TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Ceramizery

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #180 dnia: 18 Lipca, 2010, 10:10:18 »
co znaczy wykopałem ? ja myślałem że ty wszystko wiesz  ;D Staszku..... wbij sobie do głowy że additivy typu xado to wywalenie kasy w błoto. jeżeli silnik jest trwały i dobrze skonstruowany to bedzie jeździl pół miliona kilometrów bez dolewek żadnzch goofien. jeżeli silnik jest od noworodka syfem i nadaje się do aborcji, to nie pomoże mu żaden środek. weź sobie np. silniki volvo B230F, zalejesz je sikami a nie olejem i bezyną i dalej bedą jeździc.
http://www.youtube.com/watch?v=SbHEPbS9ZeU

Zapewne TUV wydano po pijaku...jak myślisz Menel?
http://www.friktiontek.com/downloads/TUV%20Report_eng.pdf

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #181 dnia: 02 Sierpnia, 2010, 18:17:05 »
...czekam ( w Krakowie) z hamownią na chętnego do prób...chętnie obalę takie czy inne mity :P podstawcie jakiegoś padalca...to go przetestujemy przed i po 8) ...gratis!!!

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #182 dnia: 02 Sierpnia, 2010, 23:59:08 »
Eeeeee..... nooooo
heko....
Widzę kolega za ciosem poszedł...
No gratuluję pomysłu... na własny biznes...
Doskonały przykład na to że jak nie nie ma co się lubi to trza zrobić aby mieć ;)
Tak trzymać
(trzymam kciuki ;) )

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #183 dnia: 03 Sierpnia, 2010, 08:07:01 »
...heh.."jak ci zabiorą co się miało..to można zrobić co się lubi" 8)
..no tak wyszło ;)
..ale tu "cisza" ::)

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #184 dnia: 03 Sierpnia, 2010, 12:53:18 »
Odnośnie Twojej nowej działalności...:
Nie chciałbym sie przypier... ale podajesz na stronce że masz certyfikat TUV, a nie podajesz numeru tego certyfikatu (jak to zwykło się robić) jednocześnie podajesz link do strony Urzędu certyfikującego, w którego bazie danych można odszukać informacje o danej jednostce certyfikowanej. Idąc dalej za ciosem po wpisaniu "danych twojego dostawcy soft i hardware" co oficjalnie przecież podajesz na swojej stronce, nie odnajdujemy stosownej informacji na ten temat... Mało tego nie odnajdujemy żadnej informacji odnośnie "twojego dostawcy". Jedyny jaki tam widnieje to producent jakichś zabawek chyba... A już na pewno nie ma tam informacji o Twojej firmie - która jakby nie patrzył logiem certyfikatu świeci na głównej...
Tak mi się coś zdaje że hurtownia spożywcza na przykład... sprzedająca produkty spożywcze opatrzone godłem "TERAZ POLSKA" nie może sobie umieścić tego logo w swojej reklamie... bo logo to nie należy do niej i nie zostało jej nadane... a tym bardziej nie mozna tego robić w sytuacji kiedy w ogóle nie posiada się takiego logo (w tym konkretnym przypadku certyfikatu TUV)...
Innymi słowy, mówiąc po przyjacielsku i wprost: TUV może się mocno wkur... i uruchomić swoją machinę prawniczą aby bronić swojej własności, zatem sprawdź czy masz prawo do posługiwania się tym znakiem lub ma do niego prawo Twój "dostawca"... - no chyba że ja nie umiem szukać i po prostu tych informacji nie znalazłem...

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #185 dnia: 03 Sierpnia, 2010, 19:31:14 »
...wiesz co...mam na stronie informację o tym że Vtech (mój dostawca) ma takowy certyfikat...szczerze mówiąc nie wnikałem w to...ale nie sądzę że Tomek odwalił by taki nr....więc specjalnie się tym nie przejmuję...a w szczegóły nie wnikałem ;D

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #186 dnia: 07 Sierpnia, 2010, 00:16:08 »
Piasek, nie wiem o co chodzi, ale też nie mogę V-TECHu znaleźć w wyszukiwarce TUV.

A Tomek to w ogóle żyje?  ;D

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #187 dnia: 07 Sierpnia, 2010, 08:57:37 »
Piasek, nie wiem o co chodzi, ale też nie mogę V-TECHu znaleźć w wyszukiwarce TUV.

A Tomek to w ogóle żyje?  ;D
..noo...ale w świecie wirtualnym...swoich nowych programów 8)

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #188 dnia: 07 Sierpnia, 2010, 09:33:30 »
Dobrze że w ogóle jeszcze istnieje na tym świecie  ;)

Heko, a wracając do certyfikatu, możesz skombinować jakiś skan tego papieru albo chociaż numer?
Bo aż dziwne, że nawet na stronie V-techu tego nie ma. Chyba że ich menago od marketingu dopiero rozmawia z TUVem albo jest w trakcie certyfikacji...

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #189 dnia: 07 Sierpnia, 2010, 21:53:49 »
..popytam ;)

Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #190 dnia: 24 Sierpnia, 2010, 20:51:15 »
...czekam ( w Krakowie) z hamownią na chętnego do prób...chętnie obalę takie czy inne mity :P podstawcie jakiegoś padalca...to go przetestujemy przed i po 8) ...gratis!!!

Piasek ma jakieś "padalce" i jest blisko.Warunek - ma być jeszcze żywy(ten padalec oczywiście). Jest odpowiednim niedowiarkiem aby był obiektywnym.
Na wykonanie testów dam za friko XADO w ilości odpowiadającej stanowi technicznemu silnika - tu potrzebna możliwie szczegółowa informacja w tym zakresie.

No to?...
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia, 2010, 20:54:17 wysłana przez staszek »

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #191 dnia: 25 Sierpnia, 2010, 09:34:23 »
Piasek ma jakieś "padalce"
Masz na myśli moje Polo 86C ??
Może wiekowo i konstrukcyjnie to "padalec" ale silnik od wymiany do wymiany (co 10 tyś km) bierze może z 3mm oleju z bagnetu... A jeździ tylko i wyłącznie na krótkich dystansach i to pewnie jest przyczyna... Ale bez bicia przyznaję iż sprężania nigdy mu nie mierzyłem... Odpala na dotyk, jeździ i nie kopci na niebiesko... Nada się ? (czy szukać jakiegoś truposza) Tylko znowu może być dylemat z truposzem bo może nie dojechać do heko`a :D To jednak ponad 400km ode mnie... w jedną...
Polo dojedzie i wróci - z resztą matula, która na codzień je zarzyna 2x nim w Zakopcu była... Pogadam jeszcze z kumplem od Fi(u)ata Uno Fire :D z `99r, zagazowanego... Ma to od nowości, ponad 200 przekulał... jak dolewa - to się nada. Dam znać.

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #192 dnia: 26 Sierpnia, 2010, 22:39:13 »
..dawać...dawać...zrobimy dokładne (wielokrotne)pomiary,,,i się okaże ;D

Offline MENEL

  • *
  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #193 dnia: 30 Sierpnia, 2010, 08:58:38 »
Zapewne TUV wydano po pijaku...jak myślisz Menel?

Ten TÜV robi przewaznie certyfikaty tornistrow i kredek. test odbyl sie w czasie 12.02 do 04.03 wiec okres testowy odliczajac dni wolne raczej mozna sobie o kant tylka rozbic. w tescie jest napisany przebieg pojazdu 181 tys ale nie widze nigdzie przejechanego dystansu podczas testu. mowiac krotko kazdy moze wjechac na tester z olejem o przebiegu 20 tys km a nastepnie zmienic olej, zrobic dystans 100 km przed ponownym badaniem i miec podobne wyniki. dla mnie ten papier nadaje sie do wywieszenia w miejskim wc jak certyfikat tüv od heko.
tak z glupia franca zapytam, heko a czym ty chcesz robic te dokladne pomiary i takie powtarzalne ? i co chcesz z tych pomiarow odczytac ? +/- 0.0000045 konia ?
kupiles jakis kawalek zlomu z rolkami, zaczales brac jakies wypocone programiki z vtechu i myslisz ze jestes mega tjuner. do tego ten avatar :D podczepil se zolta fordzine gt od piro jakiegos skladaka z 5 wynalazkow i jest sie nad czym bredzlowac :D jak dobrze ze ja tu zagladam tylko przypadkiem i to raz na pol roku


Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #194 dnia: 04 Września, 2010, 13:14:36 »
jak dobrze ze ja tu zagladam tylko przypadkiem i to raz na pol roku



..też tak myślę 8)