spokoju bym sobie odciągnął , pomimo tego że może sie nic nie wydarzyć . Producent silnika nie bez powodu zaznaczył właściwy poziom oleju na bagnecie .
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marca, 2008, 23:12:48 »
lepiej dla swietego spokoju odciagnac troszke niz pozniej miec klopoty z cieknacymi uszczelniaczami , moze ma to tez niegatywny wplyw na uszczelke pod glowica ale tego nie wiem
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Marca, 2008, 00:45:12 »
Najstraszniejsze zjawisko przelania ..ale tu juz musi byc wysoko ponad stan i silnik nie pierwszej mlodosc ...jest rozsypanie sie silnika. Jak to wyglada i dlaczego sie dziej ? Wiec z wysokiem stanem oleju, spokojnie jedziemy takim dieslem po autostradzie z zawrotna predkoscia 160km/h , bo wiecej ciezko wyciagnac i nagle samochod zaczyna przyspieszac :o :o :o a z wydechu bialy dym w ilosciach.... ze nic w tyl nie widac . Pierwszy odruch to noga z gazu ...a tu nic ..auto dalej lecia do przodu . Wiec luz ...a silnik wchodzi sam w zawrotne obroty. Stajemy, a silnik nadal wyje i wali bialym dymem .Wylaczamy kluczyk...a on dalej kreci ..najczesciej po mniej niz minucie takiego krecenia korbowody wychodza bokiem.
         Jak uniknac takiej sytuacji ?Wiec jak zobaczymy bialy dym we  wstecznym lusterku , nalezy bez zmieniania biegu wytracic predkosc ..az do zatrzymania i zdlawienia silnika .
  Dlaczego tak sie dzieje ???....Jak jest duzo oleju korbowody dostaja do poziomu oleju i rozchalpuja go . Wysoka predkosc ,wiec wysokie obroty pomagaja w tym . Wysoka temperatura oleju przy szybkiej jezdzie , tez dobrze wplywa na proces wytwarzania sie mgielki olejowej . Jak juz powstanie odpwiednia  mieszanka i zostanie pociagnieta  przez odme do kolektora ssacego wtedy proces przyspieszania zaczyna sie . Silnik zwieksza  obrot i coraz wiecej dostaje swierzej mieszanki ..a ta spala sie tak samo dobrze jak ropa . I tak sobie ten silnik zasila sie tym nadmiarem oleju... az sie wysra  ;D ;D ;D .
  To dosc popularne zjawisko przy przelaniu TD WAG ..ale slyszalem tez i o TDI ktore tak padly . Uspokoje was ..w Polsce jest za malo autostrad zeby to komus sie przytrafilo . Ale lepiej na wszelki wypadek nie przelewac oleju . ;) ;) ;)

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Marca, 2008, 01:03:17 »
Wiesz jak jest w VW . Zlamie sie ten plastik od bagnetu lub wezmiesz nie od tego modelu bagnet  i zrobia sie 3 litry .

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marca, 2008, 09:25:08 »
Osobiscie tez bym sie tymi 3mm nie przejmowal, natomiast zeby nie zdarzyl sie przypadek opisywany (jakże groteskowy) przez kolege wyzej to raczej nie lalbym na oko :)
O

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marca, 2008, 11:23:21 »
Tu jest filmik w ktorym  widac zjawisko ktor opislaem wczesniej . Nie koniecznie musi byc przyczyna nadmiar oleju ..ale napewno na oleju pracuje to auto .  ....Zastanawiam sie jak uniknac rozsypania sie silnika  w automocie ...a to prawdopodone jest automat ? Gosciu widac ze jest bezradny ...... http://pl.youtube.com/watch?v=M-pxsViKF88&feature=related

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Września, 2008, 13:22:56 »
A jednak nie było to dobre...
Puścił uszczelniacz na wale. Niby nie dużo ale jednak obsmarkał się i pociekło... Ciekawe tylko czy było to jednorazowe pozbycie się nadmiaru czy jednak trzeba bedzie się pofatygować i wymienić go na nowy...

Offline Top Gun

  • **
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Września, 2008, 09:29:20 »
witam kolegów znałem jeden przypadek wlania oleju do przesady zrobił to mój znajomy i wlał olej do malucha (fiat 126p) aż zobaczył go w korku wlewu uznał że tak pewnie ma być i tyle, pojechał samochodem w tym samym dniu dzwoni do mnie żebym przyjechał bo ma coś zalana komorę silnika i nie wie co sie stało.
co tu dużo mówić komora była zajeb....a olejem spytałem co robił przy samochodzie a on tylko olej wymieniał więc spojrzałem na bagnet i nic nie widzę bo tyle było oleju że nie było widać nawet na bagnecie kreski  - mocny gość jak sie go pytam czy jak wlewałeś olej to patrzałeś na bagnet, a on mówi a co to takiego - po prostu debeściak co?
PS. wg mnie nic nie może sie stać silnikowi w najgorszym przypadku ale to w najgorszym może tylko puścić uszczelniacz i tyle.   
Pozdrawiam wszystkich użytkowników 4-ech kółek w szczególności miłośników TDI

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Września, 2008, 10:17:46 »
Jeżeli juz jesteśmy przy humorze motoryzacyjnym to kiedyś pod Włocławkiem zatrzymuje mnie na drodze kobitka. Opel Astra na awaryjnych. Coś tam się z pod maski dymi. Pytam co się stało, ona na to że nie wie. Zatankowała 3 km wcześniej na stacji paliwa do pełna i samochód jakoś dziwnie jechał, strzelał, kichał, prychał i w końcu zdechł. Otwieram klapę - wszystkie przewody powietrzne pozrzucane, popękane, potreszczone jakieś a auto bez gazu przecież. Wsiadam do środka, przekręcam zapłon a tam kontrolka od rezerwy się świeci...
- no jak też pani zatankowąła ten samochód skoro nie ma w nim paliwa bo rezerwa sie pali
- no przecież zatankowałam, mam nawet tu gdzieś paragon. Całe 7,5 litra weszło...
- Co ?!?!
- To gdzie to pani wlała skoro zbiornik jest pusty ??
Kobitka podchodzi do komory silnika i palcem wskazuje na żółty korek wlewu oleju
- Tu.
 :D :D :D
« Ostatnia zmiana: 05 Września, 2008, 12:14:33 wysłana przez Piasek »

Offline Top Gun

  • **
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Września, 2008, 11:07:42 »
dobre dobre a nawiasem mówiąc nie była do piękna długo noga blondyneczka...
bez urazy dla blondynek, przecież są rzeczy w których nie ma im równych...

 ;D ;D ;D
Pozdrawiam wszystkich użytkowników 4-ech kółek w szczególności miłośników TDI

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Września, 2008, 01:50:52 »
Kto by to nie był.
Piasek - wygrałeś!!!!:D

A jesli juz jest taki temat:
U kumpla na zmianie na stacji paliw podjechał gosc pod drystrybutor, wziął 15 kilową gasnice, nasadził "pistolet" od gasnicy na wentyl i przszedł do kasy i pyta:
 - Jak włączyć ten kompresor?
Tez trzeba mieć fantazje;)
Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline Top Gun

  • **
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Września, 2008, 10:14:48 »
nieźle i co poradzić na to... w sumie to dobrze zawsze to można sie nieraz uśmiać po pachy.
a propo tej gaśnicy to ja widziałem już takie stacje że podchodzisz z taka podobną butlą do małej butli gazowej i pompujesz samochód  ale pomylić sobie ją z gaśnica to już co innego ładnie musiał być zakręcony...

co tu dużo mówić sam byłem kiedyś tak zakręcony podjechały takie DUPECZKI upssss że podniosłem pistolet od dystrybutora zamiast ON to wlałem 30 l. benzyny rączki miały taki sam kolor  więc nie zwróciłem uwagi  dopiero po zapachu coś do mnie doleciało i wyłączyłem ale już było 30 l.  ;D - i co pozostał hol do garażu na spuszczanie paliwa.
 Pozdrowienia.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników 4-ech kółek w szczególności miłośników TDI

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Konsekwencje przelania oleju
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Września, 2008, 21:39:09 »
Dziwne że w ogóle pistolet udało Ci się włożyć do wlewu ???
GOLF III TDI 1Z