TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Prośba o FAKA

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prośba o FAKA
« dnia: 13 Maja, 2008, 10:53:30 »
Panowie!
mam prośbę --> podajcie jakąś linkę do informacji dot. wyłącznie silników HDi, chcialbym nabrać nieco technicznej ogłady ;) w tym temacie...
A najlepiej jakieś szerokie FAQiu.
Z góry dziękuję! 


"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Prośba o FAKA
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maja, 2008, 11:39:45 »
Google Twoim przyjacielem...

a poza tym to stary - co Ty tu jakiś "konfidentyzm" szerzysz ???

Piszesz na forum, które stanowi niemalże kompendium wiedzy na temat tego (i innych) silników...
Zatem - najpierw czytaj
później pytaj
 ;)

Odp: Prośba o FAKA
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maja, 2008, 11:56:53 »
Google Twoim przyjacielem...

tak, wiem o tym doskonale, ale zanim kupię poradnik o silnikach (który nota bene i tak będzie dla mnie niezrozumiały), chciałem zasięgnąć informacji u speców... (spróbuj wygooglować pare haseł z HDi we frazie)

a poza tym to stary - co Ty tu jakiś "konfidentyzm" szerzysz ???

hmm, szczerze mówiąc (a nawet pisząc), nie wiem jaką znasz definicję słowa "konfident", ale Twoja uwaga nijak się ma do mojego postu i uważam ją osobiście za obraźliwą.

Piszesz na forum, które stanowi niemalże kompendium wiedzy na temat tego (i innych) silników...
Zatem - najpierw czytaj
później pytaj
 ;)

i właśnie dlatego piszę...
jak wspominałem, jestem cieniasem jeśli chodzi o wiedzę techniczną, i chciałbym się dowiedzieć małe co nieco od podstaw.
większość postów w dziale technicznym dotyczy szczegółowych kwestii/problemów związanych z silnikami i konkretnymi przypadkami, i są dla mnie w wysokim stopniu niezrozumiałe.
zamiast mnie besztać, można zwyczajnie podesłać linka.

a poza tym to no offence, jestem tu świeży ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Maja, 2008, 11:58:59 wysłana przez Ślimak »
"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Prośba o FAKA
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maja, 2008, 15:31:38 »
no comment ...

Odp: Prośba o FAKA
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maja, 2008, 01:23:24 »
a ja jednak pozwolę sobie na drobny komentarz, bo szczerze przyznam, że liczyłem na głębszą odpowiedź z Twojej strony.

doskonale sobie zdaję sprawę z tego, jak mocno stałego bywalca forum w#urw&@ć może po raz n-ty zamieszczany post o tej samej tematyce, szczególnie jeśli zamieszcza go taki dyletant i laik jak ja.
szukałem faqa (słowniczek na stronie głównej to nie wszystko, choć uznałem go za ciekawy i przydatny) na forum, takiego stricte "for dummies", nie znalazłem, dlatego zamieściłem posta z prośbą.
nie wiem czy to takie dziwne, zadawać pytania (nawet te najprostsze) w sytuacji, gdy się czegoś nie wie (byłem przekonany, że po to takie fora istnieją, ale cóż, rzeczą ludzką jest się mylić).
 
po dosyć ciepłym przywitaniu na tym forum, miałem nadzieję, że dzięki przychylności i zasobie wiedzy innych, bardziej zaawansowanych członków (z całym szacunkiem ;)) , sam poszerzę swoją.

a tu na starcie jakieś bezpodstawne oskarżenia o rzeczy, których nigdy się nie dopuściłem i, ku czemu żywię głęboką nadzieję, których nigdy się nie dopuszczę.

jeśli zszargałem Twoje nerwy, to uwierz proszę, że w najmniejszym stopniu nie miałem tego w zamiarze.

jeśli chciałeś mnie obrazić, to Ci się udało, ale myślałem, że temu miejscu przyświęcają inne idee.

pozdrawiam
"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Prośba o FAKA
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maja, 2008, 08:57:16 »
Stary... Ty z PIS`u jesteś czy co ??? ;)
Bo tylko oni obrażają się o wszystko i oficjalnych przeprosin żądają...
(zwłaszcza "dwóch takich co ukradli księżyc") :D

Obraziłeś się ? - szkoda...
Nie to było moim zamiarem
Następnym razem pomyśl jednak czy to co do Ciebie piszą to próba obrażenia czy jednak mieszanina ironii z dodatkiem sarkazmu... Bo jak mnie ktoś wkurza to najzwyczajniej w życiu walę go w mordę, a skoro nie dostałeś - to znaczy że nie wkurzasz ;)

Napisałem o googlach (zirytowany postami w stylu):
"...poszukuję pirackiej kopii Windowsa XP wraz z kluczem. Mój adres mailowy to *****@poczta.pl..."
tudzież z branżowych:
"...Gdzie w Krakowie można kupić opał do samochodu..."

Nieraz trzeba sie namęczyć - aby coś zdobyć bo tu niczego na tacy nie podają...
To że jesteś na forum zalogowanym użytkownikiem - wcale nie oznacza że kolega X czy kolega Y prześlą Ci na maila gotowy zestawik modów do zchipowania Twojej furki przy pomocy laptopa i kabla z Allegro za 60 zł...

Technologia HDI to nie jest jakaś super-tajna broń o napędzie"wodorowo-plazmowym służącym do hydrokinezy wiązań stałych w ogniwach paliwowych" (cokolwiek to oznacza), tylko szeeeeroko opisany temat na wielu różnych stronkach w necie (w samych polskich masz w czym wybierać)...

Ale żeby nie być "gołosłownym" tudzież chamskim i niekulturalnym, służę pomocą:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=technologia+HDI&btnG=Szukaj+w+Google&lr=lang_pl

Mam nadzieję, że znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania z zakresu HDI ;)

Odp: Prośba o FAKA
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maja, 2008, 09:23:57 »
To od początku: zarzucając mi, że jestem z PiS-u, obraziłeś mnie jeszcze bardziej >:(

no dobra, świrowałem  ;D , ale z PiSu na szczęście nie jestem, to oszołomy wyższej kategorii.

nie napisałem że się obraziłem, tylko że zarzucanie mi konfidentyzmu uważam za bezpodstawne i obraźliwe (ogólnie!!).

co do Googli to przyznaję, mogłem poświęcić więcej czasu na szukanie interesujących mnie szczegółów, zanim zasłałem tu posta.
(a tak OT, to ta firma to szarlataneria istna, pracuję z nią na co dzień, pewnie nawet w tym momencie filtrują treść naszych wypowiedzi!)

to, że się tu zalogowałem, nie znaczy że szukam kolegów. (ale absolutnie nie szukam wrogów!) 

a na koniec dzięki za linka, co prawda już go przerabiałem, ale ukłon za chęci.

postaram się na przyszłość samemu pokminić, a potem dopiero pytać (ale jak pisałem, mam słaby zasób wiedzy:(

pozdrawiam i, licząc na współpracę w przyszłości ;), przybijam piątkę
"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"