TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Kill'em - kogo objechałeś ?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Maja, 2008, 21:51:43 »
No nic u mnie w takim silniku było 137 KM i 340 Nm ;) - poniżej 9 sek do setki
« Ostatnia zmiana: 30 Maja, 2008, 22:01:13 wysłana przez pagori »
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Maja, 2008, 22:34:34 »
jeśli faktycznie można z takiej jeżdzącej budki na obważanki zrobić programem takiego buta to można  jadac np jakims typowym 1,6 16v doznać nie lada uczucia rzenująco-rozczarowującego gdy dostajesz baty od caddy z klekotem pod maską  ;D
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Maja, 2008, 07:47:04 »
Spokojnie ten silnik można robić na 135-14x koni ,przy czym 14x to już góra ,tam jest słaby cooler i szybko się grzeje(nie wiem jaki jest w caddy)
Natomiast moment rzędu 300-320 Nm to już kres możliwości sprzęgła i tu nie warto przeginać ,128 koni to zdecydowanie za mało jak na ten silnik
Przy okazji robienia programu pogadaj z Piro by Ci zmodyfikował również kąt wtrysku ,wprawdzie dodaje nie wiele mocy ale i zmniejsza spalanie,w końcu płacisz i wymagasz :)
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Czerwca, 2008, 17:22:56 »
jeśli faktycznie można z takiej jeżdzącej budki na obważanki zrobić programem takiego buta to można  jadac np jakims typowym 1,6 16v doznać nie lada uczucia rzenująco-rozczarowującego gdy dostajesz baty od caddy z klekotem pod maską  ;D

Ciekawy filmik .
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Czerwca, 2008, 09:20:13 »
Mi się kiedyś udało "odstawić" "blaszanym" ALH (seria) kolesia w CRX`ie...
Ale albo miał motor 1.4 albo kompletnie zarżniętego V-Tec VTI bo raczej nie sądzę aby 90KM (w lekkim co prawda) furgonie przegoniło bądź-co-bądź "wściekłą" Hondę...
Ale satysfakcja była ;D

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Czerwca, 2008, 12:36:24 »
Mercem 2.2 CDI z trudem pokonałem Golfa IV 1.9 TDI. Co ciekawe jak już jechało Mercedesisko, to było szybkie. Ale ruszenie z miejsca na automacie - kaplica. Golfik nadgryzł mnie pięknie
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Czerwca, 2008, 15:55:03 »
Z moim Mondkiem...próbował się przez 20km. Pasek 2,0 tdi 170KM....jak mu po raz kolejny dokopałem, ;D to się zatrzymał i zaczął dopytywać ..."o co chodzi...przecież to Mondeo 2,0 tdci "...ja mu na to że właśnie dla tego ;) hehe
...ale co by się nie pochlastał, przyznałem się do wiruska Vtech

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Czerwca, 2008, 17:38:24 »
Prędzej by się rozpił.
A co ty na to, Dssn ? Nie byłoby źle jakby się rozpił, mam rację ?
Heko, killuj wszystkich, Dssn się cieszy :D
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Czerwca, 2008, 18:54:04 »
ja mam takiego znajomego który ma A4ke 1,6 "ztuningowaną" jak to mi opowiadał.
faktycznie gwintowany zawias - delikatny ładny tuning optyczny. fajna felga i t d .. na oko ładny . kolega twierdził ze ma chipsa i 150 kucy...hmm. mysle no ciekawe. 50 % przyrost mocy na chipie w wolnossącym zwykłym motorku 1,6. no tak czy owak moja golfina bądz co bądz ale klekocze. wyglada po jeleniu też srednio bo maska do dzis nie zbyt prosta. wkazdym razie kolega mial pecha bo gdzies przypadkiem go dojechalem... objechałem i pojechałem... przypuszczalnie sie zdziwił.
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Czerwca, 2008, 21:18:53 »
he he po jeleniu pewnie taki szalony ten twój golfik , dostał lepszej aerodynamiki
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Czerwca, 2008, 10:14:49 »
ja mam takiego znajomego który ma A4ke 1,6 "ztuningowaną" jak to mi opowiadał.
faktycznie gwintowany zawias - delikatny ładny tuning optyczny. fajna felga i t d .. na oko ładny . kolega twierdził ze ma chipsa i 150 kucy...hmm. mysle no ciekawe. 50 % przyrost mocy na chipie w wolnossącym zwykłym motorku 1,6. no tak czy owak moja golfina bądz co bądz ale klekocze. wyglada po jeleniu też srednio bo maska do dzis nie zbyt prosta. wkazdym razie kolega mial pecha bo gdzies przypadkiem go dojechalem... objechałem i pojechałem... przypuszczalnie sie zdziwił.

1.6 8V tuninguje się zupełnie dobrze (8-10 KM). W wersji 16V też podobnie (ale nieco gorzej, bo w Audi miał 110 KM a w VW - 105 - i ten drugi oczywiście o 5 KM więcej dało się podkręcić). Ale 150 KM - to trzeba sprężarkę założyć ...
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Czerwca, 2008, 10:31:54 »
No bajerantów jest wielu... Przyrost mocy na poziomie 100% w wolnossącym to już modyfikacja silnika na poziomie A-grupowych samochodów rajdowych... Nie twierdzę że niemożliwa do uzyskania, ale dla przeciętnego Kowalskiego - poza zasięgiem cenowym

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Czerwca, 2008, 13:44:58 »
Cytuj
1.6 8V tuninguje się zupełnie dobrze (8-10 KM). W wersji 16V też podobnie (ale nieco gorzej, bo w Audi miał 110 KM a w VW - 105 - i ten drugi oczywiście o 5 KM więcej dało się podkręcić). Ale 150 KM - to trzeba sprężarkę założyć ...
oczywiście... zreszta jakby miał cokolwiek więcej pod tą maską to nie dostalby batów od mojego dieselka
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Lipca, 2008, 20:04:57 »
...a tym razem objechałem takie samo Mondeo...tylko po chipie W Wa-wie...(elektryk z aso wgrał jakiś niemiecki programik)...zostawał sporo z tyłu ;D
...na zlocie FCP po przejażdżkach ze mną, to nawet V-ki 2,5l nie chciały się próbować :P...
...Piro się postarał...nowy wirusek działa ;D


...tylko mały Stefan B. się złącza :-\
« Ostatnia zmiana: 03 Lipca, 2008, 20:06:51 wysłana przez heko »

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Kill'em - kogo objechałeś ?
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Lipca, 2008, 23:37:16 »
Cytuj
..tylko mały Stefan B. się złącza
  ??? ???

ja ostatnio objechałem astre gsi tyle że to była chyba 8v...nic specjalnego. radoche miałem tymbardzioej że to było na odcinku zwanym przegibek koło bielska-typowy rajdowy górski OS,ciasne wąskie nawroty na zniszczonym asfalcie-rewelacja... tak sie podjarałem ze niestety na spadaniu z góry patelniami spaliłem hamulce...w sumie w g3ce nawet bez lewej nogi niewiele trzeba do usmarzenia hebli :(
Nie bawisz sie, nie żyjesz.