TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

DCI 120 KM - proszę o wasze opinie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
DCI 120 KM - proszę o wasze opinie
« dnia: 11 Maja, 2008, 08:00:07 »
Zastanawiam sie nad laguną właśnie z silnikiem dci 120 KM - autko obszerne , dobrze wypasione , ale nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o Renaulta ..........jak się tym jeżdzi i czy jest w miare bezawaryjny .


Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: DCI 120 KM - proszę o wasze opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maja, 2008, 11:25:15 »
to silnie zależy od roku produkcji. Nie jestem fanem Laguny, ale są w niej pewne cechy pozwalające nazwać ją sympatycznym autem.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: DCI 120 KM - proszę o wasze opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maja, 2008, 13:58:59 »
Piro , napisz więcej - co ci sie podoba w tym aucie a co nie
I o co chodzi z rokiem produkcji

Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: DCI 120 KM - proszę o wasze opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maja, 2008, 09:30:54 »
Nie podobają mi się - wyniki testów zderzeniowych, nieadekwatne do realnego sprawowania się auta w wypadku. Samochód został ewidentnie zbudowany jako "Ncap-king" i jeżeli wypadek jest o innej geometrii uderzenia niż ten testowy (czyli praktycznie w 80% przypadków) to nie licz na nadmiar gwiazdek.
Auta z 1 roku produkcji nowego modelu (mówimy o dotychczasowym, a nie najnowszym modelu) miały za słabe sprzęgła. Silnik był niewiarygodnie podatny na tuning (nawet 160 KM było możliwe) no ale niestety sprzęgło przy 360-370 Nm mówiło dobranoc.
Notorycznie spadały węże powietrza i to co ciekawe nie przy turbinie ale przy wejściu na kolektor ssący. Zastosowane przez Francuzów ultra-high-tech-eko-mleko opaski równie dobrze mogłyby być zrobione z tektury. Efekt ten sam. Ale leczenie polegało na założeniu opaski "made in Poland" i świat znowu stawał się piękny a auto nie stawało w trasie.
Poza tymi problemami dość często spotykałem się z problemem rozkodowujących się wtrysków (a tak same z siebie potrafiły się rozkodować).

Podobają mi się - bardzo ale to bardzo ergonomiczna konstrukcja, naprawdę super komfort (Francuzi zawsze to mieli) i powiedzmy otwarcie - niepowtarzalna stylistyka. Również materiały użyte do wykończenia wnętrza biją na głowę te z np. Passata (właśnie podziwiam w sensie negatywnym nasze nowe służbowe auto - Passata 2.0 TDI - dążenie do wycięcia maksimum kosztów pomimo zachowywania pozornego blichtru i pięknego designu jest żenujące. Na ścianie tunelu przykleiłem piankę bo mam dość męczenia łydki o plastik o twardości betonu. Poza tym Passat B6 trzeszczy (a jak wasze nie trzeszczą to wyłączcie radio, lub dla ratowania słuchu rozwiedźcie się bo do głów nie docierają wam już wysokie, piskliwe tony ;) ) Tak czy siak w Lagunie trzeszczenia nie będzie.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: DCI 120 KM - proszę o wasze opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maja, 2008, 10:19:02 »
Moja sąsiadka miała Lagunę II kombi w benzynie. Auto prezentowało się świetnie i całkiem nieźle jeździło, ale...
...elektronika padała przetragicznie!!!
Samochód lądował w serwisie średnio 1-2 razy na miesiąc.
Po raz pierwszy komputer zaczął wariować dosłownie 100 metrów po wyjechaniu autem z salonu (bo to nóweczka była) --> dosłownie po minucie obwieścił swej właścicielce... że brakuje dwóch kół (serio tak było!!!)
Generalnie sporo się bujała z tym autem, non-stop-kolor były jakieś problemy związane z czujnikami, procesorem, komputerem i Bóg wie co jeszcze...

Sąsiadka rozstała się z Renią po niecałym roku użytkowania, kosztowało ją to wiele nerwów, także radzę uważać :(
 
"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: DCI 120 KM - proszę o wasze opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maja, 2008, 10:30:54 »
czytuję często fora typowo przeznaczone dla "francuzów" to bezapelacyjnie najwięcej się na nich psioczy na Renówki właśnie... Mechanicznie - OK, komfortowo - bajka, elektronicznie - samobójstwo...
Sam miałem Scenica przez 7 lat i z mechanicznych usterek to był tylko wżer w pompie wody, który doprowadził do wycieku płynu i w konsekwencji przepalenia uszczelki pod głowicą... Ale może to była wada tylko mojego egzemplaża akurat... Natomiast po 5-ciu latach elektronika juz takie jaja robiła że kosmos... Przeczytałem gdzieś dobrą opinię kolesi na temat Laguny własnie - że pierwsze co należy zrobić po wyjechaniu z salonu, to udać się do warsztatu specjalizujacego się w Renówkach w celu wyłączenia paru "uciążliwych" funkcji - jak np czujniki ciśnienia w kołach i paru jeszcze innych "pierduł" potrafiących nam skutecznie unieruchomić auto w trasie...
Kolega z Francji zawsze powtarzał ze francuskie auta - owszem, ale tylko do 3-ech lat... Póżniej trzeba się przesiąść na nowe lub na "niemca"... Coś w tym musi być...
Jednakże gdybym miłą teraz kupić nowe francuskie auto - to bezapelacyjnie wybrałbym najnowszą Lagunę... Po prostu piękna...

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: DCI 120 KM - proszę o wasze opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maja, 2008, 11:16:09 »
Cytuj
to bezapelacyjnie wybrałbym najnowszą Lagunę... Po prostu piękna...

 :P
Laguna? może wśród francuzów w klasie jest najładniejszaa , albo lepiej...najmniej brzydka.
ale w porównaniu do konkurencyjnych niemców to nawet z wiejskimi diodami A4 albo "seria 3" jest arcydziełem przy lagunie

Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Odp: DCI 120 KM - proszę o wasze opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Maja, 2008, 11:21:44 »
Uuuu, podjąłbym polemikę w tym temacie...
a wcale nie jestem "ślepym" wyznawcą aut francuskich, ale pod względem szeroko pojętego "dizajnu" Laguny II i III plasowałbym na wysokich pozycjach (szczególnie wersje kombi), a już z pewnością wyżej, niż a4 z lexus-lookami czy e36 ze skrzydłami.
"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: DCI 120 KM - proszę o wasze opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Maja, 2008, 11:56:58 »
Jak to mawiają: o gustach się nie dyskutuje...
Jednemu podoba się córka - drugiemu teściowa  ;)
Dla mnie "niemcy" to majstersztyki, ale dopiero segment (najnowszych):E-klasy (W211), A6 - czyli zasadniczo te 2 auta... Wszystko co poniżej to odkute w kuźni (chińskiej kuźni) zostało...
Dokładnie tak jak pisze Piro - trzaski, zgrzyty i tandetne materiały, malowane na mat tapicerki, które się wycierają po 2 latach eksploatacji itp... A jak chcesz luskus to lista dopłat jest tak długa że człowieka nogi zabolą od czytania jej na stojąco...
Miałem okazję przejechać się Safraną ze skórą w środku - poezja... E-klasa (W210) również ze skórą... toż temu bliżej do ceraty niż do skóry... skrzypi, trzeszczy, lepi się i do tego specyficznie śmierdzi... Luksus w wydaniu mercedesa...

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: DCI 120 KM - proszę o wasze opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Maja, 2008, 17:12:29 »
No to Lagunę mam z głowy  ;D


może Piotr coś dobrego napisze ................................zaczekam na jego werdykt
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !