TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Skoda Octavia 1.9TDI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skoda Octavia 1.9TDI
« dnia: 12 Marca, 2005, 21:39:18 »
Witam. Mam problem z zapalaniem autka :/ teraz w zimie czasami jest dramat w lecie lepiej ale musze z tym zrobic bo nie moge sluchac jak silnik sie niszczy , jush wyjasniam o co biega:
gdy silnik jest zimny czasami musze krecic go ok 3-5 sek zanim zaskoczy tzn nie slysze zeby nagrzewalo swiece, czasami jak odpali sie nagrzewanie slysze takie tykniecie po nagrzaniu no i odpalam i jest dobrze ale tak sie dzieje bardzo zadko :/ jest jakis problem chyba z jakims czujnikiem temp. ten od temp silnika miedzy swiecami odpinalem-chcialem sprawdzic czy bedzie nagrzewalo zawsze ale nic z tego, slyszalem ze jest jakis czujnik temp wody tylko nie wiem gdzie on jest i czy to ma cos wspolnego z zapalaniem auta. moge dodac ze spiralka mi mruga po zapaleniu auta tzn cos wykrywa jakis blad w nagrzewaniu albo wskazuje ze czujnik padniety.. nie wiem poradzcie mi cos prosze bo nie chce zeby moje "dziecko" "chorowalo" :/



Skoda Octavia 1.9TDI
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marca, 2005, 19:54:08 »
Diagnostyka wyjaśni wszystko - możesz np. na Allegro kupić sobie kabelek i programik:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43904236

Albo pojechać do jakiegoś serwisu albo nawet część tunerów ma tzw. Vag - diagnostyczny komp do diesli w TDI i benzyniakach VW
Nieważna fura, ważne kto nią jedzie ;) Turbotechnika

Offline Nemo

Skoda Octavia 1.9TDI
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marca, 2005, 21:37:06 »
A z ciekawości skąd wziąć program? Bo kabelek ma cenę bardzo tanią  - myślałem że takie rzeczy są bardzo drogie :shock:  :shock: Zna ktoś może jakiś link do prostego programu do diagnozy TDI :?: MOże sam bym sobie posprawdzał. :roll:
Seans się kończy i zaraz trzeba będzie na ulicę znowu wyjść"

VW Golf III 1.9 TDI Model OMC 90 KM - szukam taniego toonera :)

Skoda Octavia 1.9TDI
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marca, 2005, 10:19:22 »
Program VAG-COM znajdziesz na http://www.ross-tech.com/vag-com/.
Podobno istnieje tez polska wersja jezykowa :roll:

Skoda Octavia 1.9TDI
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marca, 2005, 13:47:17 »
ja kombinowalem jak moglem :/ teraz to diagnosta bedzie na 100% bo nic nie zrobie sam, o programiku wiem mam go od paru miesiecy :) tylko laptopa brak i nie da sie wyjechac nigdzie na traske potestowac. dzieki za posty