TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

cb

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: cb
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Marca, 2008, 19:57:43 »
panowie a wam sie pochwale ze kupilem antene w ktorej magnes zabezpieczony jest juz specjalna folia....hehe...
ciekawe czy dlygosc anteny ma znaczenie.......

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: cb
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Marca, 2008, 20:03:07 »
No zobacz jaki geniusz ze mnie , nigdy nie miałem w rekach CB a wiem że można zabezpieczyć lakier folią . Proszę o punkty w reputacji  ;D
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline tvardy

  • **
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Uno Klub Polska
Odp: cb
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Marca, 2008, 20:06:10 »
malą ankiete chce przeprowadzic...a tak a propo to witam wszystkich...jak uwazacie czy cb w osobowkach jest dobra sprawa czy...szpaner...udawanie kogos kim sie nie jest[tir]...nie jest potrzebne.....pytam sie tylko dla tego ze gdy zamontowalem cb w moim aucie zona powiedziala ze jest mi to nie potrzebne...a to ze w cziagu dwoch dni zarobilem na mandatach 400zl...wcale ja nie wzrusza....


powiem tak...
jeżdżę tylko prywatnie a CB mam od ponad 2 lat, obecnie gdy przez krótki czas jeździłem bez radia to czułem się jakby ślepy i głuchy na trasie...

nie chodzi tutaj o misiowe patrole, ale przede wszystkim o sytuację na drodze
korki, wypadki, objazdy itp...

mając CB wiesz o tym wcześniej...

CB nie raz okazało się lepsze niż GPS... ponieważ GPS nie mógł wytyczyć trasy ponieważ były roboty drogowe a ogólne wywołanie o pomoc w znalezieniu drogi pomogło i kolega z Wodzisławia skutecznie nas wyprowadził...

tym czasem szerokości, 73, 51
>> tvardy <<

UKP&BBM Member - Fiat MareaWeekend 2,4JTD HLX

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: cb
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Marca, 2008, 22:50:39 »
propo rys na lakierze od magnesówki , to na allegro jest sporo takich podkładek do kupienia..
Cb bardzo fajna sprawa...takie 3 oko w podróży...tylko kultura wypowiedzi czasem pozostawia wiele do życzenia
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline tvardy

  • **
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Uno Klub Polska
Odp: cb
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Marca, 2008, 23:01:34 »
propo rys na lakierze od magnesówki , to na allegro jest sporo takich podkładek do kupienia..
Cb bardzo fajna sprawa...takie 3 oko w podróży...tylko kultura wypowiedzi czasem pozostawia wiele do życzenia


Osobiście nie jestem zwolennikiem anten na magnesie

a jeśli chodzi o kulturę na #19 to wole się nie wypowiadać
>> tvardy <<

UKP&BBM Member - Fiat MareaWeekend 2,4JTD HLX

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: cb
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Marca, 2008, 19:57:57 »
A propos długości anten... wszak wiadomo że długa antena nie da tego co wystrojona krótka. Poza tym długa owszem, lepiej sieje, ale i lepiej zbiera, wszystkie niepotrzebne śmiecie i często zdarza się że słyszą cię i panikują przed suszarą "mobilki" z drogi oddalonej o 10km :D (albo ty panikujesz) Mi wystarcza 20cm SIRIO bo i tak najpewniejszą odpowiedź da ci driver z auta przejeżdżającego obok... To pytanie na odległość (w ciemno) może skończyć się tym iż odpowiedzą Ci misiaki ze srebrnej Vectry haltujący na ograniczeniu... (często widywany nr na "starej dwójce" z wrześni do Poznania - tuż za Wrześnią pierwsze światła i 60km\h... Można się paskudnie władować...
No ale ja (Caddy) mam wysoki dach...
Poza tym krótkich anten nie słychać, a długie wyją pow 130km\h...No i zdecydowanie mniejszy opór stawiają. Widziałem kiedyś jak zerwało takiego bata kolesiowi w nowej 5-tce przede mną, a ze była na kablu no to mu centralnie tylną szybę wywaliło...
Niestety - najczęstszy widok to... przedstawiciel handlowy gnający "na radyjku" 120 w terenie zabudowanym obok szkoły... I chyba za to drogówka tak nienawidzi "mobilków"... Bo dla mnie CB to przede wszystkim źródło informacji o tym co przede mną na drodze, (korki, wypadki, objazdy, dobre i tanie knajpy ;) ) a także unikanie władowania się na misiaków na tak zwanej "złotej kurze"... bo fakt posiadania "anteny" nie zwalnia z obowiązku (jakiegoś tam jednak) stosowania się do przepisów i zasad obowiązujących na drodze...

Offline tvardy

  • **
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Uno Klub Polska
Odp: cb
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Marca, 2008, 20:29:34 »
ja mam Lemm Magnum 160 cm i jakoś nie narzekam
jak nie chcę zbierać śmieci i odległych to mam RF Gain i przełącznik DX - Local
i nie ma problemu...

jednak antena nie jest ma magnesie tylko konkretnie przytwierdzona do relingu
więc nie ma możliwości żeby się odczepiła
>> tvardy <<

UKP&BBM Member - Fiat MareaWeekend 2,4JTD HLX

Offline Kuba_KMS

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • speed junkie
Odp: cb
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Marca, 2008, 20:42:27 »

Niestety - najczęstszy widok to... przedstawiciel handlowy gnający "na radyjku" 120 w terenie zabudowanym obok szkoły...

To prawda, ale jezdza tak do pierwszego dzwona, jak ich potem strazacy wycinaja z ich "firmowej fury" to zmienia im sie swiatopoglad. Poza tym tez nie znosze PH-kow wiec jak jedziemy w kilka aut gdzies w trase i dorwiemy nierzecznego phaka, to zazwyczaj nie wytrzymuje nas psychicznie i po 20 min zjezdza na stacje :)

A jesli chodzi o policje to dla "bialych samochodow z logo firmy" sa specjalne mandaty, nie ma upros, tak troche for fun... wiesz taki normalny razy 2 + max punktow :) Zgadzam sie z nimi w pełni.

Pozdrawiam

KOKO
Koko-Tuned.pl

"We may make You feel, but we can't make You think"

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: cb
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Marca, 2008, 20:57:10 »
firmówki firmówki firmówki...

a jakie są najszybsze samochody na śwecie?

polskie, nieduże, dostawcze... :P
Nie bawisz sie, nie żyjesz.