TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Już nie mam golfa

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Już nie mam golfa
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Kwietnia, 2008, 16:03:40 »
Mój sąsiad miał podobną sytuację z włamywaczami na działce... i podłączył w końcy pod prąd kraty, które były notorycznie wyrywane... Umieścił tabliczki informujące o tym fakcie i ... po jednym takim incydencie 3 lata w sądach spędził jako oskarżony o umyślne spowodowanie kalectwa na osobie złodzieja, który po chwyceniu się tej kraty spadł z drabiny (1.5m h) i złamał sobie nogę... Stwierdził ze było ciemno i nie mógł przeczytac napisu ze krata jest pod napięciem...
Sąsiad wybronił się co prawda... ale przez te 3 lata osiwiał a domek rekreacyjny wraz z działką musiał sprzedać żeby pokryć adwokatów, którzy go bronili... Takie oto mamy "prawo" w tym kraju... Zatem z tą deseczką z gwoździami (pordzewiałymi gwoździami) to wyśmienity pomysł. Ja bym ją jednak zmodernizował na gwoździe 5" conajmniej, żeby cholera po wbiciu się tam - juz został... Sku*****na żywcem bym po tym zakopał...

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Już nie mam golfa
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Kwietnia, 2008, 15:19:31 »
Przecież prawo musi chronić złodziejów bo to biedni ludzie, pokrzywdzeni przez życie. Poza tym to że kradną wynika ze złego wpływu środowiska. A w końcu jakże by to było, jakby złodziejstwo wyplenić ? To po co by były te policyjne komisariaty, te zeznania kilkugodzinne, klikanie maszyn do pisania i inne przejawy ciężkiej pracy ?
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Już nie mam golfa
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Kwietnia, 2008, 18:36:15 »
Przecież prawo musi chronić złodziejów bo to biedni ludzie, pokrzywdzeni przez życie. Poza tym to że kradną wynika ze złego wpływu środowiska. A w końcu jakże by to było, jakby złodziejstwo wyplenić ? To po co by były te policyjne komisariaty, te zeznania kilkugodzinne, klikanie maszyn do pisania i inne przejawy ciężkiej pracy ?


Masz racje sprawę mojego golfa wklapali do bazy i załatwione . Za miesiąc przyjdzie pismo że śledztwo zostało zakończone .  ;D  ;D ;D  ...........Jak można zakończyć coś czego nie było ?
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Już nie mam golfa
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Kwietnia, 2008, 08:32:37 »

Masz racje sprawę mojego golfa wklapali do bazy i załatwione . Za miesiąc przyjdzie pismo że śledztwo zostało zakończone .  ;D  ;D ;D  ...........Jak można zakończyć coś czego nie było ?

No... A po wklepaniu danych numerycznych pojazdu pierwsze pytanie jakie zada oficer śledczy (czyt. człowiek, który po zaledwie 10 latach pracy, odlicza juz dni do swojej dobrze płatnej emerytury i ma Ciebie i Twój problem w ... głębokim poważaniu) to:
- czy podejrzewa pan kogoś o ten czyn
(po czym przechodzi do objaśnienia Ci jakie to sankcje i kary grożą Ci za fałszywe oskarżenie i pomówienie ewentualnie wzkazanego przez ciebie szanowanego obywatela X, kóry od 15-lat mieszka "przez płot" z Tobą i notorycznie (od wspomnianych 15-tu lat) jest to jego jedyna działalność "dochodowa"...)
Po tym spojrzałem na "pana milicjanta" niedowierzającym wzrokiem, wstałem, stwierdziłęm ze zasadniczo to ten rower (za który dałem 2 tyś zł) nie jest tego wart, jeb****m drzwiami i na granicy szału i wściekłości opuściłem komisariat...
Jak wielka "radość" ogarnęła mnie juz po 3-ech tyg kiedy to ujrząłem wspomnianego pana X (mojego sąsiada) który, jako przykładny obywatel, mąż i ojciec wybrał się którejś niedzieli na przejażdżkę rowerową z rodziną i o dziwo dosiadał MOJEGO KU**A roweru, niedbale pomalowanego pędzlem na zielono... (Nota bene w nocy kiedy skradziono mi rower, zniknęły również dwie puszki zielonej farby, które stały w tym samym pomieszczeniu z przeznaczeniem na malowanie ogrodzenia...)

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Już nie mam golfa
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Kwietnia, 2008, 13:36:37 »
apropo -po 15stu latkach nędzne są te emeryturki Panóf policjantóff...uj
Też się nimi brzydze,ale zarabiając tak jak oni,pracując w takich warunkach jak oni,takimi metodami narzędziami... też miałbym to w dupie.Ot tyle na temat,tylko nie pomyślcie że ich bronie
  Zdroworosądkowo patrząc na realia powinniśmy myśleć na codzień,wszak to nie boli i zabezpieczać mądrze swoje kochane wozidełka choć to pojęcie względne bo zabezpieczenia przed lawetą chyba jeszcze nie ma,chyba że łańcuch,pitbull czy inny doberman w aucie
A tak zupełnie po prawdzie - 2x dłuższe wyroki,przymusowa praca itd mogłaby coś tu w rzeczywistości poprawić sytuacje -moim skromnym zdaniem
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: Już nie mam golfa
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Kwietnia, 2008, 21:34:59 »
Powiem jako prawnik (choć nie karnista) - nawet 10-krotnie dłuższe wyroki nie zmniejszą przestępczości. Ważniejsza jest nieuchronność kary - złodziej (potencjalny) musi być (boleśnie) pewien, że jeżeli ukradnie - to go złapią.

A ponieważ wykrywalność (nieuchronność kary) kuleje, to się złodzieje nie boją nawet w środku dnia, w centrum miasta ludzi wyciągać z samochodu, często z pomocą noża, pistoletu, itp...

Tyle smutnej refleksji.

Zatem Moi Drodzy - liczmy na siebie i swoje (oby jak najlepiej ukryte i skuteczne, tudzież niezawodne) zabezpieczenia.

Pozdrawiam!
K. 

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Już nie mam golfa
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Kwietnia, 2008, 22:03:16 »
Taaaaak, KDX. Jak jutro jako nowy tyran Polski wprowadzę karę, że za rzucenie peta na ziemię są - obcięcie rąk i nóg oraz potem dla pozostałego kadłubka dwa tygodnie katowni zanim skonasz, to pomimo iż wyznaczę tylko jednego śledczego do łapania rzucających pety na cały kraj (szansa jak 1/3700000 - gorzej niż w totku), to już widzę jak peta rzucasz. I tyle bajek o nieuchronności kary.
Kara jest skuteczna jak jest nieuchronna i jak jest okrutna. To jest iloczyn.
Jak masz kłopot ze złapaniem winnych to wystarczy wyznaczyć staszną karę.
Jak za kradzież w średniowieczu nie umieli za skutecznie łapać - to karą było obcinanie prawej ręki w łokciu. Czy było skutecznie ? Pewnie tak. Pomimo iż ujawniano mniej kradzieży w przeliczeniu na obywatela jak dziś.
Dam inny przykład - jak wyznaczyć karę za posiadanie narkotyków ? Otóż kazać zeżreć wszystkie posiadane. Myślisz że to na dealerów będzie nieskuteczne ? :D
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Już nie mam golfa
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Kwietnia, 2008, 09:03:32 »
pitbull czy inny doberman w aucie
i nie dość ze auto to jeszcze ukochanego psa stracisz... ;)
apropo -po 15stu latkach nędzne są te emeryturki Panóf policjantóff...uj
jakos nie sądzę aby tak kiepsko płacili skoro wszyscy sie tam tak garną...
Też się nimi brzydze,ale zarabiając tak jak oni,pracując w takich warunkach jak oni,takimi metodami narzędziami... też miałbym to w dupie.Ot tyle na temat,tylko nie pomyślcie że ich bronie
... skoro zdecydował się robić za psa - to niech szczeka jak pies... (a nie skamle jaka to psia i niewdzięczna robota...) Bo widmo łatwych i dobrych pieniędzy oraz szybkiej emerytury przysłania im prawdziwy obraz policji i warunków w jakich w tym kraju trzeba pracować...
A tak zupełnie po prawdzie - 2x dłuższe wyroki,przymusowa praca itd mogłaby coś tu w rzeczywistości poprawić sytuacje -moim skromnym zdaniem
2x dłuższe wyroki - owszem, ale tylko w przymusowej pracy...
bo raczej nie mam ochoty płacić 2x wyższych podatków na utrzymanie tej "pakującej na siłowniach i oglądającej satelitarna TV" bandy darmozjadów... a wówczas na EURO na pewno zdążymu nie tylko ze stadionami i drogami... i na pewno nie bedą to najdroższe inwestycje w Europie... bo jak na razie możemy się poszczycić w UE najdroższym kilometrem autostrady (pożal się Boże autostrady...)

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: Już nie mam golfa
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Kwietnia, 2008, 19:48:52 »
Surowa (zbyt surowa) kara to większe prawdopodobieństwo większej bezwzględności sprawcy.

Lepiej polepszyć wykrywalność - wtedy przestępca nie pomyśli "czy mnie złapią" ale "kiedy...", więc istnieje szansa, że przemyśli zamiar. To oczywiście wymaga inwestycji w policję, sądy, skutecznych przepisów itp. itd. (może kiedyś).

Pomysł z dealerami i zeżarciem narkotyków bardzo mi się podoba, sam pomysł zaostrzenia kar - także, ale ze względów zaprezentowanych wyżej - nie sądzę, żeby był to dobry pomysł.

Pzdr!
K.


Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Już nie mam golfa
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Maja, 2008, 21:32:04 »
Z tęsknoty za niesamowitymi wrażeniami jakie budzi we mnie jazda TDI kolega dał dzisiaj pojeżdzić swoim ARL-em ( oczywiście podczarowanym ) - Bajka , Miód , Malina to niesamowite jak zapierdziela

Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !