TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Komunijno-skuterowy czas

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piasek

• 1 479
Komunijno-skuterowy czas
« dnia: 24 Kwiecień, 2008, 10:48:47 »
Może to niezbyt odpowiednie forum do tego typu rzeczy ale ostrożności nigdy za wiele. Zapewne paru z Was pośle dzieciaki w tym roku do Komunii, później biba i licytacja gości na prezenty...
Jak już będzie jednym (z obowiązkowych :-\) skuter to weźcie najpierw bajtla na małą naukę zasad poruszania się po drogach publicznych bo to co się u mnie zaczyna na osiedlu dziać o pomstę woła... Na motory sadza się dzieci, które nie potrafią bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, i puszcza się je na drogi. Już dwa razy cudem udało mi się uniknąć zderzenia z dwoma takimi co pędzili nie zdając sobie sprawy z faktu istnienia skrzyżowań równorzędnych, czy podstawowych znaków Ustąp Pierwszeństwa przejazdu lub STOP. Poraża mnie bezmyślność ustawodawców w tym kraju, którzy wprowadzają nikomu niepotrzebny i skończenie głupi przepis dot. obowiązku jazdy na światłach przez całą dobę (przepis, który kraje bardziej doświadczone od naszego już wycofują bo nie odnosi on żadnych efektów poza zwiększonym zanieczyszczeniem środowiska) a nikt nie potrafi wprowadzić jakichś rozwiązań mających na celu bezpieczeństwo na drodze tych naszych najmniejszych pociech... Ale jeszcze bardziej poraża mnie bezmyślność rodziców tych dzieci, którzy zdając sobie doskonale sprawę z "poziomu świadomości drogowej" własnych pociech, bez chwili zastanowienia wsadzają je na skutery i puszczają na drogi... (bo dziecko sąsiada też jeździ)... Wiadomo że jeździć i tak będą - bo sam zapalczywie ujeżdżałem motorynkę za dawnych czasów - ale może dobrym zwyczajem byłoby dać do tego skutera w prezencie jakąś książkę dla dzieci na kartę rowerową, która w sposób jasny i przystępny objaśni młodemu adeptowi 2 kółek podstawowe zasady zachowania się na drodze i objaśni co oznacza "ten żółty odwrócony trójkąt"... Żeby radość z jazdy nie skończyła się tragedią, wakacjami w gipsie i pretensjami - nie wiadomo o co...
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2008, 10:53:17 wysłana przez Piasek »

Offline Piro

• 1 225
  • Vtech, KMH
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Komunijno-skuterowy czas
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień, 2008, 11:28:17 »
Przecież takie małe dziecko nie może chyba jeździć skuterem po drogach...
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl & Magazyn KMH online ;)
Wstyd, wstyd. Znowu auto na benzynę.

Offline Piasek

• 1 479
Odp: Komunijno-skuterowy czas
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień, 2008, 11:58:27 »
No nie może... ale jeździ...
Dokument wymagany na skuter (do 50cm poj) to karta motorowerowa.... ale żeby chociaż karty rowerowe mieli...
Za moich czasów kartę rowerową robiono w podstawówce, zaraz jakoś na początku w 2 czy 3-ciej klasy... Obowiązkowo każdy... I może niewiele z tych tłumaczeń w głowie zostawało później, ale chociaż nawyk spojrzenia w lewo i prawo nim się wjedzie na skrzyżowanie zostawał...
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2008, 12:07:20 wysłana przez Piasek »