TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Seat vs Rover

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Seat vs Rover
« dnia: 16 Marca, 2008, 11:28:01 »
Witam, w wakacje spodziewam się małego zastrzyku gotówki ;D i oczywiście rodzi się kłopot, bo chcem jej jak najszybciej sie pozbyć, wydając na autko...Narazie wybrałem dwie opcje: Ibize rocznik 97-99 oczywiście TDi 110 KM i Rovera 200-tke również diesel 105 KM. Oczywiście wirusik będzie mile widziany ;D
Jak widać poszukuje małego, dynamicznego wozidełka a może macie inne propozycje???
Więc co proponujecie, co polecacie, co wybieracie???
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi, pozdro,-



Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marca, 2008, 11:35:47 »
Myślę, że Rover jest fajniejszym autem, niż bardzo oklepana Ibiza. Ale z drugiej strony Ibiza bije na głowę Rovera jak chodzi o cenę części. Jak chodzi o silniki - ich jakość i rozwiązania techniczne - to istotnych różnic nie ma (przy czym Ibiza ma mniejszego "turbolaga" bo używa znacznie nowocześniejszej konstrukcyjnie turbiny (o zmiennej geometrii).
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marca, 2008, 11:50:01 »
Zgadzam się Piro, mały Roverek to ciekawa propozycja w tej klasie, w miarę świeża, zgrabna sylwetka i ten charakterek ;D
Koszty związane z utrzymaniem autka też będę brał pod uwagę i wiem że nie za tęgo z częściami do 200-tki, chociaż ostatnio dość sporo tego przyjechało z Anglii...
A jak ten silniczek w małym angliku, w miarę podatny na modyfikacje?
A*propos czyja to myśl techniczna, brytyjczyków czy kupiony od konkurencji?

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marca, 2008, 12:20:01 »
Silnik 2.0 SDI bazował na technologii i rozwiązaniach przygotowanych przez BMW. Wcześniej dostarczycielem silników diesla był Peugeot (PSA) a benzynowych - Honda.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marca, 2008, 13:14:23 »
Rover ??? jest taka marka ? Ogladam najnowszy katalog i nie moge znalezc  ??? ??? ???Gdzie sie kupuje czesci do tego ?

Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marca, 2008, 10:22:32 »
Polecam stronę; www:google.pl

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marca, 2008, 16:16:09 »
Rover ??? jest taka marka ? Ogladam najnowszy katalog i nie moge znalezc  ??? ??? ???Gdzie sie kupuje czesci do tego ?

Jak to gdzie??? W roverowym !! :)

sorki za OT, mam nadzieje ze mnie mod nie ukarze ;P
O

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marca, 2008, 16:50:01 »
No cóż, musiałbyś być gimnastykiem żeby samemu się w koniec pleców ze szpica kopnąć, bo przecież ty jesteś modem :D
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marca, 2008, 20:06:53 »
No cóż, musiałbyś być gimnastykiem żeby samemu się w koniec pleców ze szpica kopnąć, bo przecież ty jesteś modem :D

MOD potrafi , przynajmniej niewiele brakuje .

http://youtube.com/watch?v=w5G9z-evJjs
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marca, 2008, 21:26:06 »
Mam taką małą prozbe, jak ktoś coś dodaje od siebie do tego tematu, niech zaznaczy na marginesie co by brał dla siebie Roverka czy Izke, dzięki,-

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Marca, 2008, 22:13:40 »
...z moje wypowiedzi jednoznacznie chyba wynika ze wybieram SEATa ....Ja bym sie nie pakowal w auto ktore nawet nie ma wlasnego servisu No chyba ze chcesz zatrzymac sobie jako kalsyka na przyszlosc jako pozostalosc angielskiego przemyslu . Ale angielskie marki  maja juz duze doswiadczenie w znikaniu z rynku ,wiec rover nie  jest jakims wielkim wyjatkiem .

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Marca, 2008, 22:46:33 »
rover w 94`tym został przejęty przez bmw - to dla uzupełnienia wypowiedzi morettiego ;)

głos za ibizą
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Marca, 2008, 22:55:59 »
Dzięki Moretti za rozwinięcie wątku... 8)
Z serwisem i częściami to Rover zbiera ostre baty od Izy >:(
Jak narazie rozsądek bierze górę nad emocjamy, prowadzi Iza, tylko Piro się waha nad odpowiedzią ;)

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Marca, 2008, 08:25:21 »
Ja jakiś sentyment do motoryzacyjnych dziwadeł mam.
Rover jest ewidentnie bardziej luksusowy przy podobnym rozmiarze - a jak wiadomo za luksus trzeba płacić.
To jest wojna pomiędzy rozsądkiem (posiadaniem auta, które ma mnóstwo ludzi), a emocjami (posiadaniem auta którego nie ma prawie nikt :) )
Ok, niech będzie Ibiza. :D
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Kuba_KMS

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • speed junkie
Odp: Seat vs Rover
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Marca, 2008, 10:35:46 »
Porownaj sobie rovera i seata z podobnych lat. Seat wyglada w srodku jak ulepiony z zuzytego papieru toaletowego, a rover mimo niezbyt nowoczesnego dizajnu prezentuje sie o niebo lepiej. Mialem stycznosc z kilkoma roverami i niegdy nie spotkalem sie w ich z zana powazna awaria, moze dlatego ze wlasciciele tych aut o ne poprostu dbali i nie byly to zwykle "Chamowozy" tylko poprostu zadbane auta. Z drugiej strony nawet adbane audi potrafi powiedziec "p******* dzis nie robie". Rover z angielska powsciagliwoscia odpali i zawiezie nas w wybane miejsce.

Pozdrawiam

KOKO
Koko-Tuned.pl

"We may make You feel, but we can't make You think"