TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

wtryski - regeneracja ?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wtryski - regeneracja ?
« dnia: 06 Maja, 2008, 18:36:51 »
W zasadzie temat mogłem umieścić w dziale diesel ogólny ale trzymam sie typu silnika choć problem dotyczy zapewne wszystkich diesli .
Od pewnego czasu obserwuję lekki problem z ruszaniem nic strasznego ale potrafi silnik zgasnąć co się nie zdarzało sprawdziłem kompem i wyszły rozbieżności w pracy wtryskiwaczy,  1-4 ma inne parametry niż 2-3
wnioskuję że zaczyna sie problem , parametry różnią sie tylko na biegu jałowym i kapke wyżej jest już dobrze . Co z tym robić, zalać płynem do czyszczenia układu zasilania w paliwo, wykręcic i wyczyścic ultradźwiekami wtryskiwacze, dać je do regeneracji, wymienić na inne używki ? .
Może ktoś już przerabiał temat .Bohater to silnik 2,0HDi ,200kkm pracuje normalnie bez innych niepokojących objawów .
Oczywiście najlepiej na nowe auto wymienić ale to by było zbyt proste .




Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maja, 2008, 15:51:16 »
Zmieniłbym filtr paliwa, przelał jakimś "czyścicielem" i dojeździł je. Ewentualnie niech ci Twój tuner skoryguje dawki w chipie i po sprawie (można też zwiększyć nieco całościowo dawkę dla wolnych obrotów)
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maja, 2008, 08:31:47 »
Też bym się skierował ku radom Piro`a...
Sam mam HDI 90KM (w 406) i nabite prawie 240 tyś km i poza ostatnią awarią zaworu wysokiego ciśnienia w pompie silnik nie wykazuje jak na razie żadnych niepokojących objawów "początku końca"... Skoro u mnie 240 tyś km przekulały to u Ciebie mają jeszcze conajmniej 40 tys km do zrobienia :) No chyba ze nie jesteś pewny przebiegu lub auto jeździło na jakichś "cudach-specyfikach" różnej maści (i koloru)... :-X

Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maja, 2008, 08:34:58 »
czyli wersja ekonomiczno praktyczna
no to rozglądam się za tunerem , może podpowiesz u kogo zrobić korekty w okolicach Bydgoszcz-Włocławek-Toruń
bo odczyty z komp. to jedno a zmiany w programie to już inna bajka .

przebieg orginał od nowego sam najeździłem z cudów paliwowych to tylko nasze Orlen, Statoil i czasami Lotos/Gdańsk/

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maja, 2008, 15:51:23 »
Też tak się rozglądąłem swego czasu za kimś tu w okolicy i najbliżej chyba jednak wychodzi do Rob`a555 do Gdańska... Bo namiary na warsztaty zajmujące się mechaniką układów wtryskowych to jakieś mam - ale z elekrtroniką... Popytam jeszcze paru kumpli-mechaników, może oni coś polecą w tym rejonie. Jak coś (pewnego) będę wiedział to napiszę...

Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maja, 2008, 17:40:54 »
dzięki za zainteresowanie sprawą
ktoś kiedyś w temacie chipowania i hamowni wymieniał Bydgoszcz
i tunera tylko za "ch" nie mogę znaleźć postu
może podpowiecie
być może tam by się udało bo Gdańsk to trochę daleko bliżej mam do Łodzi/130/

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maja, 2008, 09:41:57 »
Bydgoszcz to chyba inż. Świątek albo Godula Motor Sport...
Tylko nie wiem czy czasem nie pokręciłem czegoś...

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maja, 2008, 13:50:42 »
http://www.superchip.pl/
www.swiatek.com.pl

Te firmy są w Bydgoszczy i mają hamownie.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maja, 2008, 20:39:07 »
dziekuję za linki
jednak nikt nie podjął sie korekty dwki paliwa w programie
stwierdzono /rozmowa telefoniczna/że usterka jest mechaniczna a nie programowa i po sprawie
a dawki paliwa dla wolnych obrotów nie ruszają
próbowałem namierzyć serwis który regeneruje wtryski ale jest problem wszyscy robią Boscha a ja mam Siemensa
rozglądałem sie na allegro , są ale może takie jak moje ceny od 750 komplet do 500 za sztukę

znalazłem warsztat który czyści wtryski ultradźwiekami może to , jeżeli nie ,to pozostaje zalewać bardzo drogą ropkę z dodatkiem drogiego płynu do czyszczenia układu gdzie na efekty można się nie doczekać

macie pomysł lub radę

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maja, 2008, 22:06:00 »
Uczciwie powiedziawszy to albo naprawdę podnieść tą dawkę albo regenerować lub wymieniać wtryski.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Maja, 2008, 19:48:42 »
postanowiłem poczekać
zalewał będę ON z dodatkiem przez kilka tankowań co drugie aby nie przedobrzyc
powód :
trudność z regeneracją /Siemens/ jest tylko możliwość oczyszczenia ultradźwiękami
tylko ty Piro  mówisz że można podnieść dawkę na jałowych obr.  , jak przeczekanie nie da efektów to się udam pod twój dach
zakup nowych napewno nie , chyba że trafię używane z "gwarancją"
ostateczność - jak padną to będę zmuszony przyśpieszyć decyzję z zakupem
tylko się zastanawiam czy aby pompa  na przeczekaniu tego nie odczuje ?

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Maja, 2008, 20:54:37 »
Jak chcesz je czyścić to mamy cały sprzęt (profesjonalną płuczkę ultradźwiękową) ale dla mnie to klajstrowanie i za wiele nie da. Ale jak chcesz to możesz płukać u nas :)
Na serio - to co napisałem. Nie naprawiam diesli ale jak już nie masz pomysłu to mogę pomóc
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: wtryski - regeneracja ?
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Maja, 2008, 20:26:01 »
dzięki Piro
pojeżdżę jeszcze trochę na mieszaninie b drogiego /4,89/ ON verwa i dodatku może do wakacji , mam mały zapas specyfiku STP a potem zobaczymy , jeśli będzie bez zmian to się umówimy