TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

skrzynie dsg

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline And280

  • ****
  • 360
skrzynie dsg
« dnia: 20 Kwietnia, 2008, 18:20:52 »
poszukuje informacji o tych skrzynkach, zalezy mi na jakichs wlasnych przemysleniach a nie pustej wiedzy ktora mozna znalezc w artykulach czy czasopismach, najlepiej jak to wyglada w rzeczywistosci i czy jest to takie kolorowe. dzieki wielkie


Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: skrzynie dsg
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwietnia, 2008, 18:42:29 »
jest warta tych 10 000 zł.... strasznie szybka skrzynia.... jeszcze zależy do jakiego silnika... bo raczej w 1.6 benzynie ci się nie sprawdzi :) ale jeżeli chodzi o np 2.0 tfis to jak najbardziej .... będziesz czerpać przyjemność z jazdy pełną gębą
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: skrzynie dsg
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwietnia, 2008, 23:39:36 »
Ostatnio ciekawą dyskusję na priv uciąłem sobie o dSG z Kubą_KMS. Myślę że może Kuba przybliżyłby swoją ocenę skrzyni, zalet przy przekładaniu w górę i wad przy redukcji.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: skrzynie dsg
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwietnia, 2008, 23:56:50 »
ale też jest kwestia do czego ci będzie potrzebne to auto z tą konkretną skrzynią..... bo wydaje mi sie że dla kuby to co nie jest sportowe i nie sprawdza się na torze (bądź obwodnicy nocą) to chłam... DSG do poruszania się po mieście całkowicie wystarczy , z tym plusem , że w trasie np. przy wyprzedzaniu będzie miała szybszy czas reakcji niż zwykły automat...
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline Kuba_KMS

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • speed junkie
Odp: skrzynie dsg
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwietnia, 2008, 08:15:37 »
Ostatnio ciekawą dyskusję na priv uciąłem sobie o dSG z Kubą_KMS. Myślę że może Kuba przybliżyłby swoją ocenę skrzyni, zalet przy przekładaniu w górę i wad przy redukcji.

Skrzynia fajna, daje duuuzo frajdy przy przyspieszaniu. Niestety redukowanie z kazdego innego biegu jak 6 to tak jak pisanie podania w urzedzie. Skrzynia podanie o zredukowanie biegu przymuje, rozpatruje a termin wykonania blizej nie znany. Kompletnie nie moglem sie do tego przyzwyczaic jezdzac Leonem Cupra po torze. Raczej do normalnych sekwencji jestem przyzwyczajony. Na droge powinna byc ok.

Pozdrawiam

Koko
Koko-Tuned.pl

"We may make You feel, but we can't make You think"

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: skrzynie dsg
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwietnia, 2008, 10:18:06 »
dzieki za uwagi, autko bedzie uzywane raczej w "normalny" sposob ,
Cytuj
Niestety redukowanie z kazdego innego biegu jak 6 to tak jak pisanie podania w urzedzie

oznacza to ze skrzynka ma problemy z redukowaniem biegow? jest tam tak jak w automacie kick down? czy jakos inaczej jest to rozwiazane, czytalem kilka artykulow i w trybie sportowym wszyscy zachwalali te skrzynie za bardzo krotki czas reakcji.
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Kuba_KMS

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • speed junkie
Odp: skrzynie dsg
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwietnia, 2008, 10:47:59 »
podczas przyspieszania skrzynia ma zawsze przygotowany jeden bieg "w gore", wiec przepiecie biegu w dol, zajmuje jej troche czasu, fakt ze w "gore" jest piekielnie szybka...

Pozdrawiam

Koko
Koko-Tuned.pl

"We may make You feel, but we can't make You think"

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: skrzynie dsg
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwietnia, 2008, 14:47:23 »
taaa szczególnie w gównianym tdi będzie zamontowana DSG - w vw touaregu R50 ;) nie będzie manuala ---> tylko i wyłącznie DSG
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"