TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Ceramizery

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Kwietnia, 2008, 13:49:20 »
Obaj macie rację w "umiejętności "sprzedaży.
Ale w przypadku tego preparatu jakoś dają radę - vide ich partnerzy.
Istnieją na wszystkich kontynentach i w wielu państwach mają zabezpieczone patentami.
Nie jestem specjalnie obeznany z marketingiem...Może zaryzykuję - doświadczenie jakieś mam i odrobinę wiedzy technicznej.
To że podpiąłem się pod temat wynikło z postów wrzucających do jednego worka wszelkie preparaty nie wchodząc w ich właściwości i przeznaczenie.Tu też to można poczytać...
@PIASEK
Cep jest częścią składową zespołu młócącego w kombajnie...
Zainteresuj się troszkę plazmą - zobaczysz - zmienisz zdanie...
Jeszcze tarcie w łożyskach i przegubach równobieżnych...Pitting i spalling...

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #61 dnia: 14 Kwietnia, 2008, 14:06:38 »
Siedzę w temacie części zamiennych do maszyn rolniczych od 8-miu lat zatem temat "treblinki do kombajna" (jak i wspomnianego cepa) jest mi znany ;)
Wspomniany Bizon ma ich 8 (4 prawe i 4 lewe) ;D

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #62 dnia: 14 Kwietnia, 2008, 14:12:20 »
To pluralistyczne forum jak widać :) Ekspertów i od tarcia i od koszenia mamy. I dobrze.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #63 dnia: 14 Kwietnia, 2008, 14:25:07 »
Koszenie jak koszenie...młócenie to jest to. ;)
Jakosik nikt nie odniósł się do mojej "budowlanki"(nast.profesja..)
Czy zaglądał ktoś z was na podaną stronę pod hasłem presentation?Są tam ciekawe (moim zdaniem)tak fotki jak i tabele obrazujące...
 Plazma...też na wschodzie -  zrobili świece plazmowe do ZI ,ale na rozwinięcie produkcji brak kasy...
 W USA robią badania i mają udane próby z przetworzeniem w gaz dowolnej ropopochodnej...Można to znaleźć pod "plazmotron"...

Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #64 dnia: 14 Kwietnia, 2008, 21:06:48 »
...pitting a ceramizery.
Stosowałem i stosuję wymieniany wyżej preparat w przekładniach.Chłopczysko moje kupiło golfika w którym słychać było falujący dźwięk o niższej tonacji - to przekładnia główna dawała znaki.Dałem i po ok 1tkm zniknęło.Ileś lat wcześniej miałem F.T dziadka o nieokreślonym przebiegu.Kupiłem ze śpiewającą s.biegów(sucho).Olej + x..+ok.2tkm.=cisza.Most...śpiew łożysk był dobrze wyczuwalny - dałem.Niewiele to pomogło na śpiew ale nie było kiedy zrobić - dopiero po 12tkm rozebrałem.Łożyska przekł.głównej "zjedzone".Oglądając bieżnie...preparat uratował koła zębate pozwalając łożyskom jeszcze popracować.Same koła - stan extra.Wymiana łożysk,regulacja,montaż i próba...cisza.
Stawiam sobie pytanie:jakie jest zużycie graniczne łożysk tocznych pozwalające na zastosowanie preparatu.Doświadczenia wykazały że stosując smary wyższej jakości(w tym z MoS2) do "przechodzonych"łożysk przyśpieszamy ich zużycie.Proces ten jest wyjaśniony w literaturze - nie ma co wyważać otwartych drzwi.Próbuję określić punkt krytyczny za jakim zużycie ulegnie przyśpieszeniu.Ma to szczególne znaczenie dla przegubów.Na wczoraj:koszyki prowadzące kulki pękały w przegubach.
Dzisiaj już tego problemu nie mam.Ale i tak zostaje pytanie zużycia granicznego...

Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Kwietnia, 2008, 08:03:57 »
@PIOTR
Ceramiczne bloki silników są produkowane.Monolit bez układu chłodzenia.
Testowała U.S.Army w czołgach...Ale to zupełnie inna ceramika.Układy paliwowe Z.S.też mają elementy zrobione ze spieków ceramicznych.

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Kwietnia, 2008, 09:22:09 »
Cóż, na tej zasadzie podchodząc to produkowane są takie rzeczy, o których nie śniło się filozofom.
Co innego technologia powszechnie obecna w produkcji a co innego technologia labolatoryjna, wojskowa, kosmiczna itp.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Kwietnia, 2008, 09:35:16 »
To co piszę to nie żart na 1 kwietnia.Nie jest to maszyna parowa.
Silnik spalinowy gdzie PALIWEM jest...woda.
Spotkałem się z tym na Ukrainie.Zamierzam dotrzeć do tego człowieka co takie coś "popełnił".
Informacje gazetowe to tylko jako ciekawostka...
On - konstruktor żyje w zapadłej wsi.Zawód - elektronik.Pierwszy silnik adoptował z UAZa będąc w soviet-army via Afganistan...Teraz do własnych potrzeb wykorzystuje GAZ 66 i też na wodę.
Z krótkiej notki w prasie:ńiedostosowany materiałowo silnik kończy żywot po ok.30tkm...pracując na H2O.Silnik z takim osprzętem kupili u niego amerykańcy do prób - dalej cisza...
Jak dowiem się coś więcej napiszę - w innych postach...

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Kwietnia, 2008, 09:50:33 »
No i skończy jak każdy inny projekt z tej części Europy (z Polską włącznie)... Za parę dolarów podpisze cyrograf a "zaawansowana technologicznie" (i finansowo) pozostała częsć świata to opatentuje i okrzyknie swoim odkryciem...
Swoją drogą to muszą to być totalnie zakute łby skoro dysponując takim zapleczem labolatoryjno-finansowym i tak nie potrafią niczego nowego wymyśleć... udoskonalają projekty innych - owszem, ale na tym koniec...
U nas jak się okazuje, najlepszym laboratorium jest stary UAZ a budżetem - przysłowiowa szklanka bimbru  ;D

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Kwietnia, 2008, 11:39:20 »
Niemożliwe. Silnik spalinowy bazuje na utlenianiu. Woda jest produktem ostatecznego utleniania wodoru. Co tu jeszcze można utlenić ?
Może jakiś rodzaj silnika tłokowego - ale nie spalinowego. Litości !
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Kwietnia, 2008, 12:02:26 »
Próbuję również sobie na to odpowiedzieć...Jeżeli coś ma spożytkować energię to potrzebna jest jej nadwyżka... facet to elektronik...generator?..
Wydzielanie energii to nie tylko utlenianie...spalać nie oznacza tylko utlenianie...
A propo - moderacja procesu spalania przegrzaną parą wodną...ktoś coś wie?
To nie przypadek że wtrąciłem plazmę.Są w sprzedaży generatory plazmy z wody...
Ale.... temat:ceramizery.
Wrócę do praktyki.Stosowałem znany mi ,tak do silników jak i przekładni w tym automatów.
Moje oczekiwania były spełnione,czyli to co wynika z info technicznego uzyskiwałem.
Myślę że w tym temacie przestaniemy "fetyszyzować" przybliżając sobie znajomość fizyki..
Piszemy dalej?...
Proszę o kierunki...

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Kwietnia, 2008, 12:24:47 »
Odnośnie eksperymentów z silnikami to (niechwaląc się ;D) też mam(y) pewne osiągniecia w tej dziedzinie... Za pięknych czasów kiedy to człowiek miał wymarzoną motorynkę Romet Pony 50 w kolorze niebieski metalic (a kumpel czerwoną) ujeżdżaliśmy zapalczywie owe sprzęty całe wakacje na ... bimbrze... Sąsiad kolegi (w zbiorczych garażach) bimber pędził pokątnie a że garaże blaszaki były i się śruby mocujące urywały no to właziliśmy przez dach do jego garażu i z kanistrów zlewaliśmy po 5 literków tego ekspelera uzupełniając niedobory kranówką... Kolega pierwszy ztestował (platynki wymagały korekty) - po pierwszym dniu zatarł silnik, a ze był trochę staszy (i mądrzejszy) po kapitalnym zaczął stosować miesznkę z 2x ilością mixolu... Efekt - po tym silnik (trochę często się zażużlał) ale bite 2 m-ce wakacji wytrzymał nim się zatarł...
Oj jaka radość była z nawijanych co dzień kilometrów po okolicznych lasach i bezdrożach...
Moja wytrzymała cały ten czas bez kapitalnego (moze to zasługa lania w silnik Mobila 15W-40 jakiego ojciec do auta stosował)...
Niestety jak wszytsko - i to źródełko się skończyło, kiedy to właściciel wspomnianej wytwórny przydybał nas na gorącym uczynku... Jeszcze czuję na plecach piekące ślady od szerokiego skórzanego pasa wojskowego... :D
Dziś Bolka (bo tak miał na imię lub taką miał ksywę właściciel wytwórni) juz nie ma... ale gdyby wiedział ile wówczas radochy sprawił dwóm zafajdanym bajtlom, sam pewnie by się uśmiał :D
W każdym bądź razie ekspeler przyżądzał wyśmienity ;D (choć przyznam ze nie próbowałem)

Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Kwietnia, 2008, 14:27:55 »
Samogon i dalej odwodniony etanol stosuje się i dzisiaj.
Pierwszy silnik Z.S pracował na pompowtryskiwaczu a paliwem był olej roślinny...
Postęp techniczny...Pierwszy raz pojechałem na Ukrainę w 1993 roku BM - ką 2,3i(K-jetronic).
...pokaż silnik...dizel?..nie benzyna...a gdzie karburator?..Nie ma...no to dizel...no nieee...eee to niemożliwe.Puentę dopiszcie sobie sami i odnieście chociażby do ceramizerów...Ale byłbym niekonsekwentny...drogę ceramizacji wskazywała i wskazuje TRIBOTECHNIKA(niech będzie - I).
Pozostają pytania z praktyki.

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Kwietnia, 2008, 18:19:25 »
Staszku - napisałeś "Silnik spalinowy gdzie PALIWEM jest...woda."
W takiej sytuacji zwróciłem uwagę, że jest to prozaicznie niemożliwe. Wody nie da się już utlenić lepiej bez dostarczenia jej energii (H2O2) a nie poprzez odzyskanie tejże.
Pięknych konstrukcji a'la perpetuum mobile widziałem już sporo. Ale cudów nie ma. Rozumiem, że można wykorzystywać ogniwa paliwowe, reakcje uruchamiane wodą (jako solwentem) ale spalić jej nie spalisz tak aby na tym pojechać i żaden ukraiński elektronik na to nie pomoże.

Dyskusja rozwinęła się nad podziw fajnie.
Nie wiem czy nie warto by pogadać o jakichś alternatywnych koncepcjach silników spalinowych. Tutaj postęp utknął całkowicie i żaden producent z pobudek ekonomicznych nie będzie próbował zrobić czegoś lepszego skoro nie musi.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Ceramizery
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Kwietnia, 2008, 18:47:03 »
Dyskusja rozwija się wtedy gdy zdajemy sobie sprawę z tego że nasza wiedza jest niepełna...
Ludzie których wiedza jest "skończona"nie podejmują dyskusji...Na każdym forum (nie tylko moto) tego doświadczysz...Epitety i tp....
Ale...Wybieram się na dniach do sąsiadów i myślę że znajdę w końcu czas aby odnaleźć tego od wody,tym bardziej że będę blisko.
Interesuje mnie moderacja procesu spalania parą wodną przegrzaną.Gdzieś na ślad trafiłem i zgubiłem...
Temat ten jest arcyciekawy z uwagi na rozpad cząstek wody i ponowne połączenie.Przesunięcie energetyczne w mikroczasie bez dodatkowego wydatkowania energii a właściwie odzysk energii traconej...Trzeba by to dłużej rozpisać i nie wszystko jest tak proste...
To co pisaliśmy o swoistej regeneracji warstwy powierzchniowej będzie się rozwijać a motoryzacja to tylko niewielka cząstka w tym zakresie.
Jeszcze jest ocean tematów...
Czeka mnie Kijów i parę tematów Dniepropietrowsk + Charków.
Tam w ostatnią niedzielę - wielkanoc...
XADO - praktyka użytkownika - pytania...