TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problem z przyspieszenie.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z przyspieszenie.
« dnia: 29 Maja, 2008, 19:08:08 »
Znajomy ma problem jego volvo s60  z silnikiem D5 od jakiegoś czasu przyspiesza wolniej niż zwykle czego to może być przyczyna? Gdzie się z tym zgłosić??



Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Problem z przyspieszenie.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maja, 2008, 19:17:35 »
a nie zaczelo sie to odkad do polski zawitalo lato i nastaly gorace dni??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Odp: Problem z przyspieszenie.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwca, 2008, 14:56:39 »
Mi jakoś nie jest do śmiechu… Stoję przed dylematem czy szukać mechanika który się tym zajmie czy że sobie poradzi czy jechać do aso?

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Problem z przyspieszenie.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwca, 2008, 15:37:39 »
Na pierwszy ogień kontrola poprawności działania przepływki
Stanu filtrów, jakości paliwa...
W serwisie zawsze zdążysz 200 zł za "podpięcie" do kompa zostawić...

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Problem z przyspieszenie.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwca, 2008, 19:45:06 »
Cytuj
Mi jakoś nie jest do śmiechu

ja tam sie nie nasmiewalem tylko po prostu moze byc tak ze intercooler przy takich temperaturach jest zbyt malo wydajny i po prostu masz troche mniej mocy to taka najbardziej optymistytczna wersja
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Problem z przyspieszenie.
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwca, 2008, 20:42:05 »
Cytuj
prostu moze byc tak ze intercooler przy takich temperaturach jest zbyt malo wydajny i po prostu masz troche mniej mocy to taka najbardziej optymistytczna wersja
to znaczy spadek mocy zwiazany z wyzsza temperaturą powietrza doładowanego w upalne dni miałby w odczuwalny sposób obniżać przyspieszenia?? mnie sie wydaje że raczej nie. przynajmniej nie z powodu nie wystarczającej wydajności IC. OCzywscie mam na mysli seryjny silnik i normalną jazde, wtedy spadki mocy nie powinny być odczuwalne. Inna sprawa sie ma przy bardzo dynamicznej jezdzie z relatywnie mniejszymi prędkościami,ale nawet wtedy nie powinno to być problemem.
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwca, 2008, 20:44:36 wysłana przez tolek »
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Odp: Problem z przyspieszenie.
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwca, 2008, 14:02:58 »
Filtry wymieniałem nie całe pół roku temu a paliwo tylko na dobrych stacja tankuje o ile wszystkie korporacyjne trzymają jakość. Rozważam to podpięć do kompa w aso da się to zrobić z marszu?? Czy trzeba się umawiać???